Post Hardcore / Noise Rock

Xοντρομαλακια :joy:

1 Like

Τι μουσικάρες παίζουν οι Black Midi ρε! Από χθες έπεσε λιώσιμο στο Cavalcade και από σήμερα δηλώνω (υπεύθυνα) φαν μπόι.

«Πεθαίνω» με την Primus νοοτροπία τους.

Πρέπει να ακούσω και το πρώτο τους σύντομα.

2 Likes

Τί δίσκαρος!

Μου αρέσει πιο πολύ από το πρώτο - το οποίο τα έσπαγε επίσης.
Το Cavalcade δείχνει περισσότερο πόσο ανορίοτοι είναι.
Νομίζω ότι η μπάντα αυτή θα δώσει πάρα πολλά πράγματα.

2 Likes

Η δισκαρα παιζει ολο το ΠΣΚ, τρο-με-ρη.
Πολυ σωστα ανεφερες @Kostas_L για Primus - βγαζουν τελειως Primus vibes εδω.
Εχουν δημιουργησει ενα τρομερο art-noise-jazz δισκο, που θελει πολλες ακροασεις να το χωνεψεις και να το ανακαλυψεις περισσοτερο. Tα παιδια 21-22 χρονων εχουν θεσει βασεις για ενα τρομερο μελλον!
Το Cavalcade ειναι πιο προσβασιμο απο το Schlagenheim αλλα σιγουρα αξιζει να το ψαξεις!

2 Likes

Από εμένα πάει για καλύτερα χρονιάς, άνετα.

2 Likes

Δεν τους γνώριζα αλλά τι κόλλημα είναι αυτό? Τι ατμόσφαιρα δημιουργούν ρε! και αυτό το “μπουζουκο” σόλο :upside_down_face:

Σε δυο μέρες κυκλοφορεί ο δίσκος. Όσοι/ες βιάζονται υπάρχει ολόκληρο στο soundcloud μέσω του CVL Nation

2 Likes

Δεν τους ήξερα, πολύ καλή πρόταση, cheers!

1 Like

Doom-ίσιο Noise Rock από Kowloon Walled City (Neurot Records)

3 Likes

Πολύ καλό @Kostas_L. Θα σε εκπλήξω πολύ αν σου πω οτι ετοιμάζω κριτική;!

Η αλήθεια είναι ότι μεχρι πρότινος τους είχα μόνο ακουστά. Το άλμπουμ είναι πολύ καλό, έχει ωραία οργανική παραγωγή, λίγο μονότονα grooves και φωνητικά αλλά εξαιρετική χρήση των παύσεων - στοιχείο που πάντα με ενθουσιάζει.

1 Like

Αυτό το ακούσατε?

Οκ ταιριάζει και σε διάφορα άλλα θρεντς αυτός ο δίσκος, η αλήθεια είναι.

Νομίζω αυτό είναι το κατάλληλο το νήμα οπότε το αφήνω εδώ. Πλέμπα από Θεσσαλονίκη. Καλές ακροάσεις.

3 Likes

Την προσοχή σας παρακαλώ, μόλις κυκλοφόρησε δισκάρα.

Νέος δίσκος από τους Drug Church, και από alt μέχρι καθαρό hardcore με όλα τα ενδιάμεσα, σε δέκα δυναμίτες

Καλές ακροάσεις.

3 Likes

Δεν ταιριάζει και απόλυτα στο παρόν θρεντ.

Θα το αφήσω όμως εδώ…

Θα αφήσω και αυτή την περιγραφή:
Fuzz Fueling Voodoo Rock, Psychedelic Punk, Garage Rock, Proto Punk

Δισκάρα!

Βγήκε σήμερα και είναι ΚΑΤΑΙΓΙΣΤΙΚΟ.

1 Like

Δεν είναι καθόλου το στυλ μου, αλλά το βρήκα πολύ ενδιαφέρον. Ας κρίνουν οι πιο κατάλληλοι αν είναι και πχιοτικό

Σημειωτέον ότι αυτός ο δίσκος των Green/Blue (αν και 25λεπτος), είναι ο δεύτερος που κυκλοφορούν φέτος. Μελαγχολικό αλλά και ενίοτε “χορευτικό” post punk, με εμφανείς επιρροές (εξ ου και η επιτηδευμένη παραγωγή) από late 70s-early 80s post punk/new wave.

3 Likes

Δείγμα από το νέο άλμπουμ των Ken Mode, που έρχεται τέλη Σεπτεμβρίου.

Η αλήθεια είναι πως το τελευταίο άλμπουμ τους που άκουσα ήταν το Venerable.

Δεν μπορούσα να μην ποστάρω αυτό που ανέβασαν οι ίδιοι στο Facebook τους :sweat_smile:

5 Likes

Βγαινει τo λαιβ ULTRAPOP: Live at the Masonic φετος.

Αυριο θα παω σε δυνατο λαιβακι tunic

1 Like
2 Likes