Premier League

τουλάχιστον γύρισε ο Ράφα, για τα memes κάτι είναι κι αυτό

1 Like

Επιτέλους θα πάρουμε το Moutinho, να μείνει κι ο Bale, φέρε και Adeba πίσω ή να γίνει κανά μπαμ με Leandro Damiao, αργεί ο Levy αλλά πάντα κάνει deliver :stuck_out_tongue:

Για να δούμε τι θα γίνει, δεν είναι κακός προπονητής, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα παίξει επιθετικό ποδόσφαιρο που υποτίθεται αυτό μας λείπει, αλλά μπορεί να γίνουν κονέ με τον Μέντεζ και να πάρουμε κανά καλό παίχτη.

1 Like

Aνακοινώσαμε Sancho, μια μεταγραφή… από το προηγούμενο καλοκαίρι αλλά τεσπα, καλή προσθήκη αντικειμενικά και σίγουρα θα κάνει διαφορά στο παιχνίδι μας μπροστά…
Ακούγεται πολύ για Βαράν που θεωρώ θα είναι εξαιρετική κίνηση για να σαπορτάρει τον Α.Ο.Μυκόνου, μπας και η άμυνα επιτέλους βρει τα πατήματά της. Ο Σω φυσάει, Μπιζάκα προσωπικά με τα συν και πλην του μου κάνει 100%, αν δέσει ο Κεφαλάς με έναν καλό αμυντικό που θα συμπληρώσει ότι του λείπει, θα είμαστε σε ένα επιτέλους ικανοποιητικό αμυντικό επίπεδο ώστε να μην τρώμε 2 γκολ σε κάθε ματς.
Βαράν μου αρέσει και μου άρεσε πάντα, 28 χρονών καλή ηλικία, έμπειρος και πολυνίκης με Ρεαλ/Εθνική, θα φέρει ελπίζω μαζί με τα ατού του και το mentality που χρειάζεται αυτό το επίπεδο και μας λείπει εδώ και χρόνια…

Το αγκάθι μας βέβαια, η cdm θέση, ακόμα άδεια και προβλέπω να παραμείνει έτσι και θα φάμε ΜακΦρέντ πάλι στη μάπα φέτος… κρίμα αλλά ας μην γκρινιάξω ακόμα, αν αποκτηθεί και ο Βαράν τουλάχιστον θα έχουμε κλείσει 2 από τις 3 θέσεις της βασικής ενδεκάδας που μας καίνε και πάμε με το σταυρό στο χέρι πάλι για 4άδα :stuck_out_tongue:
Aν δεν πάρουν Βαράν βέβαια και προκύψει κανένας Πάου Τόρες ή δε ξέρω τί, ε γαμιούνται :stuck_out_tongue:

Υ.Γ. Ας δούμε και με τον ίνσταγκράμερ τί θα γίνει, τον βλέπω να φεύγει τζάμπα του χρόνου αν δεν ανανεώσει φέτος -και μας ξεζουμίσει οικονομικά, αλλά οκ, μόνοι μας βγάλαμε τα μάτια μας-…

1 Like

Πολύ καλές μεταγραφές πάει να κάνει η utd. Έχω ξαναπεί όμως πως προσωπικά δεν μου κάνει ο Όλε ως κ άνθρωπος που θα επαναφέρει την ομάδα στην κορυφή για να δούμε…

Ο Βαράν μάλλον θα ήταν ακόμα πιο σημαντική μεταγραφή από τον Σάντσο σε σχέση με το τι χρειάζεται το ρόστερ, μπροστά δε νομίζω ότι είχαμε πρόβλημα. Για DMC δεν ξέρω ποιον μπορείς να πάρεις ρεαλιστικά που θα είναι σαφέστατα αναβάθμιση, προσωπικά μου άρεσε ο Ρενάτο Σάντσες απ’ όταν ήταν 18άρης αν και άργησε να ξεπεταχτεί και είναι περισσότερο MC ας πούμε… τώρα που αρχίζει και φτάνει στο επίπεδο που περίμενα όμως μάλλον δεν θα μας φτάνανε τα λεφτά αφού τα σκάσαμε για τον Σάντσο. Και στο τέρμα να δούμε τι θα γίνει, αν και το να φύγει ο Ντε Χέα με το συμβόλαιο που έχει είναι πολύ δύσκολο.

