Possessed

Έψαξα αν έχει γίνει κανένα thread για δαύτους και δεν βρίκα τίποτα…Μα γιατί;;;;[-X
Ξεσκονίζοντας παλιά cd βρίκα το seven churches και πορώθηκα και πάλι. Κατά τη γνώμη μου από τα καλύτερα metal συγκροτήματα. Η δικιά σας γνώμη;

E και μόνο το Seven Churches να’χαν βγαλει πάλι στο πάνθεον θα’ταν.

Το πρώτο καθαρά death metal συγκρότημα. Σεβασμός και τουμπεκί ψιλοκομένο.

Επικές εποχές στα 90ς που έχωνε το Exorcist στο Χωρίς Ανάσα και γινόταν της καριόλας!

ρισπέκτ από δω ως τη ΓουαδαλαχΑΑρα (φωνή Διακογιάννης κιετσι)

Αν το To Megatherion ήταν το ένα συστατικό του death, το άλλο ήταν το Seven Churches. Άλλωστε αυτοί έδωσαν και τον καλύτερο ορισμό του είδους http://www.youtube.com/watch?v=aKxzrjlvXTM

Πρωτοπόροι οι Possessed, ήταν το επόμενο πράγμα που άκουσα μετά από κέλτικ φροστ. Μπορεί να διαλύθηκαν γρήγορα, αλλά περιττό να αναφέρουμε πόσο σημαντικοί ήταν. Εξάλλου, μπορείς να μην είσαι μουσικάρα όταν λέγεσαι Lary LaLonde και καταλήγεις να παίζεις στους Primus?

[SIZE=“1”]Το Seven Churches μου αρέσει[/SIZE] :oops:

:eek::eek:

Seven Churches προσκυνάμε κανονικά ε.

+1 και απο μενα για την τυπικοτητα της υποθεσης :wink:

Τι να πεις δηλαδη για τετοιες μπαντες …

Μπλιντιν εσκαγες και No name ? :slight_smile:

είχα πάει μερικές φορές ναι. :slight_smile:

Προσκυναμε… Τεραστιοτατοι!!!

Και το “Beyond the gates”, με το εξώφυλο που άνοιγε και γινότανε αφίσα!!!

ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥ !!!

Aπειρος σεβασμος για μια απο τις πιο σημαντικες ακραιες μπαντες !

To Seven Churches ειναι ενα μνημειο του ακραιου μεταλ και του μεταλ γενικοτερα.

Μην ξεχναμε και το υποτιμημενο Beyond The Gates.

Woodpecker marry me !

Είμαι μικρή ακόμα, και έχουν προτεραιότητα άλλοι :stuck_out_tongue:

τί φοβερά τραγούδια έχουν ρε γαμώτο!8OΚόλλησα, δεν παίζει να ακούσω τίποτα άλλο αυτό το μήνα#-o

10 χρόνια ανενεργό το thread. Καιρός είναι να το ανεβάσουμε λίγο μετά την δισκάρα του έβγαλαν οι θεοί. Ανέλπιστη επιστροφή και δίσκο που δεν έχω σταματήσει να ακούω εδώ και λίγες μέρες. Κυκλοφορία της χρονιάς για μένα ως τώρα.

Πάρτε και video-clip με τον θεούλη Peter Stormare να κάνει εμφάνιση.

3 Likes