POEM Live in Athens 11/12/10 @Metropolis

σύμφωνα με το myspace τους

Καλη φαση, εκει θα ειμαι, στηριζουμε με τρελα…

Στο δισκαδικο? Που θα τους βαλουν?

Αυτο ειναι ενα θεμα… Αν ξερει κανεις κατι ας ποσταρει.

εχει σκηνή κανονική στο ρετιρέ

[B]εφυγε!! [B]POEM [/B]με τρελα!!! [/B]
10 ευρω εισοδο! μια χαρα

εχει σκηνη πανω, δεν εχω δει live ποτε. κανεις?

Καλή φάση!!! 10? και με μπύρα. Θα το τιμήσουμε :wink:

Τους είχα δει που έκαναν πέρυσι support στους Paradise Lost. Πολύ καλή η παρουσία τους, ο τύπος που τραγουδάει ειδικά είναι απίστευτος. Πολύ ψαγμένα και δύσκολα τραγούδια, πειραματικά θα έλεγα. Γενικά, από τις καλύτερες πιστεύω ελληνικές μπάντες.

αποφασισα να τυπωσω το προγραμμα της σχολης μου, να το στειλω στον μεσιε καμιλ, μπας και καταφερω να τους δω ποτε…

μια βδομαδα γαμω την τρελα μου!

Xμ… Θα το παλέψουμε και λογικά θα τα καταφέρουμε… Πωωω καυλα θα ειναι…

ο χωρος πανω ειναι πολυ χλιδα! καλη ακουστικη και μεγαλη σκηνη για τα δεδομενα…

εννοειται ολοι εκει :smiley:

Μια χαρά…μακάρι να μην χωράμε απ’τον πολύ κόσμο…το αξίζουν:):!:

Επιτέλους θα τους δω και δαύτους. Δεν είχα την τύχη τόσο καιρό, οπότε αναμένουμε.

καλά η συναυλιακή χρονιά όσο πάει και τελειοποιείται!!!:D:D:D εννοείται θα τους τιμήσουμε, δεν τους έχω δει και ποτέ,
εεε αυτό δεν το χάνω με τίποτα:p:p στηρίζουμε poem!!! από τις Καλύτερες ελληνικές μπάντες!!!

εχουν ανακοινωθει απο οτι προσεξα και τα support της ημερας.
Musica Ficta http://www.myspace.com/musicaficta2005
και Spyrow Pan http://www.youtube.com/watch?v=Hi9l5yUZSAI

η δευτερη επιλογη νομιζω πως ειναι αξια προσοχης!!

υπαρχει παραπάνω απ΄το τέλειο???

maiden το καλοκαιρι

:D:D έλα ντε…??? το μόνο θέμα είναι τα λεφτά…


Το Σάββατο 11/12 το metropolis live stage ανοίγει τις πόρτες του σε μια από τις πιο υποσχόμενες μπάντες του ?σκληρού? ήχου στην Ελλάδα.
Οι POEM, μετά την περσινή κυκλοφορία τους The Great Secret Show έρχονται να παρουσίασουν το ντεμπούτο τους προσθέτοντας σ’αυτό νέο υλικό αλλά και διασκευές.Με πειραματικό ύφος θα διασκευάσουν μέρος του δικού τους υλικού και με συνοδεία πιάνου θα προσθέσουν κατι διαφορετικό σε μέρος του προγράμματος.
Ο ήχος τους παραπέμπει σε μπάντες όπως οι tool,soundgarden και deftones φιλτράροντας τον με άλλα είδη μουσικής ακόμα και Παραδοσιακή.Κάποιες από τις μπάντες που εχουν ανοίξει στο παρελθόν οι POEM είναι ο Ozzy Osbourne,Paradise Lost,Pain of Salvation και Burst.
Το Live θα ανοίξουν οι Musica Ficta.
Εμφανίστηκαν πρώτη φορά το 2005 στο μαθητικό φεστιβάλ Schoolwave και έκαναν αμέσως αίσθηση με τις πρωτότυπες συνθέσεις και τα απόκοσμα φωνητικά. Έχουν παίξει support στους Mary and the Boy, στον Αλκίνοο Ιωαννίδη, τον Φοίβο Δεληβοριά και τον Βασιλικό των Raining Pleasure, ενώ ενθουσίασαν και τον Michael Reisman, παραγωγό του Philip Glass. Ο Απόλλων Ρέτσος (συνθέτης και τραγουδιστής του συγκροτήματος) έχει γράψει τη μουσική για αρκετά θεατρικά έργα, όπως τα πιο πρόσφατα “Wonderland” στο Παλλάς και “Τίτος Ανδρόνικος” του Σαίξπηρ στο Εθνικό Θέατρο.
Λίγο πριν τους Musica Ficta στην σκηνή θα ανέβει ο Spyros Pan,ένας από τους λίγους μουσικούς στην Ελλάδα-αν όχι ο μόνος-που παίζουν το ιδιόμορφο κρουστό hang drum. Το φθινόπωρο του 2009 κυκλοφόρησε η πρώτη του δισκογραφική δουλειά με τίτλο «Hanging on a Dream» σε προσωπική σύνθεση και εκτέλεση. Η μουσική του έχει χαρακτηριστεί ως ήρεμη και ταυτόχρονα σε σημεία έντονη και χρησιμοποιείται κατά τη διάρκεια εναλλακτικών θεραπειών και μαθημάτων γιόγκα.
Μια πειραματική βραδιά με πλήθος ακουσμάτων που σίγουρα δεν θα αφήσει κανέναν ανικανοποίητο.
Metropolis κεντρικό κατάστημα Πανεπιστημίου και Μπενάκη Εμμανουήλ 54 4ος όροφος.
Πόρτες:20.00 Ωρα έναρξης:20.30 Είσοδος: 10 ευρω με μπύρα
www.poemband.com www.myspace.com/musicaficta2005 www.spyrospan.com
χορηγοί επικοινωνίας:
www.rocking.gr www.mindradio.gr www.modernmusicschool.gr www.crackhitler.com www.metalzone.gr www.myownmonstercorp.com

ωραια βγηκε και το αφισονι!!!