Ούτε εμένα, still όμως ασχέτως ότι έχασε το Ουέφα, με ουσιαστικά 0 στήριξη πέρυσι το καλοκαίρι από διοίκηση -και ασχέτως που βγήκε προς το τέλος η κατά λάθος μεταγραφή του Καβάνι-, τερμάτισε 2ος ενώ πριν 2 χρόνια 3ος… αν δεν κάνει deliver φέτος δεδομένου ότι θα του πάρουν τουλάχιστον Σάντσο και Βαράν, ναι θα πρέπει να φύγει. Να κάνει deliver όχι πρωτάθλημα, αλλά σταθερότητα στα αποτελέσματα, καλύτερο ποδόσφαιρο, 4άδα και πάνω από όλα, να φανεί ότι η ομάδα ίσως μετά από ένα μεταγραφικό παζάρι του χρόνου θα διεκδικεί ανοικτά πρωτάθλημα

Για εμένα προσωπικά, μέχρι τα Χριστούγεννα είναι η πίστωση χρόνου που του δίνω
Προς το παρόν όμως to be fair, έχει κερδίσει την παραμονή του…

word, 100%, είχα ξαναπεί ότι CDM, CB και ένας winger ήταν οι προτεραιότητες φέτος, με αυτή ακριβώς τη σειρά

και εγώ τον γούσταρα και τον γουστάρω αλλά δυστυχώς το βλέπω απίθανο
Το μόνο ‘‘πιθανό’’ σενάριο που βλέπω, θα είναι Lingard + 50 μύρια για Ράις από Γουέστ Χάμ… ‘‘πιθανό’’ τώρα σχεδόν στη σφαίρα της φαντασίας :stuck_out_tongue: αλλά ναι, νομίζω γενικότερα cdm φέτος καληνύχτα μας, ΜακΦρέντ μέχρι να δύσει ο ήλιος :stuck_out_tongue:

Για ΝτεΧέα κάπου πήρε το μάτι μου ότι δεν θα φύγει και θα παραμείνει βασικός… νταξ τον ΝτεΧέα εγώ πάλι προσωπικά δεν θα τον κουνούσα με τίποτα, 30άρης και στους τοπ παγκοσμίως εδώ και αρκετά χρόνια + μας έχει βγάλει τα απίθανα τα τελευταία χρόνια.

3 Likes

Η Σίτι πάλι πάει να πληρώσει φουλ υπεραξία για τον Γκριλις απ’ ότι βλέπω.

Και αν πάρει και τον Kane θα δώσει 220+ για 2 παίχτες.

Αν ο Henderson δεν ακολουθήσει πορεία Hart, τότε μπορεί να έχει τέρμα για τα επόμενα 15 χρόνια η Utd.

1 Like

Καθε γυρο που θα περναει η Αγγλια στο Γιουρο η τιμη θα ανεβαινει 20%.

1 Like

Ναι το EURO χρειάζεται. Sorry κιόλας αλλά αν ο Grealish πιάνει τα 120, ο Sancho 80, για τον Kane πρέπει να ζητήσει χωρίς πλάκα 200+ και να μην πέσει ούτε λίρα παρακάτω

Θα με τσακίσει ψυχολογικά να δω το πουλέν μου με φανέλα Shity, ειλικρινά :stuck_out_tongue:

1 Like

Σίγουρα, το λέω επειδή έχει πέσει εμφανώς (παρά τα προβλήματα στην άμυνα, έκανε κακή σεζόν και ο ίδιος) και λίγο χλωμό ο Χέντερσον να κάτσει άλλα 2 χρόνια μέχρι τα 26 να παίζει μια χούφτα παιχνίδια, εκτός αν τον δώσουν πάλι δανεικό. Το ότι θα μείνει ο Ντε Χέα βασικά είναι σίγουρο, το θέμα είναι πώς θα μοιράσουν τα παιχνίδια και αργότερα αν θα του κάνουν επέκταση (που με αυτά που θα ζητάει λογικά, για μένα δεν το κάνεις)

1 Like

ναι, θα δούμε με DeHea μάλλον τι θα γίνει πλην των όποιων φημών διαβάζω και εγώ, εξαρχής το είχα ξαναπεί ήταν λάθος να πάρουμε 2ο τερματοφύλακα τόσο μεγάλης αξίας (και αγωνιστικής και μισθολογικής)

Ιδανικά εγώ θα τον έδινα τον Henderson πάντως, DeΗea έχει ένα 5άρι χρόνια εύκολα πιστεύω και αν στρώσει λίγο και η άμυνα, θα είναι μια χαρά… μια χαρούλα ήμασταν με Ρομέρο, τερματάρα και πολύ άδικο όλο αυτό που έγινε μαζί του φέτος, που εν τέλη αποχώρησε έχοντας μια χρονιά καμένη όντας απολύτως άπραγος

Ποδοσφαιρικά θα ήθελα να τον δω με τον Πεπ και με μια καλή ομάδα γύρω του. Τώρα για την υστεροφημία του, είναι ήδη μεγάλος για να πεις ότι θα τα σηκώσει όλα, δηλαδή να έχει χρόνο. Το καταλαβαίνω αν φύγει, αλλά οκ θα πάρει 2-3-4 πρωταθλήματα και κανά Τσου Λου? Εδώ ο Gerrard έμεινε στη Liverpool για πάντα, αν μες στην επόμενη 5ετια γίνει μια σοβαρή επένδυση (έστω και της μιας χρονιάς) για να διεκδικήσει το πρωτάθλημα για τον Kane θα είναι μια χαρά. Ο Χαρίλαος επίσης έχει καλές πιθανότητες να γίνει και ο νο1 σκόρερ στην Premier, δεν το λες και λίγο σαν milestone.

