Premier League

Έλα ρε γιατί? Ο Κλοπ παίρνει όλα τα εύσημα που ο ΤΑΑ δίνει 15 ασσίστ το χρόνο, ο Μουρίνιο που έχει το φουλ μπακ πρώτο σκόρερ με 9 γκολ σε 9 ματς τίποτα?

1 Like

Α τώρα το είδα. Άσε λίγο να χαρώ ρε μαν, το ξέρω ότι με Alderweireld-Dier-Hojbjerg δε θα πάρει φέτος πρωτάθλημα, αλλά πάμε καλά :sunglasses:

1 Like

Γουστάρω να σας πικάρω, σόρρυ!

Εντάξει και η Λίβερπουλ θα παίξει με Williams, Fabinho, Matip, Robertson, μη μασάς.

Ο ρεαλιστικός στόχος για την Τοτναμ (που λένε και οι Άγγλοι) είναι η 3η θέση. Αλλά με τέτοια αλλοπρόσαλλη σεζόν αν βάλει σαν πάτωμα την 3άδα, αποκοπεί από Τσέλσι, Λέστερ και εκμεταλλευτεί κορονοϊούς, τραυματισμούς κλπ των 2 πρώτων, τίποτα δεν είναι ανέφικτο.

1 Like

Έτσι έτσι, τα έχω γράψει παραπάνω εδώ και καιρό :sunglasses:
Μεγάλη νίκη επι της Τσέλσι την άλλη βδομάδα περιμένω, και ειρωνικό κλείσιμο ματιού στον Φρανκι

Σαν φίλος της Swansea που παρακολουθει την ομάδα παρά πολύ, έχω να πω ότι πρέπει άμεσα να μπει στην άμυνα σας ο Joe Rodon… Καθώς οι Toby, Eric και Davinson είναι όντως λίγοι… Ο μικρός έχει τα φόντα !

Sanchez, πολύ δύσκολα θα ξαναπαίξει γενικά, μέσες άκρες είπε ο Μουρίνιο πως ο Toby έπαθε γερή ζημιά χθες. Θα πάρει τις ευκαιρίες του ο Rodon, αν και νομίζω πως το δίδυμο θα είναι Dier-Davies τώρα που θα λείπει ο Alderweireld. Το ματιάσαμε ρε γαμώτο

Ποιος Davies ο αριστερός μπακ; Ο άλλος που είχατε πάρει από Σουόνσι;;;

Affiliated teams->Feeder Clubs->Terminate link

1 Like

Τι λες @pantelis79? Εγώ δεν έχω πρόσβαση στα στατιστικά της Opta και σε Microsoft Pro για να μετράει η γνώμη μου, αλλά τώρα τα’πε ο analyst, το λένε και τα xGoals, έβαλε και γραφήματα, κάτι πρέπει να σημαίνει όλο αυτό. Είναι ξεπερασμένος ο Μουρίνιο ή θα περιμένουμε στο τέλος της χρονιάς να δούμε αν θα πάρει πρωτάθλημα?

1 Like

Του βαζεις δυσκολα τωρα… απο την μια εχει φοβερο αρνητικο bias με Μουρινιο, απο την αλλη λατρευει Καισαρη…

2 Likes

Γελάω ρε και με τους δυο σας, τι παπάρες είστε :stuck_out_tongue:!

Δεν το διάβασα ακόμα. Με τον τίτλο συμφωνώ, είναι ευκαιρία του Μουρίνιο να πάρει το φετινό πρωτάθλημα. Το σίγουρο είναι ότι χρειάζεται πολύ περισσότερη τύχη απ’ ό,τι προηγούμενες χρονιές αυτός που θα το πάρει, οπότε όλοι έχουν τις πιθανότητές τους.

1 Like

Τρύπια άμυνα παντού :stuck_out_tongue:

1 Like

Όμορφα, απλά κι ωραία :sunglasses:

Αυτό είναι το θέμα όταν είσαι στα πέτρινά σου χρόνια ή έστω σε κάμψη, θα βγάλει ο κάθε πικραμένος γλώσσα. Ας όψεται, ακόμα και αυτή την Άρσεναλ με ταμπούρι την έπαιξε ο Μουρίνιο.

