Powerwolf

Ρε τι ΘΕΟΙ ειναι οι POWERWOLF !!! :vibrate:

Xθες το βραδυ ακουσα τον δισκο τους Bible Of The Beast και επαθα πλακαρα (βλεπε heavy-power rockipedia) !!! :eek:

Kαι σημερα βαζω και το ‘‘Lupus Dei’’ και ειναι και αυτο κορυφη !!! 8O

Αναμφιβολα, ενα απο τα εντυπωσιακοτερα heavy-power metal συγκροτηματα αυτης της χιλιετιας. :metal:

Μοναδικος ηχος και προσωπικοτητα πανω απ’ολα. Απλα ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΙ. :bow:

Mηπως εισαι υπερβολικος?:-k

Απο περιεργεια κατεβασα και τους 3 δισκους τους, μα δεν μου εκαναν φοβερη εντυπωση, ειδικα το πρωτο Return In Bloodred θυμιζει παρα πολυ early Metallica σε τραγουδια οπως το Montecore πιστευεις οτι τραγουδαει ο Hetfield μεχρι και οι αναπνοες που κανει ειναι ολοιδιες.[-X
Επισης γενικα η θεματολογια ειναι too much ειδικα στον τελευταιο δισκο, εστω στο Lupus Dei μπορεις να δικαιολογησεις την επιρροη καποιων Ρουμανικων μυθων και καπως σωζεται η κατασταση.

Πως μέσα σε μισή ώρα άκουσε 3 δίσκους και έβγαλε συμπέρασμα περιττό να ρωτήσω.

Ον τοπικ τώρα, το Bible of the Beast φοβερός δίσκος, δεν έχω τσεκάρει τα υπόλοιπα, θα το κάνω λίαν συντόμως!

@ faid

Kαλα εσυ τους Metallica και στον υπνο σου τους βλεπεις ?? :lol2:
Καμια σχεση απολυτως.

Ο τραγουδιστης των Powerwolf εχει τεραστια θεατρικοτητα και ευρος φωνης, εντελως αστοχη η αναφορα σου στους Metallica. #-o
Και αντε στο τραγουδι που λες το τελειωμα εχει μια προφορα που μοιαζει. Κατα τ’αλλα η μουσικη και η φωνη γενικοτερα αν τις συγκρινουμε ειναι η μερα με τη νυχτα…

Για ακουσε πιο προσεκτικα τα δυο επομενα albums, και θα νιωσεις για τι πραγμα μιλαμε. :wink:

Δεν ειπα οτι δεν εχει φωνη! αφου μοιαζει του Ηetfield εχει ΦΩΝΑΡΑ!!!:lol::lol::lol:

Σοβαρα τωρα εχεις να προτεινεις καποια κομματια για να τα προσεξω ιδιαιτερα απο τα επομενα 2 αλμπουμς? Θα τα ακουσω ξανα εν καιρω.:wink:

Βασικα ολοκληρο το Bible Of The Beast.
Aδυνατω να πω οτι υπαρχουν καποια κομματια που να ειναι καλυτερα απο τα αλλα.
Ολοκληρος ο δισκος ειναι απιστευτος. Βαλτον να παιζει σερι. :smiley:

Ευχαριστω.:slight_smile:
Ακουω το πρωτο τωρα και το Demons & Diamonds χωνει γερα πολυ καλο!
Θελω να τα ακουσω ξανα ολα με τη σειρα για να παρακολουθησω και την εξελιξη της μπαντας στον ηχο και στο υφος γενικοτερα.

Έχω ακούσει μόνο το Bible… και μόλις τελείωσε ο δίσκος είχα πεί ΟΥΦ! Όχι άλλος Καρβέλας και “Δαίμονες” !.. Πέρα από την πλάκα, καλοί μου φαίνονται αλλά κουράστηκα ρε παιδί μου και λίγο υπερβολικά…όλα. Κατά τα άλλα φωνάρα ο τύπος,δεν υπάρχει αμφιβολία.

το lupus dei πρεπει να ναι το καλυτερο τους

ο ηχος τους παντως ειναι ξεχωριστος
να τα λεμε ολα ε?

και ξερουν να γραφουν κομματια

prayer in the dark

raise your fist evangelist

ressurection by erection

we take it from the living

behind the leathermask
κλπ κλπ

από τα λίγα συγκροτήματα που το έχουν στον συγκεκριμένο χώρο χωρίς να ακούγονται τραλαλα metal…:smiley:
τα δύο τελευταία τους άλμπου είναι δισκάρες (προσωπική αδυναμία το lupus dei, και αγαπημένο τραγούδι: werewolves of armenia)

Ενα bump πανω στο ενθουσιασμο χρειαζεται !!!
Και αντιγραφη της στιγμης εκστασης στο καταλληλο τοπικ:

[SIZE=“6”]ΤΙ ΜΠΑΝΤΑΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ POWERWOLF ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ ΜΟΥ !!![/SIZE]

Το πρωτο τους που ακουσα δεν μαρεσε καθολου.Το δευτερο εχει αρκετα καλα κομματια και μια ριφαρα…