POEM 31/1/10 @Kookoo bar

τόσο αργά θα βγουν?? και έχει μετρό μέχρι τις 12 :frowning: παιζει να βρούμε να παρκάρουμε στο Γκάζι κυριακή βράδυ??

Έλα μωρέ, τόσος κόσμος θα μαστε. Το πολύ πολύ κάνουμε ντου σε κάνα τρόλεϊ, το επιτάσσουμε και πάει ο καθένας σπίτι του με την ησυχία του :!:

μωρε θα βρουμε να παρκαρουμε…
αν παντος εχει κανεις θεμα με αυτοκινητο προσφερομεθα!
(θα ειμαι αυτος που κοπανιεται πιο πολυ :p:p:p)

Φοβερό live από το καλύτερο ελληνικό συγκρότημα αυτή τη στιγμή.

(Δεν υπάρχει λόγος να το κρύβουμε πια)

Εξαιρετική απόδοση από όλα τα μέλη του γκρουπ, παρ’ όλο που τους είχα δει κάμποσες φορές στο παρελθόν και πάντα στο τέλος ήμουνα με το χαμόγελο στα χείλη (και αυτή ήταν η αφορμή να ασχοληθώ μαζί τους), αυτή τη φορά μου φάνηκαν καλύτεροι από ποτέ. Λογικό από μια άποψη, για πρώτη φορά ίσως έπαιζαν μπροστά σ’ ένα κοινό που μπορούν να το λένε δικό τους (πόσα ελληνικά συγκροτήματα μπορούν να καυχηθούν κάτι τέτοιο;) Όπως είπα και στον τραγουδιστή μετά τη συναυλία (πόσο μεγάλη φωνάρα έχει το παλικάρι btw), κάθε φορά γίνονται και καλύτεροι και (όσο κι αν ακούγεται υπερβολικό) ποιοί Pain of Salvation, π.χ., τώρα πια. Πόεμ λέμε. Και headline στο Γκαγκάριν, μάγκες!

Υ.Γ.: Ρε Ζαρκαδούλα πουστομπουτσοησουναξερωγω. :evil: Same goes for deadmemories. Γιατί δε μας έψαξες που ήμασταν όλοι μια παρέα;

Απίστευτη συναυλία!!! Live είναι φοβεροί. Καλά η φωνή του τραγουδιστή είναι ίδια με το cd 8O Φωνάρα ο τύπος!!! Δεύτερη φορά που τους έβλεπα και θα παω σίγουρα να τους ξαναδω. Παίξαν και τα δικά τους κομμάτια, παίξαν και διασκευές (tool-stinkfist, Alanis Morissette-uninvited). Στο τέλος τι έγινε με το τζαμάρισμα? παίξαν τίποτα καλό? γιατί έφυγα όταν τελείωσε το giant…έπρεπε να προλάβω το μετρό (πότε θα γίνουμε επιτέλους ευρώπη? πότε το μετρό θα είναι μέχρι τις 2 όλες τις μέρες?). Εγώ ήμουν αριστερά όπως ήταν η σκηνή στο τοίχο. Γράκχο δεν σε είδα:( Μόνο τη φάτσα του bleedin είδα κάποια στιγμή :p. Το μόνο που έχω να κατακρίνω είναι ότι ο φωτισμός στη σκηνή ήταν σχεδόν ανύπαρκτος με αποτέλεσμα βιντεάκια και φωτογραφίες να είναι θεοσκότεινα. Και cd πήραμε (και για εμάς και για απόντες συμφορουμίτες) και αφισούλα στην έξοδο :D:D

[QUOTE=GRACCHUS BABEUF;804719

Υ.Γ.: Ρε Ζαρκαδούλα πουστομπουτσοησουναξερωγω. :evil: Same goes for deadmemories. Γιατί δε μας έψαξες που ήμασταν όλοι μια παρέα;[/QUOTE]

Εκει.

Εκει.

όμορφο λάιβ. Τσιμπήσαμε -ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ- και το δισκάκι φεύγοντας. :slight_smile:
Και εις ανώτερα στα παιδιά.

merch ρε παιδια, merch :frowning:

ελπιζω το καλοκαιρακι που θα επιστρεψω στην τιμια πατριδα να τους πετυχω.

Διαβολε

ως γνωστός γκρινιάρης, αρχίζω με τα παράπονα.

τι απαράδεκτη ώρα έναρξης ήταν αυτή? τι θα γίνει με αυτό το βιολί? δεν ξέρω ποιός έφταιγε και ούτε και με νοιάζει. ντάξει, να βγάλει λεφτά και το μαγαζί από τα ποτάκια, δε λέω. είναι αμαρτία όμως να φεύγουμε πριν τελειώσει το λάηβ για να προλάβουμε την τελευταία συγκοινωνία… δύο άτομα από την παρέα μας ήρθαν από του διάολου τη μάνα και τελικά δε μπήκανε όταν έγινε πλέον σαφές ότι θα αναγκαστούν να σκάσουν και άλλα 10-15 ευρώ για να φτάσουν σπίτι τους τελικά. σεβαστείτε μας μη σας πάρει και σας σηκώσει.

αγορίνες, δικό σας λάηβ με δικό σας κοινό και δεν έχετε μωρέ ένα t-shirt ούτε για δείγμα? πφ. το cd το χουμε. τες πα.

στα του λάηβ, τι να πω, τα πολλά λόγια είναι φτώχια. ΓΑΜΗΣΑΝΕ τα παλικάρια.

cd είχε και τα είχε και 10?!!! Μπλουζάκια νομίζω ότι δεν είχε, αλλά δεν είμαι και 100% σίγουρη.
Αν και στην αρχή πρέπει να ομολογήσω ότι την έπαθα την πλάκα. Είχα πάει νωρίς, από τις 8.30 έξω από το μαγαζί, και με το που μπαίνουμε κοιτάω και δεν βλέπω πουθενά τίποτα. Ρωτάω τον πορτιέρη και μου λέει δεν πρέπει να έχουν φέρει. Βρίσκω έναν άλλο μέσα στο μαγαζί και λέει ότι δεν πρέπει να έχει. και εκεί που ήμουν σίγουρη ότι θα φύγω χωρίς cd, στο δρόμο προς την έξοδο πετυχαίνω ένα τυπά που έβγαζε cd από μια σακούλα. Τώρα αν αυτός είχε και μπλουζάκια και θα τα έβγαζε σε λίγο δεν ξέρω να σου πω :-s

Παίδες…απίστευτο performance απο τα παιδιά!!
Δεν τους είχα ξαναδει και με αφήσανε με το στόμα ανοιχτό.
Απίστευτη φωνή του τραγουδιστή και γενικά η απόδοση της μπάντας ήταν σε υψηλό επίπεδο.
Επίσης μπράβο και στον κοσμο που γέμισε το μαγαζί και στήριξε τη φάση…το έχουν ανάγκη οι Ελληνικές μπάντες!!

πολυ καλη η εμφανιση των παιδιων χθες!! ενταξει εκει στο giant δεν κρατηθηκα και πηγα προς τα μπροστα!! ποσο πορωτικο κομματι ειναι ρε πουστη μου!!
αυτο για τα φωτα που ειπωθηκε πιο πανω ειναι σωστο… καλη και αγια αυτη η εναλλαγη κατα περιοδους, αλλα ρε πουστη μου κρατα για λιγο ενα δυνατο φως να βγαλουμε κι εμεις τις δηθεν καλλιτεχνικες φωτογραφιες μας…
η φωνη του γιωργου χθες ηταν απο αλλο πλανητη!!δεν ξερω αν σημερα μπορει και μιλαει… παντως χθες τα εδωσε ολα!

απο μενα εχουν ενα τεραστιο re-spect !!!

η καλυτερη ελληνικη μπαντα.
οι μεγαλες μπαντες οφειλουν να ειναι καλυτερες πανω στο σανιδι απο οτι στο cd… και οι poem ειναι 3 φορες καλυτεροι live.

δεν εχει νοημα να πω κατι παραπανω, οποιος ηταν χθες εκει ξερει, οποιος δεν ηταν απλα εχασε.

μπραβο τους. ελπιζω να πανε ψηλα γιατι πραγματικα το αξιζουν.

μπραβο και στον κοσμο που πηγε χτες και τους υποστηριξε.

Mεγάλη εμφάνιση από τους POEM με τρομερές εκτελέσεις των τραγουδιών τους παραλλαγμένες ελαφρώς.

Σε μερικά σημεία ήταν απλά μαγικοί. Το ρυθμ σέξιον έχει δέσει πάρα πολύ καλά. Οι κιθάρες και η φωνή στα γνωστά επίπεδα.

Ακούσαμε και τις δύο όμορφες διασκευούλες και επί μιάμιση ώρα σύνολο γουστάραμε. Ο ήχος στέρεο μιλάμε, βοήθησε και το μέρος.

Μην λέμε τα ίδια και τα ίδια, ξέρουμε ότι μετράνε άσχημα, και είναι σε τρελή φόρμα, έτσι ώστε κάθε φορά που τους βλέπω να είναι η καλύτερη που τους είδα.

Για τα αρνητικά μίλησε σοφά ο ντουντ, ο τιτσέης έπαιζε ρεμίξ στα κομμάτια των Πόεμ, και στο τέλος έβαλε ένα Portishead (άντε κι άλλο ένα). Κοροιδία να αργήσει το λάιβ για αυτό το λόγο. Περαστικά…

Δεν μπορεσα να παω στην συναυλια τελικα, εγραφα την αλλη μερα και ειμαι στα τελευταια και θελω να ξεμπερδευω… Ημουν και λιγο αρρωστος, σπαστηκα που δεν μπορεσα…:evil: Βλεπω τις καλυτερες εντυπωσεις απο ολους, αντε στην επομενη συναυλια μεσα, να σχηματισω προσωπικη αποψη…