Primordial Live In Greece!

Είναι Σατανιστής???:-s

Πρόβλημα;; Κάθε άλλο. Δες το post του freedomofrock για την απάντηση. Πάντως δεν κινδυνεύω με εξώδικο, αυτό είναι σίγουρο.
Πάντως το γενικότερο concept του τελευταίο άλμπουμ περιστρέφεται γύρω από την απώλεια της Εθνικής ταυτότητας από την πολυπολιτισμικότητα που προωθεί η παγκοσμιοποίηση.

το ανεφερε στο Live , πριν το Heathen Tribes , οχι για ολο τον δισκο αλλα εκανε μια μικρη εισαγωγη πριν μπει στο κομματι

Άλλο πατριώτης και να αγαπά τη χώρα του, και άλλο φασίστας. Δε ξέρω, δεν μου έχει δώσει τέτοια εντύπωση… Αλλά δε με αφορά, εφ΄όσον δε προκαλεί (με βάση τα δικά μου κριτήρια πάντα) ας κάνει ότι θέλει.

ο ¶λαν είναι ο Βελόπουλος !

συμφωνω απολυτα.συν το οτι η μουσικη του ΓΑΜΑΕΙ.ετσι απλα.

Ο Alan αν μπορεις να του δωσεις ενα χαρακτηρισμο ειναι εθνιστης ή πατριωτης.
1000 δικια του δινω.Με τοσα που εχει τραβηξει το εθνος του.

Αλλαξε το bold σε ισοπεδωση και εισαι μεσα.Ομως αυτο γιατι να ειναι κακο?Κοινο μυστικο ειναι οτι αυτο ειναι ενα ενα απο τα 13231231231 προβληματα της παγκοσμιοποιησης…
Και στην τελικη και φασιστας ή εθνικιστης να ειναι(που ευχομαι να μην ειναι) αφου το κραταει για τον εαυτοουλη του τι να τον κανουμε?
Και γω απο συνεντευξη που ειχα διαβασει με εκανε να κατεβασω δισκο τους…

Ό,τι και να ναι το θέμα είναι να μπορεί να πει κάποια πράγματα μέσα από τα κομμάτια του. Μπορεί να τα α΄ρνηθείς να τα δεχθείς ή να διαφωνήσεις σε σημεία… Προσωπικά δε συμφωνώ απόλυτα με την οπτική του Alan ΄κυρίως από κάποιους στίχους ή δηλώσεις/συνεντεύξεις… Και κάτσε ρε φίλε από που κι ως που φασίστας… Αιτιολόγησε την πλήρως την άποψη σου. Πατριώτης ναι (κάποιες φορές παραπάνω΄από όσο ΗΘΕΛΑ) αλλά φασίστας… Τέλως πάντων πάω να ακούσω λίγο το Heathen Tribe…

εξαρταται βεβαια και πως οριζει ο καθενας τον φασιστα

επισης να επισημανουμε και τον παγανιστικο του χαρακτηρα

Ρε παιδια ο ανθρωπος ειναι πατριωτης/εθνικιστης στην χειροτερη, που κολλαει το φασιστας, λεει πουθενα να καψουμε τους μαυρους?
Μαγκια του στην τελικη, μπορει να μην συμφωνω καθολου (μα καθολου) με την ιδεολογια του αλλα σαφως με συγκινει το παθος με το οποιο την υποστηριζει οποτε τον σεβομαι για αυτο. Και οι στιχοι του ειναι καταπληκτικοι.

Σιγα μην αρχισουμε να ακουμε Manu Chao και ska, για ονομα του Θεου…

Αγαπαει πολυ την πατριδα του και σε καποια τραγουδια υμνει τους νεκρους της και τις μαχες που εδωσαν.Ξερετε πολλους Ιρλανδους/Σκωτσεζους/λαους που εχουν τραβηξει οτι εχουν τραβηξει απο τους Αγγλους που να μην νιωθουν ετσι για την πατριδα τους?
Τελοσπαντων,οτι να’ναι λεμε τωρα.Λες και τον ξερουμε προσωπικα και ξερουμε και τα πιστευω του.
Ειναι θεος και συνθετικα και ερμηνευτικα και επι σκηνης.Αυτα με ενδιαφερουν εμενα.

Καλά και μεις έχουμε τραβήξει από τους Τούρκους πολλά αλλά αν πει κανείς τίποτα εδώ είναι κατευθείαν ελληνάρας, φασίστας και γω δεν ξέρω τι άλλο.

Ναι,οντως χαρακτηριζεται ετσι.Δεν σημαινει οτι ειναι.

Εγώ συμφωνώ. Σε άλλους πέστα.

Ο Nemtheanga δεν ειπε ποτε τιποτα για τους Αγγλους. :wink:

Επισης οι Ιρλανδοι ειχαν ενα απο τα μεγαλυτερα μεταναστευτικα ρευματα (προς τις ΗΠΑ) ολων των εποχων στα μεσα του 1800 λογω του λιμου (βλ. και Coffin Ships). Και αντιμετωπιζαν απιστευτο ρατσισμο απο τους “ντοπιους” Αμερικανους. Επειδη ο Αλαν απ’ οτι καταλαβαινω ειναι γνωστης της Ιστοριας δεν φανταζομαι να ενστερνιζεται τετοιες ιδεολογιες.

Ο Φασισμός είναι Ιταλικό πολιτικοκοινωνικό Κίνημα των αρχών του 20ου αιώνα, χρησιμοποιήτε τον όρο με την λάθος σημασία που του έχουν δώσει οι αστοί και οι κάθε είδους αριστεριστές. Εγώ δεν έχω δει ποτέ σε κάποιο κείμενο του Ντανούτσιο, του Έβολα ή του Αλμιράντε να λέει “κάψτε τους μαύρους”. Ο Φασισμός και ο Εθνικοσοσιαλισμός αποτελούν ολοκληρωμένες Βιοθεωρίες/Κοσμοθεωρίες στις οποίες συμπεριλαμβάνονται ο Πατριωτισμός, