Porcupine Tree: Ψηφίστε για να έρθουν στην Ελλάδα!

Και τι δε θα έδινα να ακούσω live το Voyage 34 και το Sky Moves Sideways… Θα βρισκόμουν σε ένα σημείο μόνο και ταυτόχρονα θα ταξίδευα σε άλλες διαστάσεις! :roll:

Τo Voyage34 είναι πολύ δύσκολο κατά τη γνώμη μου για live…και πολύ μεγάλο σε οποιαδήποτε από τις 4 φάσεις…Δυστυχώς για εμάς που μας αρέσουν όλοι οι δίσκοι τους, πρέπει να υποστηρίξουν τους τελευταίους που έχουν βγάλει, αν και ο Steven Wilson έχει πει επανειλλημένως ότι αγαπά ιδιαιτέρως το Voyage34 και το On the Sunday of Life…

Blackfield: περισσότερο μελωδικοί και σαφώς επηρεασμένοι από τον Aviv Geffen. Μ’ αρέσουν αν και ελαφρώς πιο…ποπ!

Μαζί σου… [-o< :thumbup:

επειδη ειμαι γνωστος ‘‘καμμενος’’, παρτε ενα προσφατο σετ λιστ.

[SPOILER]Fear of a Blank Planet
What Happens Now?
The Sound of Muzak
Sentimental
Cheating the Polygraph
Anesthetize
Blackest Eyes
Dark Matter
Drown With Me
Half-Light
Way Out of Here
Sleep Together

Trains
Even Less
Halo

αυτο το sleep together τι το παιζουν ρε γμτ; και γιατι κλεινουν με χαλο; τεσπα ειναι καλες οι επιλογες, γουσταρω που παιζουν 2 κομματια απ το ep, αλλα θα προτιμουσα και το normal στη θεση του sentimental. το dark matter ειναι μια ευχαριστη εκπληξη και κολλαει ομορφα με τα υπολοιπα του σετ λιστ. το drown with me παλι ειναι ψιλοκουφο που το επελεξαν, αλλα γουσταρω αρκετα. αντε μπας και θυμηθουν και κανα stars die… χρυσους τους καναμε στο ροδον να το παιξουν αλλα δεν… [/SPOILER]

το voyage μεχρι καπου το 2000 πρεπει να το παιζανε λαιβ κατα καιρους. υπαρχει στο λαιβ αλμπουμ με τιτλο Warsawa.

I know… Εννοούσα, πλέον και μεγάλο είναι και δεν κολλάει ιδιαίτερα με τα 3-4 τελευταία albums τους…Τέλοσπάντων!

Αυτό με το setlist γιατί μου το έκανες τώρααααα!!! :frowning: Αχ, μα δεν θα παίξουν ποτέ πια το αγαπημένο μου τραγούδι; (είναι προφανές ποιο είναι…) Γιατίιιιι;

Πλάκα-πλάκα κάποιος πρέπει να τους πει ότι ο κόσμος προτιμά το Normal πιο πολύ από το Sentimental!..

(Ελάτε στην Ελλάδα, pleeeeeeeeease!!!)

εχμ. σορυ αλλα ποιο ειναι;

She’s Moved On (δες το signature, καλέ κι ευγενικέ μου mod! :wink: )

Lightbulb Sun = Το discman μου φώναξε έλεος!!!

νταξ. εισαι killer ακα σκοτωνεις. το sig δε το προσεξα. πρωτο αγαπημενο και για μενα. το κοντραρουν πολυ τα stop swimming και russia on ice. βασικα δε ξεχωριζω μεταξυ αυτων.

τις προαλλες ελεγα του ζαφορκ οτι αυτο το κομματι εχει το αγαπημενο μου guitar solo ever. σταματαω να μιλαω επειδη θα γραφω κατεβατα. :expressionless:

α.Υπαρχει νοημα για την υπαρξη τετοιων θρεντς?

β.Αν δε κανω λαθος ο Ανγκμαρ δεν ειναι μοντ αλλα συντακτης (στη πρωτη προσπαθεια γραφης βγηκε εντελως τυχαια συλλεκτης :lol: )

γ. Ψηφιστε να γυρισει η Τζενα τσοντα με τον Γκουσγκουνη

Μπαν. και Θρας :!:

Δε με επιασες
Δε μιλαω για τους πορκιουπαιν.
Μιλαω για τα θρεντς του στυλ ψηφιστε να ερθουν οι ταδε στην ελλαδα

εγω π.χ. (δε ξερω γιατι πλακα πλακα) δεν εχω ψηφισει ακομα, αν και ειναι η αγαπημενη μου μπαντα. αφου ομως προκειται για ενα 2 τοπικς και δεν ενοχλουν κανεναν, δε μπορω να καταλαβω τι σε πειραζει εσενα. :-k

Δε με πειραζει απλα απορρω πως περιμενουν μερικοι να φερουν μια μπαντα απο ενα πετισιον.
Απο την αλλη το δειγμα ειναι εντελως ακυρο γιατι:

Μπηκα στο μπλογκ με τις υπογραφες για AC DC και απο τις 6 Ιουλιου εχουν υπογραψει 312 ατομα.
4 μηνες 312 ατομα για AC DC.
Αν ανακοινωσουν ομως οι AC DC οτι ερχονται σε μια βδομαδα τοτε θα εχουν στη συναυλια τους για πλακα 60.000 κοζμο.
Οποτε κρινω οτι απλα δεν εχουν λογω υπαρξης.

Νταξ…κεκτημένη ταχύτητα, όντως ο (φίλος πλέον) Angmar είναι editor (αν και το γλύψιμο - μεταφορικο,ε; - ουδείς εμίσησε και επιπλέον δεν είναι κακό να ονειρεύεσαι!.. :slight_smile:

Ούτε εγώ περιμένω θαύματα από τα petition, αλλά αφού είναι στην επίσημη ιστοσελίδα, είπα να κάνουμε μία προσπάθεια (και όπως προείπα, δεν είναι κακό να ονειρεύεσαι…

@Angmar: Δες το thread Tool vs. Porcupine Tree, επειγόντως. :wink: