Λες αυτό να σημαίνει Porcupine Tree?

και γω συμφωνω ως προς την ερμηνεια : Κερασφορο Δεντρο
μου ακουγεται μια χαρα ψυχεδελικο! :slight_smile:

Mιά χαρά topic είναι Rope, μη μασάς. 8)

Δεν ξέρω από που εμπνέυστηκε το όνομα ο Wilson, θα ήταν ενδιαφέρον να τον ρωτούσε κάποιος αν έρχονταν. Το βασικο είναι να έρθουν, πάνε σχεδόν δυόμισυ χρόνια…

ω ναι #-o νταξ καλα βαδιζουμε αλλα που οδευουμε ορε :stuck_out_tongue:

το 80% εδω μεσα ειναι παρεξηγησιαρηδες. Απαξιω.

Δεν παρεξηγήθηκα! Απλώς σχολίασα αυτό που είπες. Αν δε σου αρέσουν κάποια τόπικ γιατί μπαίνεις στον κόπο να ποστάρεις; Αν δε σε αφορά το θέμα, μην επεμβαίνεις. Δεν είναι απλό; Από που φαίνεται από αυτά που σου γράφω ότι παρεξηγήθηκα;;;;; :-s

Μήπως η Faceless Rania απλά έκανε πλάκα?
Τουλάχιστον εγώ αυτό κατάλαβα…

μηπως ο Sharuman ειναι ο μονος που το καταλαβε? :stuck_out_tongue:

Μήπως να είσαι λιγάααακι πιο σαφής άλλη φορά; Και με πιο ήπιους χαρακτηρισμούς; :slight_smile:

σορρυ για τη βαρια βρισια :stuck_out_tongue: εχε χαρη που εισαι αστεριξοσυντροφος :stuck_out_tongue:

Χεχεχεχε! :slight_smile: Δεν παρεξηγήθηκα καθόλου, just be more more specific next time, will you? Και μη μας την λες τόσο άγρια :stuck_out_tongue: είμαστε και μιας ηλικίας άνθρωποι :lol: :lol: :lol:

με συγχωρειτε κυριε RoPe δεν θα επαναλειφθει. Respect στους γερους κοινως 8) :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Δεσποινίς, παρακαλώ, νεαρά μου! Συγχωρεμένη! Και δεν είμαι και τόοοοοσο μεγάλη πια!

(Και ας κόψουμε το σπαμμινγκ και τις λοιπες αυτοϊκανοποιήσεις γιατί άρχισε να εφαρμόζεται το ποιντ σύστεμ και θα μας μπαγλαρώσουν!..)

Δεν μπορεί να είναι ένα απλό λογοπαίγνιο που συνδιάζει το Porcupine(σκατζόχοιρος) και το
Pine Tree(πευκο);

Nαι, αλλά όλα τα λογοπαίγνια κάτι σημαίνουν… :wink:

Όχι απαραίτητα…Μπορεί απλά να είναι εξυπνα…ί

Τώρα το είδα αυτό…:oops: .Φχαριστώ! :slight_smile: (Βέβαια δεν ανησυχούσα πάρα πολύ…τον έχω δει on line στο μσν…αλλά το είχα απορία γιατί εγκατέλειψε το φόρουμ…)

on topic:
Μ’αρέσει η σκέψη του Τούριν με το λογοπαίγνιο… porcupine και pine tree…αλλά…σκέφτομαι πως το να είναι πραγματικά έτσι…μάλλον θα προυπόθεται…και το porcu από το porcupine να μπορεί να σταθεί μόνο του…ως λέξη…αλλά δεν μπορεί…γιατί δεν είναι…:-s
Μια σκέψη μόνο, φαντάζομαι πως είναι on topic καθώς εδώ κάνουμε σκέψεις για τη σημασία του ονόματος των Porcupine Tree…σωστά…?:slight_smile:

Νταξ εμενα δε με ενδιεφερε ποτε τοσο επειδη οι Porcupine ποτε δε φημιζονταν για τους στιχους τους. Δηλαδη, εχουν οκ στιχους, σουπερ κτλ αλλα ως εκει. Στο Fear… παντως τα εχει παει καλυτερα.