Μεταβατική χρονιά - λάθη στο σχεδιασμό - κακό διάστημα/ντεφορμέ η ομάδα.

Μουρινιο μια ζωη τα ίδια. Μηδεν ποδόσφαιρο και ταμπούρι.

Απλα, θες να πεις.

Ε ρε πόνος :stuck_out_tongue: Δεν πειράζει θα τα λέμε συνέχεια, στο επαγγελματικό ποδόσφαιρο μετράει η νίκη, 6 στη Utd, 2 στη City και Arsenal και χ ( + πρόκριση στο League Cup ) με Chelsea, 3η καλύτερη επίθεση, καλύτερη άμυνα 1η στη βαθμολογία. Ας μου θυμίσει κάποιος πότε είχε αντίστοιχα αποτελέσματα η Liverpool, η City, η Arsenal, η Chelsea, η Utd και παρ’όλαυτά κάτι μας καθότανε άσχημα και βρίσκαμε προβλήματα… Σταματήστε να βλέπετε το ποδόσφαιρο μέσα από τα στατιστικά και το gazzetta/sport 24. Ταμπούρι λέτε, όταν η Arsenal δεν μπορεί να βγάλει συνδυασμό εδώ και 7-8 παιχνίδια ούτε για πλάκα τι θα κάνεις, βάλανε 2 μπαλάκια και τους κατάπιε. Δείτε το πρόγραμμα, δείτε τα σερί παιχνίδια, δείτε τα ρόστερ, γενικά δείτε συνολικά την εικόνα για το πρωτάθλημα και όχι “α έχει τότεναμ - άρσεναλ σήμερα ας αράξω να το δω”, υπάρχουν και τα τοπικά για αυτή την προσέγγιση.

Φίλε μου Liverpoolιαν, η τότεναμ έπαιξε καλύτερη μπάλα από την περσινή και προπέρσινη Λίβερπουλ τις χρονιές 15-16 και 16-17, αλλά δεν ήταν sexy για να τη βλέπεις ( όπως η Leeds φέτος, wow τι μπαλάρα παίζει ). Τίτλοι της λείπουν. Και έρχεται ένας προπονητής που έχει πάρει τίτλους παντού, έχει πρώτη την ομάδα όπως εξήγησα παραπάνω και παρ’ολαυτά “Παρκ δε μπας κλασσικά ο Ζοσέ”. Σε κάθε ματς, εγώ βλέπω απίστευτη τακτική προσήλωση, αναπλήρωση της έλλειψης ποιότητας με σκληράδα, απίστευτο transition, εξαιρετικά τελειώματα και ένα refuse to lose, για το οποίο φταίει μάλλον ότι βλέπω τα ματς :stuck_out_tongue: Για να παραδεχθούμε το Μουρίνιο πρέπει να πάρει το πρωτάθλημα με 110 βαθμούς, 150 γκολ ενεργητικό και 4 παθητικό? Μήπως, λέω μήπως, ξέρει λίγο καλύτερα από εμάς πως να παίξει το άθλημα?

1 Like

Ο Μουρινιο ειναι ενας προπονητης που φερνει αποτελεσματα γιατι εχει το know how και τον τροπο να το κανει. Ταυτοχρονα, ειναι ενας προπονητης που δε θα ηθελα να προπονει την ομαδα μου. Σου κανει αυτο;

Φετος ειναι μια πολυ ιδιαιτερη χρονια και το πρωταθλημα ειναι ανοιχτο. Η Τοτεναμ εχει αρκετα καλες πιθανοτητες να το παρει.

Νόμιζα ότι είναι ένας προπονητής που τον έχει ξεπεράσει το ποδόσφαιρο, αλλά φαντάζομαι εννοούσες τη θεωρητική προσέγγιση του ποδοσφαίρου και το πως το εκλαμβάνουμε οι ταπεινοί θεατές, αλλιώς θα έβλεπα μια κωλοτούμπα περίπου ολοκληρωμένη, με την πισινή όμως γιατί μάλλον δε θα πάρει πρωτάθλημα άρα “τα’λεγα εγώ, τόσο επιθετικό ταλέντο και έπαιζε ταμπούρι!!!” :stuck_out_tongue:

1 Like