Premier League

Δεν θυμαμαι καν ποια φαση λες :stuck_out_tongue:

Μπορει να ειχαμε διαφωνησει για την φαση που λες, αλλα εχω προσεξει οτι γενικα για σενα για να κανει επιθετικο φαουλ καποιος που απλωνει χερια και στηριζεται στον αμυντικο, πρεπει να του κοψει το κεφαλι ή να τον αφησει αναπηρο, αλλιως ολα καλα

Ελα, απο Λειψια - Σιτυ ηταν, θυμηθηκα οτι ηταν εναντιον του Ρουμπεν Ντιας και την εψαξα και τη βρηκα.

https://youtube.com/shorts/23VU6564Aw8?si=dQi2vheOXuqVr1N4

Ο,τι δηλαδη εδω “στηριζεται στον αμυντικο” και ο αμυντικος “δεν εχει καμια επιλογη”, μαλιστα. Ουτε που καταλαβε τι εγινε ο αμυντικος, ο οποιος μολις ενιωσε την επαφη στους ωμους απλως εκανε οτι πονεσε. Δεν υπηρχε περιπτωση να προλαβει τιποτα απο τη στιγμη που δεν πηδηξε απο την αρχη.

Στο 0.37 ο Kane βάζει γκολάρα, κάνοντας ασθενέστερο σπρώξιμο απ’ ότι ο Γκάμπριελ. Απλώς ο ένας είναι ο Σίλβα και με το που ένιωσε το χέρι στην πλάτη ήξερε ακριβώς τι έπρεπε να κάνει, και ο άλλος είναι ο Ρομέρο που στα αρχιδια του όλα (τον έκανε μάγκα κι αυτόν ο Μέσσι)

ναι και περυσι μετρησαν αυτο το αισχος

πηρες το 9ποντο απο ραγια, κατι ειναι κι αυτο

Δηλαδή θεωρείς αίσχος το ότι δεν δόθηκε επιθετικό φάουλ στο τέλος της φάσης ΚΑΙ ΟΧΙ το ότι η μπάλα ξεκάθαρα έχει περάσει τη γραμμή του άουτ λίγα δεύτερα πριν;

θεωρω αισχος οτι μετρησε γενικα. Με πιο καραμπινατο το φαουλ και το οφσαιντ. Η μπαλα μπορει να φαινεται οτι ειναι αουτ αλλα εχουμε δει κι αλλες περιπτωσεις που ξεγελαει η καμερα κι ετσι πιστευω οτι δεν ειναι.

Συμφωνώ ότι είναι αίσχος, σε καμία περίπτωση όμως δεν είναι καραμπινάτο επιθετικό φάουλ (οφσάιντ δεν ξέρω πού εννοείς). Το σκάνδαλο είναι ότι δεν δίνεται άουτ.

οτι και καλα η μπαλα που ειναι εδω μεταξυ τζοελινγκτον και γκαμπριελ καλυπτει τον γκορντον, μην ξεχνας οτι ο ραγια ειναι εκτος εστιας οποτε δεν μετραει. Λενε στο βαρ οτι δεν υπαρχει ξεκαθαρο πλανο οποτε δεν μπορουν να κανουν κατι. Βεβαια με ενα μη ξεκαθαρο πλανο ειχαν ακυρωσει για οφσαιντ ενα γκολ του μαρτινελι απεναντι στην μπραιτον αλλα αν αρχισουμε δεν θα τελειωσουμε ποτε

image

Χαχαχα, κάθεστε και βλέπετε τι λένε οι βαρ μεταξύ τους?? :sob::sob::sob:

Έχω φτιάξει καλή ομάδα, όπου να 'ναι θα τρώτε τη σκόνη μου

Αφού ο Ζοέλινγκτον είναι μπροστά από τον Γκόρντον ρε, πώς γίνεται να είναι οφσάιντ

δεν εχει σημασια που ειναι ο ζοελινγκτον, σημασια εχει που ειναι η μπαλα και το ποδι του γκορντον (το οποιο φαινεται απ’ την αλλη καμερα)

Ακραία περίπτωση εφαρμογής του γράμματος του κανονισμού μου φαίνεται αυτό… Anyway, στην τελική δεν διαφωνούμε ότι αυτό το γκολ δεν έπρεπε για κανένα λόγο να μετρήσει. Μάλιστα τώρα που ξαναβλέπω τη διεκδίκηση παγωμένη θεωρώ κι εγώ ότι ο Ζοέλινγκτον έχει κάνει επιθετικό φάουλ. Είναι απίστευτο έτσι, στην ίδια φάση υπάρχουν 2 έως 3 παραβάσεις από την επιτιθέμενη ομάδα και δεν καταλογίζεται καμία!

Που φαίνεται το πόδι του Γκόρντον να είναι μπροστά από τη μπάλα?

δεν φαινεται. Βλεποντας ολες τις διαφορετικες ληψεις, μπορεις ευκολα να το υποθεσεις

1 Like

Τέλειο, στο ένα ποστ λες φαίνεται απ’την άλλη λήψη, τώρα λες ότι μπορείς να το υποθέσεις :stuck_out_tongue:

Το είδα το βίντεο, γι’αυτό ρώτησα που φαίνεται, δεν είναι ξεκάθαρο ότι το πόδι του Γκόρντον ήταν μπροστά από την μπάλα σε καμία λήψη, γι’αυτό και ο βαρ έκανε το σωστό. Είπε, δεν μπορώ να καταλάβω, άρα δε λέω ότι έχω αντίθετη άποψη από τον πρώτο διαιτητή, άρα η απόφαση του διαιτητή να το μετρήσει είναι και η σωστή.

Για το φάουλ ναι, έπρεπε να δωθεί, το άουτ δεν μπορώ να καταλάβω που βρίσκεται η μπάλα

1 Like

ειπα οτι απο την αλλη ληψη φαινεται που ειναι το ποδι. και απο μια παραλλη φαινεται που ειναι η μπαλα. Ποτε ταυτοχρονα. Δεν ειπα κατι διαφορετικο. Επισης εγραψα και την αιτιολογηση που λες αλλα σου λεω υπηρχε παλιοτερα γκολ του μαρτινελι που το βαρ ειπε οτι μαντευει πως ειναι οφσαιντ και εκει μαλιστα ειχε αντιστρεψει την αποφαση του διαιτητη :slight_smile:

Μπορείς να καταλάβεις πως ένας λογικός άνθρωπος, όταν θέλει να δει αν είναι οφσάιντ μια φάση, θα θέλει να δει το πόδι και τη μπάλα στο ίδιο καρέ έτσι?

Το ότι έπραξε ένας διαιτητής σωστά δεν αποκλείει ότι κάποιος άλλος έπραξε λάθος. Για βάλε το λινκ και για το οφσάιντ με τη Μπράιτον που λες αν το έχεις εύκαιρο, μπορεί να είδε κάτι άλλο ο βαρ έτσι όπως τα λες :stuck_out_tongue:

Η μπαλα εχει βγει ξεκαθαρα εκτος παιδιας εκει κοντα στο σημαιακι του κορνερ οποτε επρεπε να ακυρωθει για αυτον τον λογο το γκολ αυτο. Επισης ειναι ξεκαθαρο επιθετικο φαουλ, συμφωνω. Αρα 2 καραμπινατοι λογοι για τους οποιους δεν επρεπε να μετρησει το γκολ.

Κατα τα αλλα, σορρυ αλλα δεν βλεπω οφφσαηντ. Η μπαλα την στιγμη που ακουμπαει την κεφαλια του παικτη της Νιουκασλ ειναι πισω απο τον παικτη που σκοραρει, ο οποιος καταληγει να φαινεται πιο μπροστα οταν κλωτσαει την μπαλα γιατι η κινηση του ηταν προς το τερμα, ενω της μπαλας παραλληλη με την γραμμη σχεδον.

Πιο καθαρα φαινεται οτι εχει βγει αουτ η μπαλα παρα το οφφσαηντ που λες :stuck_out_tongue:

Μαλλον το αντιθετο μπορεις να υποθεσεις ευκολα

Ακουμπάει μετά ξανά με το πουλί ο Ζοελινγκτον. Αν το πόδι του Γκόρντον ήταν μπροστά απ’ τη μπάλα, είναι οφσάιντ, αλλά δε φαίνεται από καμία λήψη ξεκάθαρα (και καμία λήψη δεν είναι και ακριβώς παράλληλη)