Primordial 22/11 Αθηνα, 23/11 Σαλονικα

Ο καλυτερος τροπος για το Fuzz ειναι με το 049-815 (για να πας) και σε αφηνει απο εξω
http://www.oasa.gr/xmap.php?id=p049

Τις τελευταιες 2-3 βδομαδες παιζει αυτο… Ακομα δεν εχουν πει κατι για αυτο το ΣΚ , αλλα εχε το νου σου…

Κλειστοί θα παραμείνουν οι σταθμοί Κεραμεικός, Ελαιώνας και Αιγάλεω της γραμμής 3 του Μετρό, την Παρασκευή 15 Νοεμβρίου 2013 από τις 22:00 ως τη λήξη της κυκλοφορίας, και το Σάββατο 16 Νοεμβρίου από την έναρξη λειτουργίας έως τις 7:00 π.μ.

οκ, το θεμα παμε ειναι πιο ευκολο ! :slight_smile:

το θεμα φευγουμε μετα τις 00.40 με αγχωνει (στη τσεπη)… :slight_smile:

Το βράδυ λειτουργούν τα 500 και 040, αν και δεν περνάνε πολύ κοντά από το Fuzz.

Χμ, οπως το βλεπω στον χαρτη η σταση του 500 δεν ειναι πιο μακρια απ’οτι ο σταθμος του ηλεκτρικου οποτε μπορει να ειναι μια λυση μεχρι Μοναστηρακι και μετα μετρο (εχει μεχρι τις 2 Παρασκευη-Σαββατο).

Δεν είμαι καλά ρε παιδιά.
Τσιμπήστε με κάποιος.
Νομίζω ότι είναι 2012 και θα ξυπνήσω στην Α4 διμοιρία της 3ης Μ.Ε.Ν. στην Τρίπολη.

[SPOILER][SIZE=‘4’][B]ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ[/B][/SIZE][/SPOILER]

Προς ενημέρωση, ο ΟΑΣΑ δεν αναφέρει κάτι για κλειστούς σταθμούς μετρό σήμερα και αύριο παρά μόνο για Κυριακή.

μια ερωτηση.επειδη δεν παρακολουθησα ιδιαιτερα τα σχολια.υπαρχει καποιο λεωφορειο/τρολλευ που περνα εξω απο το fuzz που σε αφηνει κοντα στο μετρο? (οταν τελειωσει η συναυλια δηλαδη)

Την κατάρα μου να χετε. Όλοι.

Μαλιστα…εισαι δυνατος τελικα στις καταρες.
Απο fb μολις:
Alan Averill
Athens looks like we need your help…our guitars are lost and we need a left handed guitar! Seriously…personal message me if u can bring one!!!

…άντε έφτασε η ώρα…σε κανά 45άλεπτο θα ξεκινήσω…καλά θα περάσουμε:):!:

Κάτι μου λέει ότι θα έχει χαβαλέ η φάση…

Δεν τους πάει αυτή η πόλη τελικά.

Είναι αστείο να είσαι Δουβλίνο και να παίζουν Αθήνα.

Δε βαριέσαι…

SONS OF THE MORRIGAN ΒΡΕ ΠΟΡΝΕΣ

[SPOILER]Κι ας μου γάμησες, τρελοκαράφλα, τους στίχους του Lain with The Wolf. Χαλάλι σου.[/SPOILER]

[SPOILER]Πέραν αυτού όμως, βγάλανε τους Primordial 12 η ώρα, χιονίσανε από Μετρό τόσο κόσμο, για να παίξουν πιο πριν τα φάλτσα ξαδέρφια των Omen και τα πάουερ γυμνάσια με τα “Μπούλετ”, “Τσέηνς” και “Δε Σήκερ”. Τρία ζήτω για την εταιρεία παραγωγής. Καλά ο ήχος στο Φαζ απερίγραπτος - κάποια leads και σε Mael Mordha και σε Primordial τα παίζαμε στο κεφάλι μας.[/SPOILER]

Και σετλιστ (χωρίς σειρά) για να ξέρουν τα καρντάσια

[SPOILER]No Grave Deep Enough
And the Sun Set on Life Forever
Gods to the Godless
The Burning Season
As Rome Burns
Song of the Tomb
Coffin Ships
Lain with the Wolf
Bloodied Yet Unbowed
Traitors Gate
Gallows Hymn
Sons of the Morrigan
Heathen Tribes
Autumn’s Ablaze
Empires Fall[/SPOILER]

μπράβο στη lovelight…κατάφερε το ακατόρθωτο να τελειώσει τόσο αργά live ώστε να μην προλάβουμε το μετρο παρασκευής που είναι ως τις 2…την επόμενη φορά να το τελειώσουν μετά τις 5 να προλάβουμε το πρώτο μετρό της επόμενης μέρας τουλάχιστον :slight_smile:

Ο ήχος ήταν μακράν ο καλύτερος που είχαν ποτέ οι PRIMORDIAL στην Ελλάδα. Γενικά από πλευράς απόδοσης είδαμε και ακούσαμε το απόλυτο PRIMORDIAL live.

Οι MAEL MORDHA συγκλονιστικοί.

Για κοινό και support ας μην μιλήσουμε καλύτερα…

…τα σαπόρτ δεν τα είδα, και απ’ότι διαβάζω δεν έχασα και τίποτα
…οι MAEL MORDHA έπαιξαν καταπληκτικά, με ήχο φαζ, αλλά με κέρδισαν, και τσίμπησα και cdάκι
…οι Primordial απλά θέρισαν, μένα πολύ καλύτερο ήχο, και μένα κοινό που στην αρχή ήταν λίγο υποτονικό, αλλά όσο πήγαινε και ζεσταινόταν…ο Άλαν ήταν απλά συγκλονηστικός…γαμάτο σετ-λιστ, και δυο ώρες και κάτι χωρίς ενκόρ και ροκσταριλίκια
…για την καθυστέρηση συμφωνώ απόλυτα με kaiser
:):!:

Αγαπαω πιωμενο Αλαν, το εκανε πουτανατο Lain στο τελος αλλα χαλαλι :smiley:

Οντως ο ηχος δεν ηταν κακος εκτος απο τα πιο βαβουριαρικα κομματια (στο Song of the Tomb ηταν πολυ θορυβος γμτ) και ειναι περιεργο γιατι οι Mael (οι οποιοι ΓΑΜΗΣΑΝ επισης) ειχαν πολυ πιο καθαρο ηχο.

Εμενα με αρεσε και το σετ, οκ με εμφαση στα 3 τελευταια αλλα επαιξαν τουλαχιστον ενα απο καθε δισκο (And the sun Set on Life Forever ρε μουνια!)

Εξαιρετικο λαηβ με φοβερη τιμη, μονο μελανο σημειο η ωρα. Ρε γαμωτο, μην ξεκινατε το λαηβ στις 9+ οταν εχει 4 μπαντες η αμα ειναι μην βαλετε τοσες, ηταν ψιλοΟδυσσεια για να γυρισουμε σπιτι. ΟΚ, το σαουντσεκ των Primordial πηγε λιγο παραπανω γιατι δεν ηταν τα δικα τους οργανα και τους εδειχναν τα παιδια τα πεταλια κτλ, αλλα λιγη καλυτερη προβλεψη δεν βλαπτει.

Αντε αλητακο Ουλβερ περιμενουμε ριπορτ και απο Σαλονικα!

Κοινό μηδέν όντως. Σε κάποια κομμάτια είχα την εντύπωση ότι άκουγα μετρημένες 3-4 φωνές να τραγουδάνε. Από setlist όμως πρέπει να είσαι ευχαριστημένος. Ντάξει, κι εγώ θα ήθελα κάτι ακόμα από Storm (στη θέση ας πούμε του Traitors Gate, έτσι για την ισορροπία μεταξύ των albums βρε αδερφέ) αλλά μην τα θέμε κι όλα.

Morgoth, είναι που τον αγαπάμε τον αλήτη γιατί γάμησε και το Song of the Tomb. Αλλά με τέτοιο πάθος, γάμα με, τραγούδα και “υποφέρω υποφέρω πολύ” (επίκαιρος).