Premier League

Με αγωνα λιγοτερο βεβαια η Αρσεναλ, δυνητικα ακομα στους 6.

655555555555

Ελιωσα με αυτο το σχολιο για την εξοδο του Πικφορντ στο γκολ του Σαλαχ.
Πραγματικα τραγικη εξοδος απο τον αντιπαθεστατο.

Η σημερινή Λίβερπουλ ήταν αρκετά καλή! Σημαντική νίκη δεν ξέρω πως θα συνεχίσει η ομάδα, είναι τελείως απροβλεπτη

Τι μαγεία προσφερει ο μικρός

Σαν αυγό μας καθάρισαν

Έχει ξεκινήσει η κοιλιά της Άρσεναλ μάλλον

Να πέσει στην Δ η Σίτυ, γιατι αλλη ευκαιρία η Αρσεναλ δεν βλεπω να εχει… !

Καλά τα λέει ο Μανιάτης. Από κάτω εννοείται χώθηκε ο Θέμης που δε θα σταματήσει να πονάει ποτέ απ’ ότι φαίνεται

1 Like

Down but not out. Κολοσσιαία νίκη, πειστήριο του ότι η ομάδα έχει αλλάξει σελίδα. Ανυπολόγιστη η αξία του σημερινού και βαθμολογικά και, κυρίως, ψυχολογικά.

Για ουδέτερους θεατές πρέπει να ήταν από τα ματς της σεζόν το φετινό. Όχι μόνο στην Αγγλία, γενικά.

1 Like

Κλείδωσε η 4αδα σήμερα. Τεράστια νίκη κυρίως για ψυχολογία και για το μέταλλο της ομάδας. COYG

1 Like

ντάξει, καλό ματσάκι, δεν ήταν και Μπαρτσελόνα - United αλλά βλεπόταν :stuck_out_tongue:

Ακόμα πιστεύω περισσότερο την City για τον τίτλο αλλά όντως μπορεί να κάνει τη διαφορά ψυχολογικά το σημερινό

Και εγώ πλέον πιστεύω ότι η City θα παρει πρωτάθλημα. Αλλά η σημερινή νίκη της Αρσεναλ είναι τελείως ψυχολογική

Jorginho-Martinez ή Tacchinardi-Νικοπολιδης το καλύτερο γκολ?

Δε βλέπω πως μπορεί να το χάσει η Σίτι πάντως, πολύ δύσκολη νίκη η σημερινή της Άρσεναλ

Η ειρωνεια ειναι πως ο Μαρτινεζ κανει τρομερη προσπαθεια για να σωσει την εστια του απο την υπερσουτααρα του Ζορζινιο, και το “πληρωνει” βαζοντας πανεμορφο γκολ με κεφαλια, ενω αν ειχε μεινει αγαλμα η ομαδα του θα ειχε παρει μαλλον την ισοπαλια.

Παρα πολυ ομορφα ολα τα γκολ σε αυτο το παιχνιδι, πολυ σπανιο για εναν αγωνα με 6 γκολ. Η προσποιηση του Αστονβιλεζουν στο γκολ του Κουτινιο ολα τα λεφτα.

Νοστράδαμος είσαι, λέγε και άλλα :joy:

Πλάκα κάνω ε. Όπως και όλη την χρονιά, έτσι και τώρα, η Σίτυ παραμένει φαβορί.

τουλαχιστον η αρσεναλ νικησε… η city X με forest :sunglasses:
γενικα αδικαιολογητα επιρρεπης στη γκελα η φετινη City, Αρσεναλαρα πάλι στην κορυφή του πίνακα :partying_face:

1 Like

Όσο μαλακιζεται έτσι η Σιτυ, όλα ειναι πιθανά.
Αλλη μια γκελα σήμερα, αυτή τη φορά με την ομάδα του επενδυτή.

H Forest θα μείνει . H Chelsea δεν ξέρω ακόμα ποσο ακόμα θα κρατήσει τον Potter στον πάγκο.

Η έκπληξη για εμενα είναι η Fulham φέτος

Η Σίτι κάθε χρόνο χάνει βαθμούς και ματς όπως το σημερινό σε 5-6 παιχνίδια για πλάκα, βάζουν απ’το πουθενά ένα γκολ οι άλλοι και της κόβουν βαθμούς. Δεν είναι κάτι καινούριο, και στην Πρέμιερ πάντα το ξεπερνάει.

Η Άρσεναλ δεν ήταν καλή σήμερα, και δεν είναι καλή γενικά τα τελευταία παιχνίδια, χωρίς Πάρτει απλά δεν

Άλλο παιχνίδι είδες, γιατί στο δεύτερο ημίχρονο το ματς ήταν μονότερμα, με ένταση και κλασικές χαμένες ευκαιρίες. Αν αυτή δεν είναι “καλή” εμφάνιση, τότε δεν ξέρω ποια είναι. Και κατοχή και καλό pressing, δύο μεγάλες ευκαιρίες χαμένες τουλάχιστον, ένα δοκάρι και δυο γκολ στο τέλος (έστω με τύχη το ένα). Και όλα αυτά ενώ ήταν 2-1 στο ημίχρονο με νωθρή εμφάνιση ως τότε.

η αρσεναλ μπορει σημερα να μην επαιξε την μπαλα που επαιξε τους προηγουμενους μηνες αλλα τη νικη μια χαρα την αξιζε. Ναι το γκολ του ζορζινιο ηταν freak αλλα το ιδιο freak ηταν και αυτο που εχασε νωριτερα ο οντεγκαρντ ενω θα μπορουσε να μπει και η φαση του νκετια, και του γκαμπριελ κ.α. Η αστον βιλα ηταν απλα κλινικη στις δυο φασεις της και ειχε κι ενα δοκαρι. Δεν εκανε τπτ αλλο.

Ο ζορζινιο μου εχει αρεσει προς το παρον σε ολα τα ματς μεχρι τωρα, τουλαχιστον στο επιθετικο κομματι-κυκλοφορια-αναπτυξη

εχει πολυ δρομο ακομη το πρωταθλημα. Εγω απο την αρχη ελεγα οτι η Σιτι ειναι αφιλονικητο φαβορι αλλα εχει δειξει φετος οτι δεν ειναι ατρωτη. Με τα τελευταια ματς ειχα ξενερωσει πολυ ασχημα οποτε χαρηκα αρκετα με τη σημερινη νικη

η City σε 24 αγωνες έχει ήδη 4 ισοπαλίες και 4 ήττες.
πέρυσι σε όλο το πρωτάθλημα είχε 6 ισοπαλίες και 3 ήττες(!)
πρόπερσι πάλι σε όλο το πρωτάθλημα 5 ισοπαλίες και 6 ήττες
για τις σεζόν '17-'18 και '18-'19, αστο καλύτερα(είχε 32 νίκες σε 38 παιχνίδια)

1 Like