Premier League

δεν το είδα, ούτε καν το γκολ ή φάσεις, ήταν derby day και δεν είχα διάθεση να δω τίποτε άλλο πριν γιατί ψυλλιαζόμουν την τσαπού εδώ και μέρες… αλλά η West Ham είναι σε καλή κατάσταση εδώ και καιρό, ήταν δύσκολο ματς εξαρχής -αν και προβλέπω να ψιλοκλατάρει και αυτή προς τα Χμας με τα rotation που κάνει/δε κάνει ο Moyes…

Η Tottenham θέλει να δώσει όντως Kane και κάνα Son επιτέλους, να βάλει χοντρά φράγκα στα ταμία και να αρχίσει ένα mini rebuild, η φουρνιά που άφησε ο Poce -ότι έμεινε τεσπα- τα έφαγε τα ψωμιά της…

Εγώ την βλέπω την ήττα μας πάντως… η λογική θέλει νίκη μετά από τέτοια σφαλιάρα για να μετριαστούν οι αρνητικές εντυπώσεις, αλλά ειλικρινά φέτος θεωρώ, με την παρούσα εικόνα, δεδομένη την ήττα από όλες τις big-6, εντός και εκτός.

Πολλά ακούγονται πάντως για United σήμερα, για αλλαγή προπονητή κτλ… προφανώς πρέπει να φύγει ο Ole + ολόκληρο το team Φήλαν/Μακένα/Κάρικ αλλά δύσκολο να αναλάβει κάποιος πρωτοκλασάτος αρχές Νοέμβρη. Προβλέπω να μένει για 1-2 ματς ακόμα, αν φάει παρόμοιες φάπες από Τότεναμ/Ιταλική Λήντς/Μαν Σίτυ φεύγει, με το παρεάκι για προσωρινούς -ή κανα Blanc που διάβασα κάπου- και το καλοκαίρι κοιτάμε για κάτι άλλο, που θα είναι και το ταιριαστό χρονικό σημείο για την χάραξη ενός νέου πλάνου.
Ειλικρινά δεν ξέρω όμως ποιόν θέλω για προπονητή, καθότι δεν πιστεύω ότι η Διοίκηση ενδιαφέρεται ιδιαίτερα για ριζικές αλλαγές και όποιος και να έρθει θα βρει τοίχο…

Ο Κόντε δεν έχει ομάδα. Το θέμα είναι, ψήνεται ο Κόντε να πάει σε αυτή τη Γιουνάϊτεντ;

Ελα στην Γιουβεντους Αντονιο!

Ψήνεται - δεν ψήνεται,

Τον Θεό τον ίδιο να φέρεις όπως είναι τώρα, το πιθανότερο είναι να κάνει μια τρύπα στο νερό.

Ας περάσει μια χρονιά χωρίς αστειότητες τύπου 80 για Maguire ή άλλα τόσα για να κάθεται πάγκο ο Σάντσο, και το συζητάμε

1 Like

Καλά, το ψάρι βρωμάει από το κεφάλι. Η διοίκηση προφανώς έχει άλλα πράγματα στο μυαλό της από αυτά που σκέφτονται οι οπαδοί.

1 Like

Ελπίζω να έχουν στο μυαλό τους να δώσουν 200εκ για τον Kane το χειμώνα για να μετριαστούν οι γιούχες

1 Like

Ο Κόντε ψήνεται. Ο Κριστιάνο ψήνεται;

Βλέπω το ματσάκι της City με τη Crystal Palace, κι έχω μια απορία/quiz. Ήταν ο Vieira ο καλύτερος μέσος στην Premier στα 00s? Αν όχι, ποιος?

Αυτή η φάση (έχω κάνει timestamp στο video) μου έχει μέινει από εκείνο το βράδυ που έβλεπα το ματς, κλέψιμο, κοντρόλ, κάθετη τελική για γκολ, την επόμενη μέρα είπα στον προπονητή να μη με βάλει επιθετικό χαφ στο ρόμβο 3-4-1 που παίζαμε (9x9 γιατί ήμαστε πιτσιρίκια), αλλά να με βάλει πιο πίσω και όταν με ρώτησε γιατί του είπα γιατί δεν μπορώ να κάνω τάκλιν εκεί που παίζω :stuck_out_tongue:

υγ, ο Μανωλάκης σε εκείνο το ματς τους είχε κάνει γιογιο, κερδισμένο πέναλντι και κόκκινη, γκολ και δοκάρι

2 Likes

Οι Άραβες καλά την αγόρασαν την Νιούκαστλ η ομάδα θα προλάβει να ρολαρει για να μην υποβιβαστεί;

Όσα λεφτά και να έχεις κανένας πρωτοκλασάτος παίχτης δεν θα αφήσει την ομάδα του για να σώσει την Νιούκαστλ οπότε θα έχει ενδιαφέρον πόσες ήττες θα κάνει ακόμα μέχρι τον Ιανουάριο και πως θα ενισχυθεί τότε… Ουσιαστικά οι Άραβες θα υλοποιήσουν το πλάνο τους από το καλοκαίρι αν η ομάδα δεν πέσει βέβαια

Στο πρώτο ημίχρονο ο Son έπρεπε να φτάσει στη μικρή περιοχή για να πάρει απόφαση να σουτάρει, ο Cristiano το παστέλωσε συνοπτικά με το που την πήρε κι ας μη μέτρησε

Εννοεις οτι εκανε τριπλα σε δυο αμυντικους, δημιουργησε χωρο για σουτ και το σουταρε στην γωνια με αψογο σουτ, δεν ηταν ακριβως συνοπτικο. Και ηταν ηδη μεσα στην περιοχη και σε αρκετα κοντινη αποσταση απο την μικρη περιοχη, λογικο να σουταρει συντομα.

Είναι σημαντικός υποψήφιος, τεράστια παικτούρα. Τι ομαδάρα είχε ο ΠΑΟ εκείνη την εποχή ρε. Και τι αρχοντικός παίχτης ο Πάουλο Σόουζα. Στον εντός τους είχαμε κερδίσει 1-0 με την κεφαλιά-ψαράκι του Καραγκούνη από σέντρα του Μικάελσεν, κλουβί κανονικό η Λεωφόρος σε κάτι τέτοια ματς. Και είχαν πάρει Πρέμιερ εκείνη τη χρονιά αν θυμάμαι.

2 Likes

Είναι κρίμα η τωρινή κατάσταση της Άρσεναλ όπως και του ΠΑΟ

Πολύ καλός αλλά για μένα η τοπ δυάδα είναι ξεκάθαρα Scholes και Gerrard. Από 'κει και πέρα είναι θέμα προτίμησης νομίζω

Ας μην ξεχνιόμαστε όμως

1 Like

Δέχομαι την καζούρα, είμαστε χαλαρά η χειρότερη ομάδα της κατηγορίας

Πως γίνεται η Tottenham να χάνει από αυτή την United… Για ποιο λόγο δεν πουλησε το
Kane κάθε ματς με 10 παίζει… Για τον Σον Τ
τι να πω ανυπαρκτος μέχρι τώρα. Επικίνδυνη διοίκηση με έναν προπονητή που δεν ξέρω αν κάνει για μια ομάδα όπως η Tottenham

Δεν έχετε εκλογές εσείς;

Οχι βλέπουμε Liverpool :stuck_out_tongue:

Δε σε χαλασε η ισοπαλια με την Μπραητον, αν και η Μπραητον παιζει συνηθως στο μεγαλυτερο πρωταθλημα ολων των εποχων, την δευτερη κατηγορια της Αγγλιας

Την περιμενα η αληθεια ειναι μετα την νικη επι της United. Καλο θα ηταν παντως να μην βλεπεις premier βλεπεις ομαδες οπως η Liverpool καταστρεφουν το ποδοσφαιρο. Πηγαινε δες καμια Σασσουολο