Premonition 13-27/11/2011

Oλοι μεσα,ο Wino ερχεται με τους Premonition 13 το καινουριο του συγκροτημα στις 27/11 απο τη spit like a man promotions(αρχιζω να τα αγαπω αυτα τα παλικαρια,κριμα που δεν ειχα ερθει saint vitus).οι υπολοιπες πληροφοριες αναμενονται.

ευκαιρια να τον τσεκαρω τον δισκο καθως εχω διαβασει τα καλυτερα και ολο ξεχναω να τον ακουσω,αλλα ο wino ειναι εγγυηση συνηθως,οποτε τα ιδια περιμενω και τωρα.

Καλά αυτοί οι premonition θα παίζουν απ’ τις 13 ως τις 27??? χο χο χο

καλη φαση!! θα τιμησουμε :slight_smile:

Ολοκαινουργιο video για το “La Hechicera de la Jeringa”

http://www.youtube.com/watch?v=HB3mbM2Bvo8&feature=player_embedded#!

Οσοι δεν εχετε ασχοληθει ακομα με την παρτη τους, τσεκαρετε τι εχουν γραψει τα παλικαρια…:drunk:

Καλή φάση να πάμε να προσκυνήσουμε (ξανά) τον Wino. Όσο για το συγκεκριμένο από τα συγκροτήματά του (=Ρ), το B.E.A.U.T.Y. είναι ένα από τα κομμάτια της χρονιάς. Ο υπόλοιπος δίσκος δε μ’ έχει πείσει ακόμα, αλλά κάτι μου λέει ότι όταν έρθει η σειρά του να πάρει περισσότερες ακροάσεις θα γίνει κι αυτό. Άλλωστε το να βγάλει ο Wino δίσκο που να μη λέει είναι λιγότερο πιθανό κι απ’ το να τα πάρει στα κρανίο o crimson idol με άλλο συμφορουμίτη ή κάτι τέτοιο.

Σοφά τα λόγια του γέροντα αποπάνω.

Ούτε κι εμένα με έπεισε το album (ακόμη) αλλά κι εγώ δεν το έχω ακούσει όσο θα έπρεπε. Είναι καλό, συμπαθητικό αλλά ως εκεί. Βέβαια έτσι ένιωθα αρχικά και για το ακουστικό που είχε βγάλει πριν καιρό και πλέον το έχω λατρέψει.

On-topic τώρα, αγαπάμε SLAM που θα τον ξαναφέρει !

Με τόσες επισκέψεις σε τόσο μικρό διάστημα, έχει μάθει πια ο Wino το δρόμο για τη χώρα μας.
Ελπίζω και με το νέο album Saint Vitus να μας ξανάρθουν…

ρε νομισα οτι ελεγε primordial και για μια στιγμη κοψοχολιαστηκα
"ε οχι και αυτοι τωρα"ειπα

να πατε,να πατε.αν εμενα και εγω αθηνα θα πηγαινα μονο και μονο να δω τον wino απο κοντα.

και εγω τον εχω ακουσει λιγο,αλλα πλην του B.E.A.U.T.Y,εχω ξεχωρισει και το clay pigeons,και γαμω τα ριφφ αυτο με το οποιο ξεκιναει.

Ρε παιδιά τελικά είναι επίσημο;

Στο site του πάντως η συγκεκριμένη ημερομηνία είναι κενή…

Τι παίζει;

2011-11-27 - Athens, Greece @ An Club
Details: Premonition 13 at An Club (November 27, 2011)

^^
απο το οφισιαλ αλλα δεν εχει αναφερθει πουθενα ακομα,ουτε στη σελιδα του αν…
τι στο χελ

Παιδιά δυστυχώς:

http://www.slam.gr/announcements.php?id=40

Κρίμα και θα μετρούσε πολύ άσχημα. Τώρα αυτά τα περι ανωτέρας βίας καλό θα ήταν να επεξηγηθούν σύντομα.

Χαιρετω και ζηταω συγνωμη προκαταβολικα σε οσους ξενερωσαν…!!

Ανωτερα βια, ειναι το γεγονος οτι την ωρα που τεθηκε το θεμα με την κατασταση στην χωρα μας, η ιδια η χωρα βρισκοταν σε φαση ολικης διαλυσης που δεν ηξερε κανεις τι θα ακολουθουσε…Επισης, μια αλλη ανωτερα βια, ειναι ο βιαιος τροπος που μπηκε το κρατος στην τσεπη σου, πραγμα που θα δυσκολευε πολυ τα πραγματα…
Μια ακυρωση της τελευταιας στιγμης, θα πακετωνε τους ΠΑΝΤΕΣ και δεν το θελαμε…

Δυστηχως, το κοστος για live μικρης εμβελειας, ειναι αρκετα υψηλο αναλογικα με την προσελευση που περιμενεις που εχει ουτως η αλλως το ρισκο της…Σιγουρα, αυτο δεν αφορα εσενα αμμεσα αλλα εμμεσα, θα δεις και υψηλο εισητηριο και η διοργανωση θα την φαει αλλα και η ιδια η μπαντα θα παρουσιασει την δουλεια της μπροστα σε λιγοτερο κοινο…Αυτα τα κοστος,διοργανωση,εισητηριο και επιχειρηση, προφανως αναβουν λαμπακια, αλλα θα πρεπει να καταλαβεις πως οσο θες εσυ να δεις τον Wino, αλλο τοσο θελουμε και εμεις…Και πανω απ ολα? Να συνεχισουμε να κανουμε αυτο που γουσταρουμε χωρις να μας φαει η μαρμαγκα…
Αν δεις τις διοργανωσεις μας μεχρι στιγμης, θα διαπιστωσεις πως δεν μιλαμε για τιποτα σουπερ σταρς που γεμιζουν μεγαλα venue και θα θελαμε να μεινουμε σε αυτο που γουσταρουμε και οχι σε αυτο που μπορει να εκοβε εισητηρια με το τσουβαλι…

Ετσι λοιπον, συζητοντας την κατασταση με ολες τις πλευρες με πρωτον απ ολους τον ιδιο τον Wino με τον οποιο εχουμε προσωπικη επαφη, καταληξαμε στο να το αφησουμε για καποια αλλη στιγμη που τα πραγματα θα ειναι καλυτερα…

Δεν ξερω αν σε καλυπτει το παραπανω ή αν χρησιμοποιηθηκε ο σωστος χαρακτηρισμος αλλα αυτη ειναι η εξηγηση που μπορω να σου δωσω ανεπισημα (μεταξυ μας)…

Cheers,
George

Καλα τα λεει ο Γιωργης. Για να το θεσουμε πιο απλα, αν φοβουνται πως 50 ατομα θα 'ταν ολα κι ολα στο live, αμα ειναι να μπουνε μεσα με τα μπουνια… δεν αξιζει. Ψηθειτε να φερετε THE OBSESSED ομως αν δειτε πως βγαινει.

Οκ λοιπόν, απόλυτα κατανοητό. Στηρίζουμε τις διοργανώσεις σας (π.χ. Saint Vitus και EHG που είχα παρευρεθεί) και μακάρι να συνεχίσετε.
Απλά θα ήταν μαλακία να μέναμε με ένα “ανωτέρα βία” στα χέρια.
Να τον φέρετε όποτε νομιζετε, εκεί θα είμαστε