Ενα power metal poll! \\m//

Ναι ναι γιατί έτσι. Διαλέχτε.

Nothing to say…

Πάαααμε μωρη Angra. Kι εγώ αυτό θα πω. Μάλλον

Oι gamma ray μου αρέσουν μόνο με Scheepers.
Τους Blind Guardian τους θεωρώ υπερεκτιμημένους.
Στους Hammerfall με χαλάει η φωνή.
Το holy land είναι έπος.

μου είναι γενικώς δύσκολο να συγκρίνω το Holy Land με οτιδήποτε άλλο.

“Holy Land” χωρίς καμία σύγκριση.

Αν και το Land Of The Free ειναι ‘πλουσιοτερο’ μουσικα, ψηφισα Glory To The Brave γιατι το ακους μονοκοπανια απο την αρχη ως το τελος χωρις να εχει fillers που να του χαλανε τη ροη.

[SIZE=“4”]POWER METAL TO THE PEDAL !!![/SIZE]:metal:

δισκαρες και οι 4 και τις εχω πολλα χρονια.blind guardian επειδη εχω περασει πολλα με αυτον τον δισκο.και με το land of the free παντως ειχα παθει ζημια οταν το ακουσα.τους προτεινω και τους 4 δισκους σε οσους ξεκινανε να ακουνε τωρα μεταλ.εμεις οι παλιοι τους εχουμε λιωσει.εμ τι μεταλοπατερες θα ημασταν αν δεν τους ειχαμε ακουσει 666 χιλιαδες φορες.

Holy land!!τι να λέμε τώρα…

Μάνο είσαι άδικοοοοος!!![-X

Εκτός το ότι πίστευα οτι δύσκολα poll φτιάχνω μόνο εγώ :stuck_out_tongue: άφησες έξω πολλά διαμάντια…
Γιατί δεν έβαλες το Nightfall in the Middle Earth? :roll:

Αν φαν του Kai Hansen και το υπέρτατο Land of the free που μας έστειλε αδιάβαστους τότε έπρεπε να ψηφίσω αυτό…
Τους Blind Guardian τους λατρεύω αλλά δεν ειναι ο αγαπημένος μου δίσκος ανάμεσα στα 4 που έβαλες…
Οσο για Hammerfall το Glory ειναι δισκάρα αλλα δυστηχως μόνο αυτό αξίζει… Στα επόμενα μόνο λίγες καλές στιγμές και τίποτα άλλο. άσε που πρέπει να βρούνε τραγουδιστή…
Θα ψηφίσω την Ιερή Γη γιατί τότε δεν είχα ακούσει κάτι τέτοιο και έφυγα για λίγο από τα λογικά μου…

:ban:

Το land of the free επος.
Το somewhere far beyond επισης επος αλλα προτιμω το nightfall in middle earth.
Glory to the brave ισως το καλυτερο των χαμερφολ.
Holy land μεγαλη αγαπη.

Δεν ψηφιζω. Θα καθομαι εδω και θα ριχνω καταρες στο μποτ ονοματι μανος87.

Oι κατάρες πέφτουν σύννεφο και πάλι!!!

Θεωρήτικα θα ήταν derby μεταξύ angra και guardian αλλά στα 13 μου το somewhere far beyond με έκανε να κολλησω με τη μέταλ οπότε…

Για μενα:
Land of the free
Holy Land
Somewhere Far Beyond(αρκετα κοντα με το δευτερο)
Glory to the Brave

Γιατι ομως το Somewhere απο Guardian?Land of the Free,Holy Land και Glory to the Brave ειναι ξεκαθαρα τα κορυφαια των αντιστοιχων συγκροτηματων.Οποτε απο Guardian κατα τη γνωμη μου επρεπε να μπει το Imaginations στο οποιο και θα πηγαινε η ψηφος μου…
Αnyway στους Guardian διαφερουν πολυ τα γουστα γενικα…

Aυτο ακριβως σκεφτομουν να θιξω. Αν ο θρεντο-εκκινητης εκανε εναν κοπο να ριξει μια ματια εδω http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=4660&highlight=blind+guardian
τοτε δεν θα επεφτε στο σφαλμα να βγαλει το Somewhere… σαν το πιο δημοφιλες των Γκαρντιαν…
Απαραδεκτα πραγματα κυριες και κυριοι.[-X

:stuck_out_tongue:

E καλα, λογικο καποιοι να προτιμουσαν αλλο αλμπουμ απο Guardian (οπως και εμενα το αγαπημενο μου απο τους BG ειναι το Imaginations).
Εγω παλι θεωρω το Glory To The Brave ως το 4ο καλυτερο Hammerfall album, αλλα μιας και μιλαμε για power metal, το Glory ταιριαζει καλυτερα στο poll αφου στην πορεια οι Hammerfall σταδιακα αλλαξαν τον ηχο περισσοτερο σε heavy metal ριχνοντας τις ταχυτητες των 2 πρωτων δισκων.

Λεπόν δύσκολο poll …
Αφήνοντας έξω τους hammerfall σχετικά αβασάνιστα (όχι πως δεν μ’ αρέσουν)

μένω με 3 πολύυυυυυυ αγαπημένες μπάντες …

έπειτα αφήνω έξω το Somewhere Far Beyond, παρόλο που οι guardian είναι το αγαπημένο μου συγκρότημα ο συγκεκριμένως δίσκος δεν είναι ούτε ο αγαπημένος μου (nightfall) ούτε αυτούς που θεωρώ (γενικά) τα καλύτερα από guardian (imagination, tales) …

οπότε μένουμε με τα 2 land, από αυτά αφήνω το land of the free (παρόλο που το έχω ακούσει εκατομμύρια φορές :p:p) απλά σαν να χάνει στις λεπτομέρειες …

και διαλέγω το holy land γιατί ήταν και είναι ο μόνος δίσκος που με έχει κάνει να ψάχνω στο υπόγειο στης πολυκατοικίας να βρω που πήγαν τα σαγόνια μου …
δηλ. όταν τον πρωτοάκουσα απλά δεν ήμουν καθόλου ψιλιασμένος για το τι παίζει οπότε είχα μείνει εντελώς μλκασ …
επίσης γιατί κάθε φορά που ακούω τα carolina IV και ειδικά το Make Believe με στέλνουν αλλού …

Hansen forever…!!!
Land of the free δαγκωτο…

Riot - Thundersteel ΤΕΛΟΣ!!

Tι ειπες τωρα ρε μεγαλε !!!:thumbup:

ΚΑΤΕΔΑΦΙΖΕΙ !!

:respect::respect::respect: