Post Rock/Metal Live @ Estia Patras 19/12/09

Aυτο το Σαββατο στην Εστια.Οπως παντα τσαμπα.
Οποιος ειναι στην φαση να ερθει να γουσταρει.

Oι Field Of Locust παιζουν Ιsis-o-Neurosis φαση (και γαμουν :p).
Οι Entry Is Not Allowed παιζουν post rock και
οι Dronne post rock με καποια αλλα στοιχεια.

Myspaces :


Dronne ΓΑΜΑΝΕ. Μη τους χάσετε.

Γραφω γαμω την Κυριακη.

Μια φορα που δεν παιζουν ντεθομπλακοτετοια στην εστια, δεν μπορω. :lol:

ΥΓ.: Γιατι σ’ απολυσανε απο μοντ εσενα ρε;;; :-k

E και επειδη γραφεις Κυριακη ? 1 η ωρα θα εισαι σπιτι…

Δεν παιζει πρωτη φορα τετοιο σκηνικο.Απλα δεν ετυχε να το μαθεις.

Ακομα Mod ειμαι ρε.Την παλευεις ? :-s

Μαλλον θα επιλεξω να παω στο live στο παραρτημα αυτην την φορα. Τους Fields τους εχω δει και live, σενιο post :slight_smile:

αλλαξς το λαιβ παραρτημα αποσο ξερω…οποτε ολοι για φιελντς οφ λοκουστ :stuck_out_tongue:

Hey ψηθείτε να κανονίσουμε και κανά σένιο spinalonga live στην Πάτρα :!:
Δεν έχει γίνει ποτέ τπτς

Αλλαξε? Χθες μιλησα με ενα παιδι και μου ειπε οτι θα γινει. Θα ρωτησω παλι κανενα φιλο και θα σας ενημερωσω.

παιζει ραδιο αρβυλα στο θεμα…θα δουμε!!

τσεκαρετε φιλντς.γαμουν

http://rapidshare.com/files/32235857...ieves.mp3.html

http://rapidshare.com/files/32235857...trips.mp3.html

Στους Entry Is Not Allowed παιζει ένας συναδελφος , απ την σχολη … στηριξτε τον φανατικα … ξερετε …γαρυφαλλα , παλαμακια κλπ :stuck_out_tongue:

Παιδιά το live δεν είναι το 2010 φαντάζομαι όπως λέει ο τίτλος ε? :stuck_out_tongue:

Eστια τα λαηβ ειναι παντα τσαμπα.Αν η (?) spinalonga συμφωνει μπορει να κανονιστει.

Οπως μου το ειπες παλιοαλητηριε.Θα εχεις mp3 πριν την ιδια την μπαντα.
Εγω σαν manager εισπραττω το 15% των κερδων. :stuck_out_tongue:

Τι να κανεις.Ωρες-ωρες δεν την παλευουμε. :slight_smile:

Το θεμα ειναι οτι πρεπει να διαβασω κιολας. :stuck_out_tongue:

Χθες σε εβγαζε με μαυρα γραμματα. :-s

Καλα, μπορει και οχι. :lol:

Θα γινει λαιβ στο παραρτημα.

Ξερω γιατι παιζουν κατι φιλοι μου (Septoboric λεγονται).

Λογικα θα υπαρχουν κι αλλοι, αλλα σιγουρα θα γινει.

ΥΓ.: Σορρυ …νταμπλ-ποστ …βαλτε το καποιος σε ενα

Δικαιολογιες !
Θα παιζει και προμο 2 τραγουδιων απο Fields of Locust απο το επερχομενο αλμπουμ,που ειναι τα
τραγουδια που ποσταρε ο R & R.
(o manager τα μαθαινει τελευταιος ε!)

E καλα τωρα!!! :stuck_out_tongue:

Αμα ψηνεσαι ελα στο tribute των Clash την Τεταρτη. 8)

Οπως καταλαβες, κανω ανοιχτο καλεσμα σε καθε Πατρινο γιατι την Τεταρτη που μπορω, αναμενεται να ειμαι και παλι σαν την καλαμια στον καμπο. :lol:

παρε κοσμε γιατι το ραπιντ μας περιοριζει

http://www.sendspace.com/file/sy7ibs

κ τα 2 κομματια εδω ειναι, πειτε καμια γνωμη…

τα λινκ ο γκριμ τα σηκωσε ρε εγω απλως εκανα copy to link…
οποτε μην αγχεσαι…αν κ ακουσα πριν μερες…απλα πηγα στην πηγη :stuck_out_tongue:

και γαμω τα live…

dronne ανοιξαν τελεια…παρα πολυ καλοι, προβαρισμενοι, γενικα το 'χουν στο πολυ χαλαρο, κ ωραιες μουσικες επισης! δεν ξερω για ποιο λογο μας ελεγαν οτι μπορει να μην πολυκολλανε στη βραδια, αλλα ακομα κ οσους δεν τους ειχαν ξανακουσει τους αφησαν με πολυ καλες εντυπωσεις…ισως τα πουμε αγρινιο παιδες!

entry is not allowed: πρωτο τους live. εκπληξη. μεγαλη. instrumental, συνεχεις εναλλαγες, φοβερες ιδεες, κ σε σημεια αγγιζαν το progressive…στην αρχη τους ειχα για πιο ηπιους, προς το τελος ομως βγαλανε μια πολυ σκοτεινη ατμοσφαιρα…βαθος στη μουσικη τους, πολυ δουλεμενα κομματια, κ φανηκε αυτο. συνεχιστε ετσι ρε, γαμω!

σημειωση καπου εδω για τον ηχο. το μαιο πηραμε στην εστια καινουρια ηχεια, την βδομαδα αυτη μας ηρθε η νεα μας κονσολα. πραγματικα χαιρεσαι να ακους μπαντες να παιζουν live :smiley:

ενταξει, εμεις τωρα τι να πω…μετα απο δυο πολυ ωραιες μπαντες οι προσδοκιες του κοσμου για τους υποτιθεμενους headliners ισως ηταν λιγακι υψηλες… δε μασησαμε ομως, σαν αρτιοι κ καταξιωμενοι μουσικοι, με πληρη εμπιστοσυνη στις δυνατοτητες μας, ανεβηκαμε με τη σειρα μας στο σανιδι. ας ειναι καλα οι μπυρες δηλαδη :lol: τα υπολοιπα ας τα πει ο deathster. γουσταραμε παντως, πολυ, για την ολη φαση…ισως ηταν το πνευμα των χριστουγεννων, η παρε’ι’στικη ατμοσφαιρα, δεν ξερω…γενικα ηταν πολυ ωραια απο καθε αποψη, μακαρι να γινοταν παντα ετσι τα live!

Υ.Γ το παρακανατε με τα κουτακια κωλοπαιδα…που να παιζαμε κ τουπα τουπα! λιγος σεβασμος στον καλλιτεχνη :lol:

Ωραιο το λαηβ το Σαββατο αν και το ταυτοχρονο λαηβ στο Παραρτημα μοιρασε λιγο
τον κοσμο.Ημασταν αρκετοι παντως.

Dronne : Ειδα το μισο σετλιστ τους.Δεμενη μπαντα,κεφατη,μουσικα δεν μ’αρεσαν παρα πολυ
αλλα το ‘ειχαν’ και παιξανε πολυ καλα.3 ή 4 διασκευες επισης.

Entry Is Not Allowed
: Πρωτο λαηβ των παιδιων,που υπαρχουν ως μπαντα κανα διχρονο.
Λιγο πιο ηπιοι στην αρχη με ωραιοτατη κλιμακωση στο τελος του λαηβ.Τα κομματια τους
αρκετα ωραια και για πρωτο λαηβ τα παιδια οφειλουν να ειναι ευχαριστημενα γιατι οντως
ηταν εξαιρετικοι.

Fields Of Locust : Eγω προμοταρω μονο γαματες μπαντες οποτε καταλαβαινετε.
Καταρχας COFFIN SHIPS στην μαπα σας ! Ετσι για να γουσταρουμε.Σχεδον αψογη διασκευη
και οσο μπορεσαν την φερανε στα μετρα τους.Γενικοτερα το καλυτερο απο τα λαηβ των παιδιων
η χημεια και η ‘χημεια’ φερνουν αποτελεσματα σιγα-σιγα.Τα τραγουδια τους τα ξερω απ’εξω και
ανακατωτα και μπορω να πω οτι τα παιξανε σχεδον αλανθαστα.Ειχαμε και guest star τον Αλεξη των
Revolting Breed (παραγωγος του αλμπουμ και ηχοληπτης του Live) στα drums για μισο τραγουδι οπου
τα πηγε μια χαρα !

Αλητες την αλλη φορα τα κουτακια μονο στο κεφαλι !

ωραιο λαιβ απολες τις αποψεις…κ ηχος κ μπαντες ηταν κομπλε

τα κουτακια ηταν αλλη μια καλη εμπειρια…την επομενη τα διπλασια! :D:D