Primavera Sound 2012



φετο λοιπον εχει 2 primavera ενα στη barcellona και ενα porto
αυτο της barcelona κλασικο 31425 bands, 160 euro (για την ωρα)
αυτο του porto με σχεδον ιδια γκρουπ ομως κοστιζει 75 (για την ωρα)
εγω σκεφτομαι σοβαρα του πορτο καυως ηθελα το καλοκαιρι σιγουρα να δω bjork και eits που εχασα φετο αλλα και shellac, the xx και dirty three (για την ωρα)
πραγματα και θαματα που δεν εχει στο πορτο αλλα εχει στη βαρκελωνη ειναι οι godflesh και οι mudhoney αλλα λειπουν οι eits
τεσπα αν δεν αλλαξει κατι μεχρυ το τελος του χρονου θα παρω το 75αρι για πορτο γιατι παιζει να ναι και απ τα καλυτερα βαλιου φορ μανευ σε φεστιβαλ:p

τσιμπησα εισητηριο για πορτο (75?) :slight_smile:

Harvey Milk
Orthodox
Liturgy
Sleep
Melvins
Wolves in the Throne Room
Napalm Death
Mayhem

μεχρυ στιγμη μονο βαρκελωνη αυτα και το πριμαβερα σιγα σιγα γινεται ροουντμπερν :lol:
ορκιζομαι οτι αν δν μοθ τα βαλουν και πορτο (τουλαχιστον σληπ πανω απ ολα) θα κλαψω :frowning:

Sleep, Melvins, Mudhoney;;;

Με το δικιο σου θα κλαψεις. :smiley:

Οι Cure ανακοινωσαν οτι θα παιξουν τοσο στο Πορτο οσο και στη Βαρκελωνη.

στο πορτο οχι μονο βαρκελωνη
επισης ο ιδιοκτητης ο γκαμπι ρουιζ στο τουιτερ ανακοινωσε και για πορτο και για μπαρτσα τους thee oh sees (μπανταρα) :smiley:
επισης επομενη βδομαδα θα χει συνεντευξη τυπου οπου θα ναακοινωθουν σχεδον ολες οι υπολοιπες μπαντες! 8)
και εκλεισα αεροπορικα και για το πορτο οποτε πλεον μονο διαμονη και ειμαστε κομπλε


το porto ειναι το καλυτερο βαλιου φορ μανευ που χω κανει
με τα πρεςς κονφερενς ανακοινωθηκαν σχεδον τα παντα αν και λενε λειπει ακομα ενας χεντλαινερς!

σημερα βγηκαν τα ωραρια
ευτυχως δεν εχει clashes που να κλαιω
βεβαια χανω καποια γκρουπς που ειχα την περιεργεια να δω
codeine, wilco, στις 8
mujeres, spiritualized, death cab for cutie, afghan whigs, washed out, wavves στις 9
τις αλλες 2 μερες ευτυχως δεν εχει τιποτα αξιοσημειωτο που να χανω βεβαια θα παιξει τρεξιμο απο atlas sound σε yann tiersen 7 και το ιδιο απο flaming lips για shellac 8

σε αλλα νεα (ασχημα) ακυρωσαν ultramagnetic mcs, death grips αλλα πανω απ ολα bjork #-o

Μαλακα τι φεστιβαλαρα ειναι αυτη ??Αλεκο κανε ενα bill check με ολα (διαμονες,αεροπορικα,εισιτηρια κτλ) να ξερουμε τι γινεται …

Γαμω τη φτωχια μου γαμω … [-X

καταρχας δεν ξερω αν το προσεξες αλλα εχει 2 φεστ μπαρτσα και πορτο
εγω θα παω στο πορτο που εχει πιο λιγα γκρουπ απ της μπαρτσας :stuck_out_tongue:

τεσπα για το πορτο μας βγηκε 70 ευρβ εισητηριο μιλανο / πορτο με easyjet 7-12 Ιουνιου
το εισητηριο του φεστιβαλ το πηρα σε ερλυ μπερντ 75 ευρω

χοστελ θα μου βγουν συνολικα 60 ευρω για 5 βραδυα
και θα παω στο 100αρικο για τα εξοδα διαμονης γιατι η πορτογαλια ειναι και απιστευτα φθηνη

αρα συνολικα εμενα θα μου βγουνγυρω στο 300αρι αλλα σκεψου εγω μενω ιταλια απο ελλαδα βαλε και αλλη μια πτηση για μιλανο οποτε απο ελλαδα γυρω στα 350 με 400

το λαην απ του πορτο ειναι αυτο
http://www.optimusprimaverasound.com/programacion?lang=en

Οντως κοιταγα της Βαρκελωνης και αναφωνησα … :stuck_out_tongue:

Και το αλλο ομως γαματο φαινεται για τα λεφτα του .Ρε πουστη αξιζει(μιας και το εxit που εψηνα αρχικα δν με τρελαινει απο λαιν απ…) ,αλλα το δα τωρα και ειναι σε ενα μηνα …

Τεσπα καλα να περασεις μαν ! :wink:

της βαρκελωνης (επειδη το ψαχνα και εγω) ειχε καπου στα 140 ευρω εισητηριο (στα ερλυ οταν ηδη ειχαν βγει τα πρωτα γκρουπς) ειναι πιο μεγαλο εννοειται εχει 5 μερες φεστ αλλα γενικα φθηνοτερες πτησεις και ειδικα για ελλαδα βαρκελωνη συνδεεται κατευθειαν αλλα πιο ακριβη ζωη θα χρειαζοσουν γυρω στα 150 ευρω και για χοστελ θα εβγαινε γυρω στο 80αρι οποτε περιπου απο τιμες συνολικα θα βγαινε γυρω στο 400αρι με 450 ευρω (και παλι πολυ καλη τιμη) αλλα σκεφτομουν και τα clashes το οτι θα κλαιγα επειδη εχει 7 στεητζις και επειδη ηθελα να παω και ρεηντιοχεντ φλωρεντια τον ιουλι δεν μου περισσευαν εστω 100/150 ευρω παραπανω (ποσο μαλλον οτι απο μπαντες που υπηρχαν στο ενα και δεν υπηρχαν στο αλλο που θελα να δω ηταν στη barca mazzy star, godflesh, sleep, melvins, mudhoney / porto explosions in the sky, flaming lips, galadrop)

τεσπα αν δεν το ξερες να το χεις στα υποψην σου γιατι καθε χρονο στη φαση ιντι αλτερνατιβ φερνει ΤΑ ΠΑΝΤΑ

θνξ για τις ευχες :stuck_out_tongue:

To ξερα σαν φεστιβαλ εννοειται ,αλλα δν θυμομουνα ποτε επεφτε.Χρησιμες πολυ οι πληροφοριες .Ειλικρινα αν το χα δει νωριτερα ,η επεφτε τελη Αυγουστου θα τα μαζευα και θα το κλεινα ευκολα.Ας οψεται το φανταρικο φετος …

Περιμενουμε report !