Pretty Maids - Pandemonium

Μόλις αγόρασα το νέο αλμπουμ των αγαπημένων Pretty Maids, το Pandemonium. Θα προσπαθήσω να ακούσω λίγο στο γραφείο, αλλά μάλλον θα γίνει…πανδαιμόνιο!

σαν ενας απο τους φανατικοτερους :hippy: φανς του εν ελλαδι…

το πρωτο κομματι μετραει…με πληκτρα γκρουβαρισμα :metal: οταν μπαινουν οι στιχοι και λοιπα πρετιμειστικα(μελωδιες,γρεντζα και καθαρα.)…

το δευτερο καλο(τρωγετε)

το τριτο …αρχικα σε ξενιζει γιατι μοιαζει εμπορικιλα…σε ροκ φορμα(παντα βαζουν ενα ηρεμο η μπαλαντες)

αλλα οσο το ξανακους …
γινετε κολλητικο(λογο ατμοσφαιρας,φωναρας,ρεφρεν.,συνολο κομματιου)…

οταν τα ακουσα καθαρα σε καλα ακουστικα εχει κατι χωμενα γρεντζα στο τελος (χαμηλωμενα)…σπερνει…

να και το βιντεο κλιπ

http://www.youtube.com/watch?v=CcJJvRenq5w

το τεταρτο μπαινει ωραια…καλο ρεφρεν…ωραια πολυ απο το σολο και μετα…φωναραααα

απο τα αλλα ακουσα καλα μονο το it comes at night(το 11 την εξτρα εκδοση) που γουσταρα κυριως τα φωνητικα…

τα υπολοιπα αλλη στιγμη …:stuck_out_tongue:

αν και εχω την αισθηση οτι το προηγουμενο ηταν καλυτερο(αφου ολα ηταν σουπερ με εξαιρεση ενα)…αλλα αυτο θα το δειξη η προσεκτικη ακροαση…

παντως εδω εχουμε αρκετα πληκτρα(οχι κακο απαραιτητα)

ΥΣ.πιστευω αυτη η φωνη επρεπε να παιζει και σε αλλους πιο τεχνικους δισκους η πιο γεματους σε ριφια…

θα ηταν ακομα πιο πορωτικο το αποτελεσμα …

αυτο ειναι προσωπικο γουστο πλεον…
χωρις να αρνουμε το υλικο αρκετον δισκων κλπ…

και εγω τους γουστάρω με τρέλλα, αλλά κατάφερα μέχρι τώρα να ακούσω τα πρώτα 4 κομμάτια μόνο, οπότε θα επανέρθω…

απλα να παρατηρησω μια συμπτωση

στο little drops of heaven το πρωτο μερος στο κουπλε δηλαδη 0.17 - 0.32

ειναι ιδιο με το κουπλε με το 'τα κοριτσια ξενυχτανε ’ που ειχε πει η Αλεξια 0.38 -0.52

το little drops of heaven 0.17-0.32
http://www.youtube.com/watch?v=CcJJvRenq5w

τα κοριτσια ξενυχτανε 0.38 -0.52

πολυ ωραιο κομματι το little drops of heanen , το οποιο αποδεικνυει για μια ακομα φορα οτι rock χωρις πληκτρα , ειναι αναλατο φαι …

εχω καταφέρει να το ακούσω όλο 1 φορά μόνο, θέλω να το ακούσω 1-2 φορές τουλάχιστον ακόμα. σαν πρώτη εντύπωση ούτε καλό, ούτε κακό, ότι αναμένεις από τους τωρινούς pretty maids. θα επανέλθω…