Poisonblack-a dead heavy day

Moυ φάνηκε λίγο πιο βαρύς από τον προηγούμενο. Έχει 2-3 καλά κομμάτια αλλά δεν ξέρω ρε παιδιά, δεν βλέπω πια νόημα ύπαρξης σε αυτή την μπάντα.
Το “Escapextasy” ήταν πολύ Him αν και περιείχε καλές ιδέες, το" Lust Stained Despair" άνισο, το “A Dead Heavy Day” φάνηκε πιο “rock” πιο heavy και ίσως λίγο διαφορετικό από τα άλλα 2, αλλα΄και πάλι μου φάνηκε δίσκος των 4 τραγουδιών, όπως και οι προηγούμενοι δηλαδή. Αυτή την φορά δεν έχει και χιτάκι.
Κρίμα γιατί η φωνή του Ville είναι αγαπημένη.
Τι λέτε;

Dunno, μου φαινεται πως τo Escapexstacy περισσοτερο θυμιζε Charon στα πιο ελαφρα. Λογικο εξ αλλου, ο ιδιος τυπας τραγουδουσε. Anyway, ωραιοτατος δισκος, μ αρεσε ολοκληρο σε συνολο. Για το δευτερο δισκο θα συμφωνησω, παρολο που για καιρο δεν ηθελα να το παραδεχτω (Sentenced φανμποης γαρ). Τουτο δε το χω ακουσει, αλλα συντομα θα γινει. Περιμενω παντως κατι καλυτερο του “Lust…”

Nαι ίσως πιο πολύ Charon αλλά εννοούσα την “ελαφρότυτα” αν και μ’ άρεσε ως δίσκος, ήταν ευχάριστος. Ο 2ος νομίζω πως ήταν πιο δυνατός αλλά κάτι του έλειπε ίσως αν δεν είχε 3-4 κομμάτια fillers να ήταν καλύτερο σύνολο.
Ο νέος θα ξανακουστεί και βλέπουμε.
Που είναι οι Sentenced οεο;

Με απλα λογια:μαπα το καρπουζι…προσωπικα το πρωτο cd ηταν εξαιρετικο για το ειδος του (ε οχι και him,οι him ειναι κλασεις ανωτεροι…lolololololol) to δευτερο ειχε 3-4 καλα τραγουδια,το ιδιο και αυτο και πιστευω πως πλεον καταντησαν αδιαφοροι σαν συγκροτημα,δεν εχουν κατι παραπανω να δωσουν.

Πολύ μέτριο το νέο άλμπουμ.
Μόνο το escapexstasy μου άρεσε πολύ απ’αυτούς.