Premier League

Τι σχέση έχει αν είχε φάσεις, και passing game και ένταση (που δεν είχε ιδιαίτερη) με τον αν ήταν καλή μωρέ? 'Όποιος κι αν νικούσε ψιλοδίκαιο θα ήταν, έτσι όπως πήγε το παιχνίδι, αν έκανε το 3-2 η Villa θα λέγανε “φοβερή άμυνα και κυνική”.

Εμένα μου φάνηκε πως κάτι της έλειπε (ίσως η φόρμα του Μαρτινέλι?) και σα να ήταν off η ομάδα.

Η τελευταία ομάδα που έχασε το πρωτάθλημα όταν ήταν στην κορυφή το Γενάρη ήταν η Άρσεναλ το 15-16 :eyes: :eyes: :eyes:

Ναι ρε μαν, εντάξει προφανώς δεν είναι τόσο καλή όσο άλλες χρονιές, αλλά δε θα φανεί περίεργο να κάνει 10 σερί νίκες από εδώ και πέρα και να το τελειώσει, αυτό λέμε

Αμυντικά ειναι απαράδεκτοι και μπροστα ο Ενκετια δεν μπορεί.

Δηλαδή αν μια ομάδα έχει φάσεις, καλό passing game και ένταση δεν παίζει καλά, είναι ανεξάρτητο το ένα από το άλλο. Οκ. Πρέπει να βάλει και 5-6 γκολ για να είμαστε ικανοποιημένοι, υποθέτω.

Επίσης, αν και αμυντικά έχει εμφανίσει προβλήματα τον τελευταίο μήνα, στο δεύτερο ημίχρονο ο Σαλίμπα απλά έσβησε τον Watkins και ο Gabriel έκανε σίγουρα ένα σωτήριο και πολύ δύσκολο κόψιμο εντός περιοχής. Η φάση που έβγαλε η Βίλλα ήταν απόρροια του ρίσκου της Άρσεναλ και ήταν αναμενόμενο να υπάρξει. Ευτυχώς δεν το πληρώσαμε.

Η αλήθεια είναι πως στις λεπτομέρειες χάσαμε από Σίτι δεν έχουμε να φοβηθούμε κάτι

Λεπτομέρειες με 3-1 ρε :smile:… Όταν η City έπαιξε νομίζω ότι η Άρσεναλ δεν μπορούσε να κανει κάτι.

Απλά στο δίνω γιατί η Άρσεναλ αντιμετώπισε μια υπέρ ομάδα πολύ πιο έμπειρη σε τέτοιους είδους παιχνίδια

Φάσεις σε κάθε ματς βγαίνουν, passing game ξέρω γω έτσι παίζει η Άρσεναλ τι περίμενες, να μην μπορούν να αλλάξουν 3 πάσες ή να ξέχασαν πως να φορτώσουν την πλευρά? Η Villa δεν είναι καμιά ιδιαίτερη ομάδα φέτος, και με 3 φάσεις τους έβαλε 2 γκολ.

Για μένα μου φαίνεται ότι έχει θέματα η Άρσεναλ, ο καθένας όπως τα καταλαβαίνει

Όταν την έχω στα xgoals και έφαγα 2 γκολ από λάθη ναι στις λεπτομέρειες.

Ωπ, απαγορευμένη λέξη!

Έγινα Καίσαρης :joy:

1 Like

Καλα δεν χρειαζονται τα xgoals για να μπορει κανεις να δει οτι το ματς της Αρσεναλ με Σιτι χαθηκε στις λεπτομερειες. Συντριπτικη κατοχη υπερ της Αρσεναλ σε εκεινο το ματς, μοιρασμενες ευκαιριες, και απλα η Σιτι εβαλε δυο γκολ στο τελευταιο 20λεπτο και πηρε την νικη. Δηλαδη στις λεπτομερειες χανονται μονο τα ματς που εχουν διαφορα στο 1 γκολ? :sweat_smile: Εδω εχουν χαθει ματς με 4-0 στις λεπτομερειες, το 3-1 μας πειραξε?

1 Like

0-2 με Newcastle! Με μια Liverpool που θυμίζει έστω και λίγο την περσινή

Θέλει να πάρει πρωτάθλημα η Άρσεναλ και χάνει 0-2 από την Μπόρνμουθ;…

1 Like

Παίξε Τζόκερ :stuck_out_tongue:

1 Like

μονο στο πρωτο ημιχρονο ειχαμε αντικανονικο γκολ απο μπορνμουθ και 2 πεναλτι που δεν δωθηκαν στην αρσεναλ, 45 - 3 οι επαφες στην αντιπαλη περιοχη, 6-0 κορνερ, 350-50 οι πασες, 10-1 σουτ

στο δευτερο ημιχρονο τα διπλασιασαμε ή και τριπλασιασαμε ολα αυτα και τελικα βαλαμε και τρια γκολ γιατι οντως θελουμε να το παρουμε

1 Like

Δεν μπόρεσα να δω το ματς. Σημαντικό που γύρισε απ’ το 0-2 έστω και με Μπορνμουθ έχουμε μέταλλο πλέον

Γιατι αντικανονικο? Δεν υπηρχε κανενα offside στο γκολ.

Δες το γκολ στο 97’.

Ο Reiss Nelson τουλαχιστον για σημερα ειναι ο μεγαλυτερος καυλεουρας στην Αγγλια.
Τεραστιο βρωμοσουτο μετα απο συγκεντρωση και αψογη εκτελεση.

1 Like

εχουν μπει δυο παικτες της μπορνμουθ στο μισο της αρσεναλ πριν γινει η σεντρα (που ξεκιναει το παιχνιδι)

O Reiss Nelson εχει 3 γκολ και 2 ασσιστς σε 85 λεπτα στη Premier League φετος

Το είδα 100 φορές και φώναζα μόνος μου

1 Like

Πως δεν δόθηκε το χέρι πέναλτι είναι άξιο απορίας πάντως. Θλιβερή διαιτησία για άλλη μια φορά. Η ομάδα πάντως χτίζει μέταλλο και δείχνει πως μπορεί για την κούπα. Άντε να δούμε…

1 Like

Για τους δυο παικτες δεξια κατω λεμε? Αν ακυρωνοταν γκολ για αυτο το πραγμα, νομιζω δε θα ειχα σταματησει να γελαω μιση ωρα αφου ειδα τα highlights. Ουτε Ολυμπιακος στα ντουζενια του Μαρινακη δε θα ζητουσε τετοια ακυρωση.