POEM 31/1/10 @Kookoo bar

Άντε να ανοίξουμε και για αυτό το live.
Στο Γκάζι λοιπός στις 31 Ιανουαρίου, 12? το ticket με ποτό.
Θα είμαι εκεί σίγουρα και δυστυχώς πέφτει την ίδια μέρα με MDB και σαφώς θα άξιζε να πάει περισσότερος κόσμος.

Δεν θα έχω εξεταστική :smiley:

Όντως, θα μπορούσαν να ήταν σαπόρτ, και φαντάζομαι θα έβρισκαν εύκολα άλλες ημερομηνίες για headliner live:):!:

Καλά κάνανε, καινούρια μπάντα είναι, αυτούς πρέπει να στηρίξει ο κόζμος, και όχι τους MDB του For Lols I Sire.

Θα ειμαι εκει, πολυ καλο συγκροτημα.

Πιστεύω ότι θα ήταν καλύτερα να γίνει μία άλλη μέρα:):!:
Οι Poem έχουν έναν από τους καλύτερους δίσκους της χρονιάς, και είμαι σίγουρος ότι και live σπέρνουν, από την άλλη οι My Dying Bride δεν είναι οι ροκ-σταρς και ούτε έρχονται κάθε χρόνο σαν κάτι πολύ καλούς συντοπίτες τους, οπότε ένα live δικό τους δεν χάνεται εύκολα:!: Πιστεύω ότι θα μπορούσαν να δώσουν ένα 70λεπτο στους Poem και θα κέρδιζαν όλοι:!: Στάνταρ στο επόμενο live των Poem θά’μαι μέσα:):!:
Ααααααα και το For LIES I Sire είναι για μένα μαζί με το The Great Secret Show μέσα στα πρώτα τρία της χρονιάς…κατεμέ και τα δύο είναι διαμάντια:):!:

Χαχα εντάξει φίλε μου :):!:

Metallico-φερνει η αφισα ή μου φαινεται;;; :smiley:

Παντως, μου κανει εντυπωση, πως ενα τοσο ανερχομενο γκρουπ δεν εχει αλωνισει ολοκληρη την Ελλαδα, ωστε να γινει ακομα γνωστοτερο.

H δεν παίζει σε μεγαλύτερα μέρη…
πραγματικά πρέπει να κοιτάξουν λίγο το promotion, εκτός αν ετοιμάζουν τίποτα και το ανακοινώσουν πιο μετά.


Now playing: Arctic Monkeys - Dance Little Liar
via FoxyTunes

Καλο θα ηταν να το δουλευαν λιγο το θεμα του promotion, ειναι πολυ καλο και ελπιδοφορο συγκροτημα και ειναι κριμα. Εχουν την δυνατοτητα και τα χαρακτηριστικα για να γινουν μεγαλο συγκροτημα, μην χασουν την ευκαιρια τους…

Τα άκυρα που μπορείς να διαβάσεις σε ένα θρεντ δεν έχουν τελειωμό.

Ο άλλος λέει ότι δεν έχουν αλωνίσει την ελλάδα. Έχουν παίξει όπου μπορούσαν τα παληκάρια, δεν είναι φουλ μουσικοί, έχουν δουλειές. Τσεκάρετε το myspace τους να βλέπετε που παίζουν.

Λογικά θα μαι μέσα. Ο χώρος τι λέει?

Εδιτ: και για να είμαι πιο ακριβής, από το σπέις τους.

The Great Secret Tour 2009:
14/5-ATHENS
15/5-ATHENS
25/5-PATRA (with Cilice-Netherlands)
31/5-TRIPOLI
11/6-ATHENS (Rock Hard mag.fest)
13/7-ATHENS
17/7-KERATEA
19/7-NEA MAKRI
29/8-KOROPI (with Supermonkey-Norway)
03/9- HALKIDA
06/9-LARISA (with Burst-Sweden)
16/10-THESSALONIKI (with Paradise Lost-England)
17/10-ATHENS (with Paradise Lost-England)
27/12-AGRINIO

Φυσικά δεν έπαιξαν στην πόλη του άιρον σκώληκα, οπότε π*********ς κι οι Πόεμ.

Eπαιξαν.

Απλα τοτε δεν τους ηξερα, πρωτον, και δευτερον ηταν 3 μερες απο τους AC/DC. :stuck_out_tongue:

οτι ηταν μαζι με MDB δεν το ειχα προσεξει… η αληθεια ειναι πως μπαινω σε ενα αλφα διλημμα:p
οσο για τα παραπανω σχολια… αστειοτητες…
ο red rum τα ειπε ολα…

Οι POEM,αφού κυκλοφόρησαν τον πρώτο τους δίσκο τον Ιούνιο του 2009, έκαναν
μία mini περιοδεία στην Ελλάδα για την προώθηση του, κερδίζοντας τις εντυπώσεις. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να είναι το main opening act των Paradise Lost στις συναυλίες τους σε Θεσσαλονίκη/Αθήνα.
Ύστερα απο 7 μήνες κυκλοφορίας,πολλές συνεντεύξεις, συναυλίες, παρουσιάσεις και καλές κριτικές,ήρθε η στιγμή να παρουσιάσουν το ντεμπούτο τους, The Great Secret Show, στην σκηνή του ΚοοΚοο bar.
Με ήχο που θα μπορούσε να χαρακτηριστεί alternative metal οι POEM καταφέρνουν να κερδίσουν και τον πιο δύσκολο ακροατή, αφού συνδυάζουν στοιχεία απο πολλά και διαφορετικά είδη.
Special guest ο dj d/cyde1 ένας απο τους υπεύθυνους στην Ελλάδα για το label ‘konkrete jungle Greece’ θα παίξει κομμάτια απο underground μπάντες της Ελλάδας και λίγη ώρα πριν βγουν οι ΡΟΕΜ στη σκηνή
θα κάνει remix σε κάποια tracks του δίσκου τους υπό dubstep/trip hop/drum n bass ηχοχρώματα.
Κυριακή 31/01 λοιπόν,για μια ‘μυστική’ βραδιά.

Πόρτες 20.30
SHOW:21.00
Είσοδος:12 euro με ποτό.

εκει θα μαστε λεμεεεεεεεε

τι μερτς θαχει; :oops:

ε φανταζομαι σιγουρα το cd τους…

εκτος από τα κομμάτια του the great secret show θα παίξουν και διασκευές?

δεν γνωρίζω κάτι τέτοιο, αλλά δεν μας νοιάζει, αρκεί που θα ακούσουμε το υπέροχο album.:roll:


Now playing: Avantasia - The Scarecrow
via FoxyTunes