Premier League

Αυτο ειναι το προβλημα, βασικα. Κανεις δεν κανει προσπαθεια να σε κερδισει, κανει δεν ασχολειται, βασικα.

Αυτο δεν το βλεπεις, γιατι οταν μιλας για την Τσελσι ο εγωκεντρισμος σου αγγιζει αυτον του Μουρινιο.

Οπως και να ‘χει, η αληθεια ειναι οτι η Λιβερπουλ επαιξε μονη της, εχασε μονη της, αυτο ειναι το προβλημα της και ολοι ασχολουνται μ’ αυτο.

Simple as that. :wink:

Το τραβάει ο οργανισμός του τελευταία :!:

Εν μέρει έχεις δίκιο για την τελευταία παράγραφο, γιατί η Τσέλσι ήταν στο Μέρσεϊσαϊντ μόνο σωματικά - πνευματικά/ψυχικά είναι ήδη από την προηγούμενη βδομάδα σε τροχιά δεύτερο ημιτελικού Τσάμπιονς Λιγκ. Απ’ αυτή την άποψη, ναι, μόνη της έπαιζε η Λίβερπουλ σήμερα.

Θα περίμενε κανείς βέβαια από την καλύτερη επίθεση της Πρέμιερ Λιγκ να βάλει πολλά γκολ σήμερα εφ’ όσον έπαιζε χωρίς αντίπαλο, αλλά τέλος πάντων.

Και τώρα χαλάρωσε και απόλαυσέ το.

:bye:

“Ντάξει μωρέ θα το χάσω το πρωτάθλημα, αλλά αφού τους κέρδισα μέσα-έξω, στ’αρχίδια μου, είμαι και καλύτερη ομάδα ας πούμε.”

Πού το 'χω ξαναδεί αυτό… :-k

Α ναι… :!:

Το “στ’ αρχίδια μου” δείξε μου από πού το εξάγεις.

Δεν καταλαβαίνω γιατί κόλλησες εκεί, αλλάζει το νόημα; :stuck_out_tongue:

Έχε χάρη που μου κλέβει τα ποστ ο Κρισπ στο άλλο θρεντ :!:

Αν αλλάζει το νόημα; Μα την παλεύεις ρε boy; Εδώ κάθομαι κάνα μήνα τώρα κι από την ξενέρα μου που εξελίχθηκε έτσι αυτή η σεζόν σκαρώνω σουρεάλ διαλόγους με τον Μουρίνιο με κεντρική ιδέα το “γιατί ρε Ζοζέ, γιατί, ΓΙΑΤΙ δεν τους καθάρισες στεγνά φέτος, αφού τους είχες ΟΛΟΥΣ”. Κι εσύ κατάλαβες ότι πλέω σε πελάγη ευτυχίας ξέρω γω επειδή τους κέρδισα μέσα έξω;

Αν δεν ήσουν μικρής ηλικίας οπαδός της Γιουνάιτεντ (δηλαδή εξ ορισμού εθισμένος σε στρεβλές ποδοσφαιρικές αντιλήψεις) θα υπέθετα ότι απλά σου πείραξαν το μυαλό οι πολλές σφαλιάρες φέτος :!:

Ντάξει μιλάμε για διαφορετικά πράγματα αλλά δεν πειράζει, είσαι μεγάλης ηλικίας οπαδός της Τσέλσι εσύ και δεν σε παρεξηγώ! :stuck_out_tongue:

[SPOILER]Όχι, ντάξει, κλασσικά λόγω γραπτού μπορείς να παρερμηνεύσεις εύκολα τι εννοώ. Εγώ αναφερόμουν στην ευκολία με την οποία εξάγεις ότι έχεις σώνει και καλά καλύτερη ομάδα απ’ τη Λίβερπουλ επειδή τους κέρδισες στα ντέρμπι φέτος. Δεν πάει έτσι πάντα για πολλούς λόγους… Μπορεί να να διαφωνείς αλλά η ουσία είναι ότι ο άλλος θα πάρει ή θα φτάσει μια τρίχα απ’ το να πάρει πρωτάθλημα με τον Φλάναγκαν και τον κάθε Φλάναγκαν από ρόστερ σαν αυτό της Σίτι ή το δικό σου. Εμένα αυτό μου λέει πολύ περισσότερα για το τι σόι ομάδα είναι απ’ το αν τον κέρδισες σε ένα ή σε δύο ντέρμπι. Τέλος πάντων, γνώμες. Συμφωνούμε ότι διαφωνούμε.[/SPOILER]

Το ΣΚ εμένα δεν με πείραξε τόσο πολύ η μπάλα που παίξατε (λες και δεν το ‘χουμε ξαναδεί το έργο) όσο το ότι κατέβηκε ο Μουρίνιος χωρίς Αζάρ, Ετό κλπ. Όταν σου κάνει τέτοια, γιατί ακριβώς γκρινιάζεις εσύ σαν οπαδός όταν χάνει απ’ τους μικρούς, όπως χάνουν (σχεδόν) όλοι αλλά δεν γκρινιάζεις για αυτή τη νοοτροπία; Έτσι κι αλλιώς, φέτος δεν πάει για πρωτάθλημα, έτσι δεν διατυμπάνιζε εξαρχής; Ok… :stuck_out_tongue:

Οι Cech, Terry τραυματίστηκαν στον αγώνα με την Atletico. Οι Hazard, Eto’o ήταν τραυματίες περίπου 3 βδομάδες και έχασαν και αρκετά άλλα ματς. Ramires τιμωρημένος.

Το Σάββατο θα καθαρίσει εύκολα ή δύσκολα η Σίτυ στην αδιάφορη Έβερτον…
Θαύματα δεν γίνονται για να βγει η Έβερτον CL, οπότε δεν καίγεται και να δώσει το πρωτάθλημα στην Λίβερπουλ…
Kompany, Yaya, Aguero είναι έτοιμοι να σηκώσουν την κούπα. Και μάλλον και ο Silva ο οποίος προπονείται για να προλάβει το ματς του Σαββάτου…
Οπότε το Σάββατο γύρω στις 21:30 το βράδυ τελειώνει και τυπικά το πρωτάθλημα και μένει ο τελικός κυπέλλου…
Next year πάλι με νέες μάχες 8)

Σωστα θυμασαι. 1 τεσσαρα εφαγαν μονο απο τη σιτυ την 1η χρονια


αραξε, μας χρωστανε ενα πρωταθλημα απο το 1914, νωπες ακομα οι μνημες

Οι χαμηλές θέσεις του πίνακα φέτος :oops: :metal:

Ωραίες εικόνες σήμερα στο Μάντσεστερ με τη λήξη. Τελικά δε με πειράζει που το κάναμε δώρο στη Σίτι αντί για τη Λίβερπουλ (στην οποία το δωρίζαμε μέχρι το μεταξύ μας παιχνίδι). Το άξιζε η Σίτι, ήταν η αναλογικά πιο σταθερή ομάδα όλη τη χρονιά.

Ναι αλλά StevenGerrardκρίμακιάδικοαρχηγόςyouneverwalkaloneφταίειτοκακότοριζικόμαςκιοθεόςπουμαςμισεί

Το βιολί σου εσύ βλέπω :lol:

Είναι τόσο μαγευτικά τα κανάλια στο μάντσεστερ που δεν αντέχεις να μη σκύψεις για να καθρεφτιστείς στο νερό τους, ανεξαρτήτως του τι ακολουθεί πίσω από την πλάτη σου

^ Μα είναι τόσο διασκεδαστικοί όταν νομίζουν ότι στην είπαν, δες τους

δεν ρώτησε “πότε” ακόμα;!

πότε;