Post Hardcore /Mathcore & Experimental Κυκλοφοριες (+Μπαντες)

σορυ αλλα ως καινουργιος κ εγω θα κανω καποια λαθοι:D :smiley: :smiley:

ισως θα πρεπει να αναθεωρησω καποιες αποψεις:D :smiley: :smiley: !σορυ και για τ ορθογραφικα:(

Πανω δεξια οταν γραφεις ενα νεο ποστ ειναι ενα κιτρινο κουτακι.
Εισαγετε εικονα.Βαζεις εκει το λινκ της εικονας και εισαι οκ.:slight_smile:

επισης,λογω της βλακειας που με τρωει ξεχασα να συνεχισω αυτα που ηθελα να ποσταρω!
the chariot λοιπον,η μπαντα του παλιου τραγουδιστη τν Norma Jean!αξιζει πολυ κ επισης ειχαν ερθει και για λιβε απο τα μερη μας προσφατα

http://i214.photobucket.com/albums/cc110/postantzis/l_f53e539e3f1d2fb8852ea03ef4e6c2e1.jpg

επειτα ειναι οι Norma Jean στους οποιους κανω αναφορα καθως βλεπω πως δεν εχει γινει μεχρι τωρα κ νομιζω πως αξιζει και ιδιαιτερα για το τελευταιο τους αλμπουμ

Oι Norma Jean εχουν αναφερθει στο Death/deathcore/hardcore τοπικ και
ειναι αρκετα καλοι σε αυτο που κανουν αν και εμενα δεν μου πολυαρεσουν.
Τους αλλους δεν τους ξερω ομως και θα τους ψαξω.

επισης μια αξιολογη μπαντα ειναι Devil Sold His Soul οι οποιο σε σημεια γινονται αρκετα μελωδικοι
παντως,σιγυρα θα ενδιεφερε οσους ακουνε ISIS κ Will Haven

Μιας και αναφερθηκαν οι Devil Sold His Soul να κανουμε μια αναφορα στους *Shels
και το εκπληκτικο απο ολες τις αποψεις Sea of the Dying Dhow αλμπουμ τους.
Ενα παλιο μελος των Devil ειναι στους Shels.
Δεν ειναι μονο post μπαντα καθως προσθετουν και αλλα στοιχεια με αποτελεσμα να
μενεις αποσβολωμενος και να ακους τα απιστευτα τραγουδια τους.

Περισυ κυκλοφορησαν και ενα ΕΡ με διαφορετικες ενορχηστρωσεις καποιων τραγουδιων
και καποια νεα τραγουδια.Οποιος θελει λινκ να μου στειλει ενα pm.:wink:

jesterhead στο συγκεκριμενο τοπικ ποσταρουμε μπαντες κοντα στον ηχο των neurosis,isis,pelican Κλπ κλπ

οι norma jean ειναι πιο επιθετικοι και οπως ειπε και ο deathster εχουν προταθει σε αλλο τοπικ
παντως προσωπικα θεωρω καλυτερο τους το god bless the martyr and kiss the child.αν δεν το χεις ακουσει τσεκαρε το!!! :slight_smile:

Omega Massif - Geisterstadt (2007)

4 γερμανοι
2 κιθαρες,μπασο,τυμπαντα
καθολου φωνητικα
μουσικη κοντα στο australasia των pelican
γιγαντια ριφς
mastering απο billy anderson (neurosis,sleep,melvins)

Mια φοβερη δισκαρα που βγηκε το 2007 και περιεχει ομορφο,καλοπαιγμενο
ορχηστρικο Post-rock ειναι το :
Maserati - Inventions For The New Season

Δεν ειμαι και πολυ σχετικος με το ποστ-ροκ μιας και ακουω πιο βαρια πραγματα
αλλα οι τυποι ειναι φοβεροι και μου κρατησανε το ενδιαφερον για ολη την διαρκεια
του δισκου οσες φορες και αν τον ακουσα.Τους ανακαλυψα σε ενα σαιτ και τους
κατεβασα μιας και εχουν 2 τραγουδια με τιτλους Kalimera και kalinichta αντιστοιχα.
Συστηνονται ανεπιφυλακτα.

Αντιγραφω απο το τοπικ με τις ποστ ροκιες.Τουτο το αλμπουμ διακορευει.
Το απο πανω κατεβαινει ηδη.Το ειχε πετυχει αλλα δεν εδεησα.

Παρα πολύ καλοί! :thumbup:

Έχουν αναφερθεί και στο τέρρορ θρεντ πριν καμποσους μήνες

νομιζω πως το σχολιο σου ειναι περα για περα ακυρο καθως και τα 2 γκρουπ πεζουν post-metal/hardcore!τοτε μπορειτε καλλιστα να αλλαξετε το ονομα τ θεματος και να το μετονομασετε σε
“ΜΠΑΝΤΕΣ ΠΟΥ ΚΟΠΙΑΡΟΥΝ ISIS-PELICAN!”

εεεεεε…!!!
πρωτον απο ολα συμφωνα με τον δημιουργο του θρεντ, το εφτιαξε για μπαντες κοντα στον ηχο των neurosis,isis κλπ
δευτερον ο ορισμος post metal/hardcore αναφερεται σε αυτον τον ηχο.δηλαδη στον ηχο που δημιουργηθηκε απο την μιξη του post rock με το metal\hardcore.(μεγαλα κομματια,αρκετες ατμοσφαιρες,λιγα φωνητικα,σταδιακη εξελιξη του τραγουδιου κλπ κλπ)
τριτον σε περιπτωση που μπερδευεσαι με τον ηχο του post hardcore,δεν μιλαμε για αυτο εδω
και τεταρτον στην περιγραφη του ηχου των norma jean περα απο τον ορο post hardcore,υπαρχουν και οι mathcore και metalcore

Λοιπον, για αποφυγη παρεξηγησεων αν μπορουμε ας το μετονομασουμε σε Post Hardcore/Mathcore & Experimental Κυκλοφοριες/Μπαντες. Η συζητηση περι Post Metal (μλκια ορος btw - αλλα τι να κανουμε) μπορει να συνεχιστει στο Post Rock thread.

Οπότε με αυτήν την αλλαγή αυτό ταιριάζει καλύτερα εδώ

Εχω ακουσει πολυ καλα λογια ρε. Θα το τσεκαρω οπως και δηποτε!

και σε τι διαφερει απο το hardcore deathcore death topic???

Θα σου πω. Π.χ. οι Burst, δυσκολα τους χαρακτηριζεις hardcore mπαντα.

Αναφερομαι στην πιο μοντερνα πλευρα και τον ακραιο ηχο που περικλειει πειραματισμους. Απλα ειναι ενα καρο πραματα που εκει δε κολλαει να αναφερθουν.

Π.χ. τους Behold The Arctοpus θα μπορουσες να τους αναφερεις σε καποιο αλλο θρεντ; Στη τελικη μαλλον εχεις δικιο, οι αναγκες αυτου του τοπικ ηταν για μπαντες που εκ φυσεως δε γινεται να κατηγοριοποιηθουν. Αν ειναι ας το κανουμε σκετο experimental και συνεχιζουμε με οτιδηποτε ‘‘core’’ στο αλλο.

Γραψε λαθος. :blush:

χαχαχα

εχουμε μπερδεψει τα μπουτια μας μου φαινεται!!!