Poem

an akoute TOOL,ALTERNATIVE,NU METAL,STONER/GRUNGE check us out…:slight_smile:

comments are welcome.:slight_smile:

σας εχω δει live στο Στιγμα, στον Κορυδαλλο, keep on rocking!

Εγώ προς το παρόν δεν έχω άποψη… αλλά θα σας δω στους PoS! :wink:

Εγώ έχω ακούσει το demo σας μιας και το είχατε στείλει στο site και μου είχε κάνει μεγάλη εντύπωση, κυρίως λόγω του πανέξυπνου συνδυασμού διαφορετικών στοιχείων. Well done people =D>

Συνεχιστε ετσι…
Παιζετε γαμω τις μουσικες. Στους POS περιμενω πολλα απο σας. Ξεκινηστε την συναυλια με Giant για να γουσταρουμε…

:respect: :respect: :respect:

thank u…ta leme 1 apriliou people!

Mages sas eida me pos kai sas goustara poly!sunexiste thn kalh douleia!!!A,gamw to sober!8a ta 3anapoume.:slight_smile:

Akoysa ta kommatia sas sto MySpace. Poly kala. Keep on…

__Καλησπέρα παίδες (αναφέρομαι στους Poem). 8)

__Ημουν κι εγώ στο live των Salvation… έχω γράψει κι εντυπώσεις (εδώ και καιρό) στο αντίστοιχο θέμα (ΕΔΩ).

__Αναφορικά με σας, είχα γράψει:

[…]
__POEM: μπράβο στα παιδια!! Αγόρασα και το demo τους για τους στηρίξω! Ηθικά εννοώ, άλλωστε η τιμή ήταν 2 ευρώ, ίσα που βγάζουν τα έξοδα του αντιτύπου! Αγαπημένο κομμάτι το Giant. Ωραίος ο μπασίστας, με μία πολύ ωραία μελωδικότητα και εκφαστικότητα στον ήχο του (να υποψιαστώ και στις συνθέσεις), που ΠΡΕΠΕΙ να την εξελίξει κι άλλο, μπράβο του! Ωραίος και ο drummer. Λιτός, χωρίς φανφάρες (ενώ δεν έπαιζε καθόλου εύκολα πράγματα και δεν αναφέρομαι στην έτσι κι αλλιώς διασκευή-παλούκι των tool, αναφέρομαι στα δικά τους) και σε πολλά περάσματα “άνετος” και ουσιαστικός. Τέλος ο κιθαρίστας-τραγουδιστής πολύ καλός, με προσπάθειες να αποδώσει μία θεατρικότητα και εκφραστικότητα στην σκηνική του παρουσία, οι οποίες ήταν πολύ καλές καθώς δεν ήταν δήθεν (οκ, απλά θέλει λίγη περισσότερη τριβή σε live)! Πολύ καλή δουλειά έκανε και με την φωνή του! Μπράβο, σωστός σε δύσκολα μονοπάτια με σωστή προφορά και άρθρωση που θέλει λίγη δουλειά ακόμα (αν και είναι καλή) για να μεταφέρει το νόημα και τα συναισθήματα σε συνδυασμό με την σκηνική που παρουσία /εκφραστικότητα. Γενικά μπράβο σε όλους (και στον άλλον κιθαρίστα) και τους εύχομαι όρεξη για ΠΟΛΥ δουλειά και ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ μιας και έχουν όλα τα φόντα για να απο-δείξουν πολλά στο μέλλον.
[…]

__Περιμένουμε με ενδιαφέρον την εξέλιξή σας! :slight_smile: 8)

[I]POEM IN TV THIS SATURDAY

Poem will be performing this Saturday at channel 9(Greece),at 20.00 and for the show ‘ART UBER ALLES’ a song called ‘EAGERLY AWAIT’ live in the studio,plus!there will be an interview too!

saturday 5/5 20.00
sunday 6/5 19.00
channel 9
:)[/I]

Μήνυμα από την myspace σελίδα των Poem:)

Σας εχω δει και live στο στιγμα!γαματοι!Και ο drummer επαιζε στην μπαντα του καθηγητη που μου κανει κιθαρα οποτε ξερεται!!!Keep On Rollin!!:wink:

εχω ακουσει το giant κ το end of season. κ τα δυο τα σπανε!!! ειδικα το πρωτο πολυ δυνατο κομματι!

Τη συμπάθεια μου για τους Poem την έχω ξαναεκφράσει σε διάφορα θρεντ.:slight_smile:

Επιτέλους ορίστηκε η κυκλοφορία του “The Great Secret Show” τον άλλο μήνα.:smiley:

Ορίστε και το τράκλιστ

Pillow Sickness
Eagerly Await
Against Me
Giant
Penetralia
Traitor
I Will Put Chaos Into Fourteen Lines
Ouija Board
Instinct
End of Season

Τα φοβερά υπογραμμισμένα στο myspace της μπάντας http://www.myspace.com/poemband

Άντε με το καλό!

Απ’ τις λίγες φορές που δε με ενδιαφέρει καθόλου το διπλοποστάρισμα. Λοιπόν, χτες έπαιξαν στο Αν οι Poem (μαζί με Ηannibal, Yellow Devil Sauce, Fool in the box, The Curf), στο Underground Fest, κάτι που υπήρχε και στην κεντρική του Ρόκιν. Η μπάντα εμφανίστηκε αργά μπροστά σε 25-30 άτομα που έιχαν μείνει εκείνη την ώρα και τα ξέσκισε όλα.

Μέχρι χτες μου άρεσε απλά η μουσική τους. Από χτες όλα είναι διαφορετικά. Η μπάντα μου έγινε βίωμα. Συγκλονιστικές εκτελέσεις των τραγουδιών από τον επερχόμενο δίσκο τους, απίστευτος ήχος - τον οποίο έχουν ψάξει φοβερά, η βελτίωσή τους είναι κατακόρυφη, η απίστευτη φωνή, προοδευτικότητα αυθόρμητη και όχι προσχεδιασμένη, ένας φανταστικός κιθαρίστας, ο ντράμερ να βομβαρδίζει, “κουλά” σημεία που σε στέλνουν αλλού, μεγάλες συνθέσεις για να απολαμβάνεις περισσότερο,αφομοιωμένες επιρροες, ανάπτυξη προσωπικού χαρακτήρα, και άλλα τόσα πράγματα που μπορεί να πει κανείς.

Μπορεί σε ορισμένους να φανούν αυτά υπεβολικά (γράφω λες και είναι φίλοι μου), αλλά έτσι είναι μάγκες, τι να κάνουμε δηλαδή. Να εξυμνούμε κάτι μετριότητες απ’ έξω που παίζουν στο ίδιο ύφος του εναλλακτικού ροκ/μέταλ μ’ αυτά τα παιδιά, απλά επειδή μας τους πασάρουν? Έλεος. Αν δεν παινέψεις το σπίτι σου θα πέσει να σε πλακώσει.

Κάτι άκουσα ότι θα ξαναπαίξουν (13 Ιουνίου νομίζω πάλι στο Αν) για την κυκλοφορία του δίσκου. Όποιος τους (ξανά) χάσει αδικαιολόγητος και ντροπή του.

O Ρεντ Ραμ ξέρει τι λέει. Οι Ποεμ λάηβ είναι εξαιρετικότατοι. :thumbup:

Πάρτε και το βίντεο του Pillow Sickness που το έπαιξε πρόσφατα και το ελληνικό ΜΤV

Ναι φοβερό. Άντε να δούμε πότε θα κυκλοφορήσει επιτέλους ο δίσκος!

Εδιτ: Και πρώτο πρώτο ρηλεητηντ βιδεο, this is our night.Πάμε ρε Sakis =)

26 του Μάη, τώρα το από που τον βρίσκουμε παραμένει λίγο αδιευκρίνιστο, αφού σύμφωνα με όλες τις ενδείξεις είναι αυτοχρηματοδοτούμενος.

οι poem γαμανε.-

Επαναφερω μιας και του ειδα χθες σε ενα φεστιβαλ στην Τριπολη.Δεν ειχα καμια επαφη με τα τραγουδια τους,ουτε καν τους ηξερα.Ε δεν χρειαστηκε πολυ,ανεβηκαν πανω τα δωσαν ολα και γ***σαν .Απο χθες ακουω τα τραγουδια τους στο myspace.Συγχαρητηρια στα παιδια γιατι παιζουν εξαιρετικα λαιβ.Α και ο ντραμερ ειναι 22 χρονων[ετσι λεει στο Myspace του].Wtf?Τωρα και με το νεο cd βλεπω να σαρωνουν.!