Porcupine Tree: Ψηφίστε για να έρθουν στην Ελλάδα!

Στην επίσημη ιστοσελίδα των Poercupine Tree (www.porcupinetree.com) υπάρχει ειδκό link για να ζητήσετε από το συγκρότημα (μέσω εταιρείας παραγωγής) να έρθουν στην Ελλάδα!!! :smiley: Προσωπικά πιστεύω ότι μετά το Deadwing και το Fear of a Blank Planet μία συναυλία τους επιβάλλεται - έχουν καιρό να έρθουν από τα μέρη μας και η εμφάνιση του (θεού!) Steven Wilson με τους Blackfield δεν πιάνεται, έτσι;

Ζητείται η πολύτιμη συμβολή σας. Κι έτσι και ανακοινώσουν καμία βόλτα απο εδώ θα συζητάμε μέρες για το setlist!..:slight_smile:

ψηφισα

καλόοο
βλεπουν απο που ειναι η I.P. σου και σου λένε “Θέλετε να έρθουν οι PT στην &^$%#;”

Ψήφισα κι εγώ…
και περιοδεύουν με anathema αν δεν κανω λαθος ;;;

Βασικά μετά το Deadwing έχουν έρθει, αλλά οκ νο προμπλεμ καλώς να ξανάρθουν!!

Με Anathema ή χωρίς, η συναυλία θα είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ!!! (ελπίζω να έρθουν όπως έχει ανακοινωθεί!).

Απορία: πώς στο καλό διαλέγουν ποια κομμάτια θα παίξουν σε κάθε συναυλία;

Μπράβο σε όσους ψήφισαν ήδη, ελπίζω να αυξηθούν πολύ περισσότερο οι ψήφοι (ενδεικτικά αναφέρω ότι στο ίδιο site οι Tokio Hotel έχουν 850 ψήφους. Χωρίς σχόλια…).

4 Chords That Made A Million!!!

εχω ψηφισει και εκανα και το λινκ φοργουωρντ σε φιλους που πιθανον να ανουνε τους πορκιουπαιν…αλλα παλι με μπαγιατικα ονοματα θα την βγαλουμε μου φαινεται…

Ψήφισα κι εγώ… Μακάρι!

ψήφισα κι εγώ…τι έτσι θα το αφήνουμε??σας περιμένουμε ρεεεε!!!

+1 :slight_smile: :slight_smile:

ωραια ρε παιδια και γω γουσταρω τρελα porcupine tree.αλλα υστερα απο το τελευταιο τους λαιβ εδω,πολυ φοβαμαι οτι δυσκολα θα γουσταρει τρελα οποιος εχει κολλημα με τα αλμπουμ της πρωτης και δευτερης περιοδου
τους.
εννοω οτι θα επικεντρωθουνε στο καινουργιο τους αλμπουμ, στο deadwing,και στο in absentia.και απο ολα τα υπολοιπα ποσα να παιξουν??5 κομματια με το ζορι.και ενταξει τα πρωτα που ειναι μεγαλα και πιο δυσκολα για λαιβ.δισκαρες οπως το signify,stupid dream και a lightbulb sun γιατι να μην τιμηθουν δεοντως!!
μοναχα αν κανουν την μαγκια να παιξουν κανα 3ωρο και να μας δωσουν τα μυαλα στο χερι.
εκτος αν γουσταρει καποιος τα νεα αλμπουμ τρελα.τοτε λογικα θα τρελαθει!

  • 1 demand από εμένα προστέθηκε. :wink:

Άλλο ένα demand στον κατάλογο κι από μένα. 8) 8) 8)

Δε μπορώ παρά να ρίξω και γω την ψήφο μου :slight_smile:

edit: χαμός θα γίνει

:slight_smile: Όπως είπα και στο αρχικό μου post πολύ θα ήθελα να είμαι στο μυαλό του αγαπητού Steven για να διαπιστώσω πως διαλέγει και πως απορρίπτει τα κομμάτια που θα παίξουν σε κάθε live. Για μένα είναι η απόλυτη σπαζοκεφαλιά! Αν μου ανέθεταν εμένα να επιλέξω (ψωνάρα!) θα έβγαινε το λιγότερο μια 3ωρη συναυλία και πάλι ευχαριστημένη δεν θα ήμουν! Ας μην είμαστε πλεονέκτες λοιπόν: ένα live των PT είναι ΕΜΠΕΙΡΙΑ κι ας παίξουν ό,τι γουστάρουν!!! (εντάξει πιστεύω ό,τι αν δεν παίξουν το Anesthetize για παράδειγμα θα τους λυντσάρουμε :stuck_out_tongue: αλλά δεν νομίζω να μην τιμήσουν τα 4 τελυεταία αλμπουμ δεόντως…)

And the battle is going on! Ψηφίστε γιατί χανόμαστε!

οποιος εχει προφιλ στο myspace μπορει να προσθεσει το εικονιδιο του demand και εκει…ειναι πολυ ευκολο…εγω το εχω προσθεσει στο δικο μου μηπως το δει κανεις και ψηφισει…

Μπορεί να προτείνει κάποιος δίσκους (συμπεριλαμβανομένων και των EPs);

Οι Porcupine Tree δεν έχουν βγάλει τίποτα μέτριο, ό,τι και αν ακούσεις είναι απο πολύ αξιόλογο εως απίθανο. Απο δίσκους προτείνω The Sky Moves Sideways, Voyage 34 (περισσότερο ψυχεδελικά), Signify (αριστούργημα, μαζί με το Insignificance), Lightbulb Sun (προσωπική αδυναμία), In Absentia και Deadwing (περισσότερα metal στοιχεία)…

Stupid Dream ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ

βασικα οι PT εχουν δισκους για ολα τα γουστα. π.χ. εγω ψιλοξενερωσα οταν εχωσαν μεταλ στοιχεια επειδη κοβω φλεβα με τα παλια. η αγαπημενη μου φαση PT ειναι το υφος κομματιων οπως τα stop swimming, don’t hate me, sleep of no dreaming κτλ. αλλοι παλι γουσταρουν περισσοτερο τα πιο αλα in absentia μεταλλικά π.χ. blackest eyes, strip the soul κτλ. ξερω παντως και κοσμο που τους ακουει μέχρι και το signify/stupid dream καθως προτιμουν την ψυχεδελικη περιοδο… οχι οτι τους χαλανε τα επομενα απλα αλλα ειναι αυτα που γουσταρουν τρελα.

με λιγα λογια οι πιο rock “μελαγχολική” φαση να ακουσουν πρωτα τα stupid dream και lightbulb, οι πιο μεταλλαδες το in absentia και οι ψυχεδελαδες τα voyage 34 και sky moves sideways.

Τέλεια θα ήταν!!!Πάντως στα τελευταία τους setlists (δυστυχως) δεν παίζουν τίποτα απο sky moves sideways k Voyage 34…Kαι όντως παίζουν 2-3 apo το Deadwing ,in absentia,fear of blank planet νομίζω κ.τ.λ.
Δυστυχώς τα πρώτα μαλλον δεν είναι απ’ τα αγαπημένα τους:(

οff topic: Oι Blackfield (το προτζεκτ του wilson) αρέσουν σε κανέναν?