Premier League

Έχω δει μόνο στιγμιότυπα και επιτέλους παίζουν μπάλα μετά από 5 χρόνια, εννοώ με σχέδιο και επιθετική νοοτροπία. Και ο Κόντε πρόπερσι έπαιξε ωραία, αλλά του βγηκαν όλα και σε πιο counter στυλ.

Udogie, Porro θα γίνουν απίστευτα μπακ, Μπισουμα διαβάζω ότι έγινε ο παίχτης που βλέπαμε στην Μπράιτον, ενώ παίρνει κι ο Σαρρ ευκαιρίες. Και πέρσι και στο ματς με την Άρσεναλ και τη Μίλαν ήταν πολύ καλός, αλλά είναι ακόμη εντελώς άγουρος, με τον Κόντε δε θα αναπτυσσόταν καθόλου.

Α ρε Χαρίλαε, φέτος που θα στα δίνουν έτοιμα σηκώθηκες κι έφυγες γαμώ? Είδα τα στιγμιότυπα από το χθεσινό της Μπάγερν, μιλάμε θα βάλει 200 γκολ, σε αυτό που έβαλε απλά έτρεξε κάθετα χωρίς να υπάρχει άμυνα, όπως ακριβώς και η ασσίστ που έδωσε, δεν υπάρχουν άμυνες στη Γερμανία.

1 Like

Εντωμεταξυ οι αμυνες στο Τοτεναμ - Μαν Γιου ηταν απιστευτα τρυπιες, θα μπορουσε να εχει ληξει 5-4 ανετα το ματσακι αν δεν ειχαν εκπληκτικη αποδοση τα δοκαρια και οι τερματοφυλακες, κι αν ο Μπρουνο Φερναντεζ δεν ειχε στειλει καθε σουτ και κεφαλια στο θεο.

Αυτο ειναι σαν να λεει καποιος οτι στην Αγγλια δεν εχουν αμυνες επειδη ειδε τα στιγμιοτυπα του Μπερνλι - Μαν Σιτι πριν λιγες μερες :stuck_out_tongue:

Τόσα χρόνια που βλέπω Πρέμιερ, δεν έχω δει γκολ σαν αυτό που έβαλε ο Κέιν, αεροδιάδρομος ήταν

Έχει ματσάκι σήμερα

Γιατί Nea Filadelfeia ρε σεις συγκεκριμένα; :joy:

Δεν ξέρω, γι’αυτό το έβαλα :stuck_out_tongue:

Την προηγούμενη βδομάδα ήταν η πρώτη φορά που είχαν βάλει Athens και κερδίσαμε παιχνίδι όσο καιρό θυμάμαι, για να δούμε αν θα είναι γουρλίδικο αυτό

Αρμάδα, πάμε για μεγάλη χρόνια

Γιατί ρε Αρτέτα αγόρι μου πας να φας μόνος σου ότι έκανες πέρσι; Πόσα ματς θες ακόμα για να δεις ότι Χάβερτζ στο κέντρο και Παρτέυ μπακ δεν δουλεύει;

2 Likes

Και ο γκαμπριελ στον παγκο… και αριστερα αντι για ζιντσενκο, τιερνευ ή ταβαρες ο κιβιορ… και και και τα πολλά κολλήματα που φαίνεται ότι έχει με παίχτες και θέσεις… κρίμα γιατι το βαθος που ελειπε νομιζαμε θα γεμίσει φετος αλλα μόνος του εχει κολλήσει σε ελαχιστους παιχτες και οι τραυματισμοί το κανουν ακόμα μικρότερο…

Secret agent Ποκετίνο :heart_eyes: :heart_eyes:

Καιρό είχα να δω τόσο ανούσια εμφάνιση από ομάδα. Η Τσέλσι ήταν μονίμως γύρω απ την αντίπαλη περιοχή και ένοιωθες ότι δεν θα βάλει γκολ ποτέ.

Αστείο επίσης το ότι ο Αμερικανός απ την στιγμή που ανέλαβε έδωσε 1 δις και δεν έχει σοβαρό τέρμα και φορ…

1 Like

Η Μπράιτον κάνει φύλλο και φτερό την πολυδιαφημισμένη Νιουκάστλ του Champions League.

Η ΑΕΚ θα γαμήσει την Μπράιτον και θα αποδείξει ότι Σούπερ Λίγκα > Premier League.

υγ: προϋπόθεση να πάρει ο μαλάκας ο Μελισσανίδης ένα γρήγορο και βαρβάτο σέντερ μπακ.

1 Like

Θα σας γαμησει ο Μιλνερ :stuck_out_tongue:

Το άφησα 1-1 στο 94, τι σκατα έγινε ρε.

Γλέντι.

Πω καύλα το 3ο γκολ

1 Like

Μεγάλη αλητεία το τρίτο, ναι. Είχε την ψυχραιμία και το μυαλό για ντρίπλα εκεί, σπάνιο.

1 Like

“γλέντι”… αν έβαζα μόνο 2 σε ομάδα που παίζει μισή ώρα με δίδυμο στόπερ Maguire - Lindelof και ένα τέταρτο με Maguire - Evans, εγώ θα ντρεπόμουν :stuck_out_tongue:

έδιτ: κλαίω

2 Likes

Έχει υπογράψει 1+1 χρόνια (δηλαδή, μάλλον θα παίζει και του χρόνου) και συμμετέχει μια χαρά στα παιχνίδια της Μπράϊτον, παίζει σχεδόν σε όλα. Γεννημένος Γενάρη του '86, δηλαδή σε λίγους μήνες κλείνει τα 38. Τον θυμάμαι από Λιντς, από τότε που ξεκίνησε, τότε με Βίντουκα και Κίουελ. Εν τω μεταξύ είναι κάτι σαν ο απόλυτος αντι-Manchester United, έχοντας παίξει σε Λιντς, Μάντσεστερ Σίτι και Λίβερπουλ :joy:. Άμα τον δεις, είναι τρομερά γυμνασμένος, ε. Δεν παίζεις Premier League στα 38 σου εύκολα, ελάχιστοι είναι σε τέτοιες ηλικίες (άλλο ένα παράδειγμα είναι ο Τιάγκο Σίλβα).

Άγγλος που δεν πίνει αλκοόλ, λογικό να είναι ιδιαίτερη περίπτωση, εκεί πρέπει να πίνουν ακόμα και τα μωρά :stuck_out_tongue:

4 Likes