Για Ρομέρο 100%, ο Χέντερσον απ’ τις ακαδημίες ήταν και τον έχουμε δώσει δανεικό εκατό φορές οπότε τέκνικλιυ δεν τον πήραμε, το ότι τον έχουμε ακόμα βασικά είναι ψιλοθαύμα.

btw τώρα είδα ότι ο Βαράν έχει μόνο ένα χρόνο συμβόλαιο, αν σκάσουν τα λεφτά που διάβασα ότι ζητάει η Ρεάλ χωρίς επέκταση, δεν το λες και καλή κίνηση.

Γενικά έχει χαθεί η μπάλα τελείως με τα ποσά, το FFP μάς μάρανε μετά

1 Like

Εγώ πάντως τον Varane όσες φορές τον έχω δει τελευταία, μου κάνει ότι ως πάιχτη τον έκανε μάγκα ο Sergio Ramos. Και προχθές με τους Ελβετούς, και πέρσι θυμάμαι με τη City και φέτος με την Chelsea στο Τσου Λου

Ο Ραμος ειναι ελευθερος :stuck_out_tongue:

@Lupin μόλις συνειδητοποίησα πως έλεγες για τον Grealish, ο καθένας με τον πόνο του :stuck_out_tongue:

1 Like

αστα :grin: o καθένας με το πουλέν του και τον πόνο του ναι

μπορεί και ναι, αλλά όπως και να έχει, είναι Varane vs Lindelof/Bailey, δηλαδή πραγματικά κανένα δίλλημα… πιο πολύ όμως με νοιάζει να φέρει ένα καλό mentality πίσω, εφόσον βέβαια δέσει με τον Α.Ο. Μυκόνου και κατ’ επέκταση προφανώς να αναπληρώσει τις αδυναμίες του Maguire -ταχύτητα, χαμηλό παιχνίδι- ή να τον ‘‘καρπαζώνει’’ όταν χρειάζεται

ο Maguire δυστυχώς για εκείνον, ενώ δεν είναι κακός αμυντικός, έχει την κατάρα του ‘‘80 millions’’ που δεν τα αξίζουν άλλοι και άλλοι πόσο μάλλον αυτός, πράγμα που σίγουρα τον έχει σε ένα βαθμό πιέσει ψυχολογικά, ακόμα και τώρα + το πιο βασικό, δεν έχει εξελιχθεί σε κάτι καλύτερο από αυτό που ήταν, ούτε όμως εξέλιξε πχ και τον Lindelof δίπλα του μιας και δεν έδεσαν καλά ποτέ.
Μια προσωπικότητα σαν εκείνη του Varane των 4ων Champions League, του ενός Mundial κτλ που μετακομίζει και στο πιο απαιτητικό πρωτάθλημα στα 28 του (prime age) γνωρίζοντας την πρόκληση , θέλω να πιστεύω ότι μόνο καλό θα του κάνει!
Έχει στοιχεία που λείπουν στον Maguire όπως η ταχύτητα, η τεχνική, το χαμηλό παιχνίδι, είναι και οι δύο αν μη τι άλλο σημαντικές προσωπικότητες, θέλω να πιστεύω ότι μόνο κάτι καλύτερο από αυτό που ήδη έχουμε θα προκύψει από αυτή τη μεταγραφή

Και οκ, η τιμή του αν κλείσει γύρω στα 50 εκατομμύρια, την βρίσκω αρκετά λογική πάνω κάτω… ή απλά για τα δεδομένα μας που αγοράζουμε πάντα με καπέλο 30-40 εκατομμύρια plus γιατί ήμαστε γτπ στις μεταγραφές και τα σκάμε :stuck_out_tongue:

αν βέβαια καταλήξουμε τελικά μόνο με Sancho, μια μεταγραφή του 2020 :stuck_out_tongue: εντάξει, κάθε ματς United φέτος θα είναι πρόκληση για εμένα να μην το κάνω shit-watch και να κράζω από την αρχή μέχρι το τέλος για όλο το χρόνο τους πάντες και τα πάντα

2 Likes

50 εκατομμυρια για παιχτη που ληγει σε εναν χρονο το συμβολαιο του, πολλα δεν ειναι; Αν θυμαμαι καλα ο Ερικσεν πηγε με 20 στην Ιντερ.

1 Like