Premier League

Οχι και ο,τι να 'ναι. Σπρωχνουν Λιβερπουλ.

1 Like

Ειδικά από την φετινή Άρσεναλ, θα ήταν πραγματικά άδικο να τερματίσει η Τότεναμ κάτω της, ας μην είναι και η αυτή σε καλή κατάσταση τους τελευταίους μήνες…

Η Άρσεναλ νομίζω μένει πρώτη φορά εκτός Ευρώπης εδώ και 25 χρόνια (!)… καλύτερα όμως για αυτήν, έχει μερικούς πολύ καλούς παίκτες (Πέπε με αρέσει πολύ), αρκετή σαβούρα, καιρός για σταδιακό ξεσκαρτάρισμα και λίγη ενδοσκόπηση σε συνδυασμό με καμία ενδεχόμενη σημαντική διοικητική αλλαγή (στα προσεχή χρόνια αυτό) και σιγά σιγά θα βρει το δρόμο της…

3ο γκολ χέρι ναι αλλά οκ, Αγγλία και διαιτητές, τα έχουμε πει πολλάκις, it is what it is…

Ωραίοι μερικοί πιτσιρικάδες της United σήμερα, ανυπομονώ να δω τον Τραορέ σε μερικά χρονάκια πως θα έχει εξελιχθεί (ελπίζω δλδ να εξελιχθεί ομαλά : ) + αυτόν τον αφάνα τον Χάνιμπαλ

υγ. Αν έμενε ο Μουρίνιο, τώρα θα ήσασταν κάτω από Άρσεναλ :stuck_out_tongue:
Ο οποίος παίζει ο καημένος να μην έχει ούτε με την Ρόμα Ευρώπη so far, όπως είναι μέχρι τώρα ο πίνακας της serie A :sleepy:

υγ2. Btw μας πίκρανε πολλές φορές αλλά όπως και με τους Henry, Drogba, Torres, Jimmy Floyd, Ginola, Bergkamp, Zola και πολλούς πολλούς ακόμα, respect σε έναν από τους καλύτερους ξένους επιθετικούς που πέρασε από τα αγγλικά γήπεδα τα τελευταία 20-30 χρόνια
tenor (1)

3 Likes

Στην χειρότερη σεζόν μας τερματίσαμε 3η…


Ευχαριστούμε για ολα Τζίνι :white_circle::red_circle:
Once red, always red. YNWA :heart:

Όταν έχεις 100 κιλά φανέλα, λογικό είναι να θες λίγο σπρώξιμο.

Δεν ξέρω αν βλέπατε τα ματς, απ’οταν έφυγε ο Μουρίνιο, αλλά ο Μεισον έβαζε τα φιλαράκια του. Winks, Alli, Dier κάθε ματς βασικοί, μαζί με Lo Celso μέσα, Lucas, Ndombele, Rodon εξαφανίστηκαν. Τραγικά πράγματα, έτσι όπως παίξανε σχεδόν όλοι τους φέτος είναι για Championship.

Μεγαλύτερη απογοήτευση Reguillon, το παιδί έκανε τρεις κούρσες και ασσιστ στην αρχή και με το που γύρισε από τραυματισμό ήταν ασταμάτητο liability.

Toby, Sanchez, Dier, Doherty, Aurier, Davies, Winks, Sissoko, Lo Celso, Lamela, Dele με το ζόρι να συμπληρώνουν 18αδα. Ελπίζω να έφταιγε ο Μουρίνιο και να μην παίξανε καλά φέτος, αλλά δεν…

Bale 900 λεπτά παιχνιδιού, 11 γκολ, το εξτρεμ με τα περισσότερα γκολ μετά απο Salah.

Son, εδώ και 3-4 μήνες δε βλέπεται κι έχει γίνει πολύ sloppy.

Τι εννοείς χειρότερη σεζόν? Θυμάμαι σίγουρα πολύ χειρότερες σεζόν και θέσεις και χωρίς Κλοπ και με Κλοπ :stuck_out_tongue:

…φταιει ποτε ο Μουρινιο για τιποτα κακο.

Μεγάλη αγάπη ο Αγκουερο σαν φορ . Ελπίζω να μη θυμάμαι λάθος , είχε βάλει και το γκολ στο πρώτο τους πρωτάθλημα ( της νέας εποχής ) στις καθυστερήσεις με την ΚΠΡ το 2-3 ( ???)

Μου άρεσε πάντα σαν επιθετικός

Και επειδή ρώτησε ο @nnnkkk , πιστεύω ο Χάρυ Κεην θα πάει Σίτυ τώρα που φεύγει ο Αγκουερο

1 Like

Θυμάσαι να είχε τόσους τραυματίες?

Πως, μπορεί να μην είχατε πάρει το Σαλάχ αν δεν ήταν όπως είναι και ήθελε έτοιμους παίχτες.

Α από αυτή την άποψη? Οκ σιγά, δε σου διασφαλίζει κανείς ότι θα πηγαίνατε καλύτερα χωρίς τραυματισμούς. Και εμείς στη σεζόν που λέμε καταστράφηκαν όλα και δεν μπορούσαμε να βγάλουμε ένα τρίγωνο, βγήκαμε 5 βαθμούς απ’την 4αδα, αλλά δε μετράται έτσι.

2η σερί χρονιά οι ίδιες ομάδες στην 4αδα, 3η για τις άλλες τρεις αν βγάλεις τη Utd. Τα τελευταία 5 χρόνια έχουν βγει στην 4αδα, City(5), Liverpool(5), Chelsea(4), United(3), Tottenham(2), για την Tottenham είναι η πρώτη χρονιά μετά το 08-09 που βγαίνει εκτός 6αδας

Για κάνε και ένα search να δούμε την τελευταία φορά που ήταν η Τότεναμ Ευρώπη και όχι η Άρσεναλ

Υγ Έλα πλάκα σου κάνω μας πατάτε 5-6 χρόνια τώρα :wink:

Εγώ κάτι ομάδες με (πρωταθλητή Ευρώπης βεβαίως βεβαίως) Τζίμι Τραορέ θυμάμαι

Νομίζω εύκολα #3 τουλάχιστον σ’ αυτή τη λίστα, t-2 ίσως με μη-ιπτάμενο Ολλανδό (Henry κορυφή με διαφορά)

Στο διασφαλιζουν τα λεφτα.

1 Like

Όταν φτάσετε τα Ευρωπαικά μας το ξαναμιλάμε :smiling_imp:

Νομίζω τον ξεπέρασε τον Henry… top 3 ξένων σέντερ φορ για μένα Aguero, Henry, Van Nistelrooy

Pep θα λες και θα κλαις, σε 29 χρόνια πάλι :stuck_out_tongue:

Όταν φτάσεις τα ευρωπαϊκά μας κι εσύ τα ξαναλέμε :stuck_out_tongue:

2 Likes

Aχχχχ ένα γκολ φάντασμα είναι η αιτία που πολλοί είστε Liverpool και όχι Chelsea, δεν πειράζει

Το βασικοτερο γκολ εκεινη τη χρονια ηταν αλλο :stuck_out_tongue:

Θες να τ ακούσεις κι εσύ :rofl:

1 Like

Ε αυτο ηταν το ενα και το πρωτο του Τζεραρντ στον τελικο ηταν το αλλο, σορρυ κιολας :grin:

1 Like

Ήταν ναι , τους έδωσε την πρόκριση αν θυμάμαι καλά

Henry ελαφρά χειρότερος (=ελίτ αλλά λιγότερο καλός, ας πούμε αν Ρουντ και Κουν είναι καθαρά 10/10 αυτός είναι 9.5) σαν finisher εντός περιοχής αλλά καλύτερος σαν πακέτο, πιο ευέλικτος

Για το top 3 δε χωράει αμφιβολία νομίζω, εκτός αν ξεχνάμε κανέναν

1 Like

Τον Ντρογκμπα μονο, αλλα δεν ξερω αν μπαινει στο τοπ-3. Ο Τορρες ηταν εκπληκτικος στη Λιβερπουλ, αλλα πατος στην Τσελσι.