Primera Division

0 - 1 χθες βράδυ την Εσπανιόλ η ομάδα και χωρίς Φαλκάο ε!Κάναμε λιγότερες φάσεις από την Τετάρτη,αλλά η άμυνα και πάλι μπετό …

Γενικά ψιλοεύκολη νίκη, αφού παρότι η Εσπανιολ είχε την κατοχή δεν έκανε ιδιαίτερες φάσεις .Αυτος ο κακομοίρης ο Rui Fonte ήταν πολύ μόνος του μπροστά.

Η Εσπανιόλ έχει και φέτος μέτρια ομάδα,αλλά μου κάνει εντύπωση που είναι τελευταία,δεν είναι τόσο κακή για να πέσει .

Kάποια γενικά σχόλια απ’όσα έχουμε δει μέχρι τώρα.

Η Μπαρτσελόνα δυσκολεύεται αλλά επίσης δύσκολα δεν θα βρίσκεται στην κορυφή(1-2) τέλος της χρονιάς.

Η Ρεάλ δεν μπορεί να πάει πολύ χειρότερα,μόνο άνοδο προβλέπω αλλά πρέπει να κρατάμε κι ένα ερωτηματικό με όσα γίνονται στα αποδυτήρια.

Η Μάλαγα που θεωρητικά αποδυναμώθηκε φέτος είναι καλύτερη από πέρυσι.Λογικά μέσα στην τετράδα.Και με καταπληκτική πορεία παράλληλα στο τσουλου.

Η Ατλέτικο από πέρυσι τον χειμώνα που ανέλαβε ο Σιμεόνε είναι απίστευτα σταθερή.Χτες έπιασε κορυφή.Δεν ξέρω κατά πόσον θα αντέξει αλλά είναι νομίζω η πιο ομάδα από όσες έχω δει.Αδύνατον να βρεθεί εκτός τετράδας.Ακόμα δεν την έχουμε δει να παίζει με κάποια από τις μεγάλες δύο αλλά είναι πολύ καλή.Ειδικά εντός δεν παίζεται.

Η Βαλένθια απογοήτευση. Κανένα πλάνο,κανένας να μαρκάρει στο κέντρο,δύο επιθετικοί μόνο,έχει και πάρα πολλούς τραυματίες και φαίνεται.Βλέπω να κουνιούνται μαντήλια στον Πελεγκρίνο σύντομα.Ελπίζω να βγούμε Europa…

Mπιλμπάο τ-ρ-α-γ-ι-κ-ή!Όχι απλά δεν θυμίζει την περσινή μπιλμπάο,δεν θυμίζει καν ομάδα.Αν δεν υπήρχαν κάτι σαραγόσες,εσπανιόλ κτλ,θα έλεγα πως θα κινδυνέυσει.Ερωτηματικό κι εδώ.

Βασικά στην Ατλέτικο βλέπεις χαρακτήρα μεγάλης ομάδας και αυτοπεποίθηση που εγώ δεν τα έβλεπα τα προηγούμενα χρόνια .

Χτες η Μάλαγα (που όντως δείχνει και αυτή σοβαρή) ισοφάρισε και πίεσε να βάλει και δεύτερο στο πρώτα 20’ του δεύτερου,αλλά δεν υπήρξε πανικός,η άμυνα δούλεψε καλά για άλλη μια φορά και όταν οι της Μάλαγα κουραστήκαν άρχισε το σφυροκόπημα.Φαινόταν πως θα βάλουμε και δεύτερο ,άσχετα αν μπήκε στο τέλος.

Αν έρθει η τρίτη θέση και δεν υπάρξει χαώδης διαφορά από τους δύο πρώτους ,θα έχει κάνει μεγάλο βήμα να μεγαλώσει και άλλο του χρόνου.Και ας το κάψει το Europa ,το χει χορτάσει …

Συμφωνώ σε όλα.Φαντάζομαι βέβαια πως του χρόνου η ομάδα θα είναι πολύ διαφορετική…Αλλά δείχνει ικανή για μεγάλα πράγματα.

Την τρέλα μου.

Μεγάλη εμφάνιση πάλι σήμερα. Πάνω που λέω κάτι πάει να γίνει, γυρνάμε στα ίδια.Έχουμε τους μισούς βαθμούς από πέρυσι.Πελεγκρίνο δεν σε βλέπω καλά…

Είδα το πρώτο ημίχρονο και όντως η Βαλένθια ήταν ανύπαρκτη.

Επίσης απορώ με την τέταρτη θέση της Μπέτις.Μου φαίνεται πολύ μέτρια ομάδα.

Μπα,καλή ομάδα είναι…Όχι εξαιρετική αλλά αρκετά σοβαρή και με αρκετά δυνατή έδρα.Δεν πιστεύω πάντως να κάνει καμιά έκπληξη.Το πολύ οχτάδα φαντάζομαι.Εντωμεταξύ αύριο θα την περάσουν φαντάζομαι…:wink:

Κάποια στιγμή πρέπει να φτιάξω ένα θρεντ Βαλένθια για να βρίζω εκεί.Πραγματικά το σημερινό ματς κυπέλλου με το ΘΗΡΙΟ Llagοstera δεν βλέπετε.Και παίζουμε με τους βασικούς γαμώ το στανιό.

Mεγάλη επιτυχία,βάλαμε γκολ.

http://www.woop.gr/content/87528/h-xetaphe-ginetai-hruse

η Χεταφε μαλλον αγοραζεται απο τον πλουσιοτερο ανθρωπο του κοσμου

Ναι το είδα νωρίτερα. O Μαλάκας, πάρε την Βαλένθια, μαγαζί γωνία.

Hopeto τι πρόβλεψη έχουμε για το ματσάκι αύριο?Θέλω ανάλυση αγώνα και τα σχετικά ε . :stuck_out_tongue:

Ε, δεν είμαι καλός στην ανάλυση ποδοσφαίρου αλλά ας πως κάποιες σκέψεις.
Η λογική λέει διπλό. Ατλέτικο σε τρελή φόρμα, Βαλένθια ακριβώς το αντίθετο. Η αίσθησή μου το ίδιο λέει αν και σημείωσε πως το ίδιο ένιωθα και στο ματς με την Mπάτε και ρίξαμε 3.:stuck_out_tongue:

Αλλά.Η Βαλένθια έχει παίχτες για να παίξει καλή μπάλα.Αν της βγει το παιχνίδι, επιθετικά κυρίως μπορεί να κάνει πράγματα. Πιστεύω πως το παιχνίδι γενικά θα κριθεί στο κέντρο και αν θα καταφέρουν τα χαφ της Βαλένθια να κλείσουν τους χώρους και να ελέγξουν το ρυθμό. Μέχρι τώρα έχουν πολλά προβλήματα. Γενικά αν δεν βελτιωθεί η ομάδα θα φύγει ο Πελεγκρίνο, είναι απογοητευτική η εικόνα της ομάδας, φυσικά μας λείπουν και δημιουργικοί χαφ από μεγάλους τραυματισμούς αλλά και πάλι. Η άμυνα μπάζει από παντού.

Από την άλλη, η Ατλέτικο και δη ο Σιμεόνε νομίζω είναι έξυπνος, αν δεν του βγει το ματς να σκοράρει ψιλογρήγορα θα πάει και για το x. Πιστεύω ο Αντριάν και ο Αρντά θα είναι βαρόμετρα για το παιχνίδι της Ατλέτικο. Αν δεν κλειστούν καλά θα κάνουν πάρτυ.
Ουσιαστικά βλέπω 3 σημεία για αύριο με πιο απίθανο τον άσσο. Λόγω άμυνας.
x πιθανό αν δεν προηγηθεί η Ατλέτικο σχετικά γρήγορα.
Διπλό πιο πιθανό σημείο.

Εγώ πολύ δύσκολα βλέπω διπλό πάντως.Η Βαλένθια χάνει πολύ περισσότερα από μια ενδεχόμενη ήττα σε σύγκριση με την Ατλετι .Και προφανώς δεν έχει τόσο κακή ομάδα όσο δείχνουν τα αποτελέσματα της.Αυτό που έχει ανάγκη είναι ένα Boost.

Περισσότερα αύριο .

Γκολάααααααααααααααααααααααααααααααααρα Σολδάδο.

Γκολάρα όντως.

Βέβαια δύο λεπτά πριν έχει γινει πέναλντι διάρκειας …30 δευτερολέπτων στον Φαλκάο. :roll:

Μου κόλλησε εκεί.Η φάση που τραυματίστηκε λες?

Ναι.Κρατιέται συνεχόμενα από την αρχή της φάσης μέχρι και που πέφτει.

Έχει ζουμί το ματσάκι ακόμα βέβαια και είναι και ωραίο.

Κάπως έτσι περίμενα το ματς αν προηγούμασταν, να μην κάναμε τίποτα.Αν και παίξαμε καλή άμυνα για ένα ημίχρονο και.:stuck_out_tongue: Kαι κλασσικά πολύ ξύλο.Είναι στο DNA μας φαίνεται.

Η κόκκινη μου φάνηκε αυστηρή αλλά ίσως γίνεται πέναλτυ σε δύο φάσεις για την Ατλέτικο. Spawn είπες για το πρώτο ημίχρονο πριν, δεν το είδα, στο δεύτερο πάντως μου φάνηκε πως ήταν πάλι ε?

ΕΛΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΤΗΝ ΠΕΙ ΟΠΑΔΟΣ ΤΗΣ ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΣΕ ΟΠΑΔΟ ΤΗΣ ΒΑΛΕΝΘΙΑ ΓΙΑ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ :!:

Είδα κι εγώ τώρα τα γκολ. Συγκλονιστικό το πρώτο από Σολδάδο. Μπράβο μωρή ομάδα.

Ελπίζω μόνο να μην πάει έτσι το πράμα ώστε στο τέλος να το πάρει η Μπαρτσελόνα χάρη σ’ αυτή τη νίκη μας! :expressionless: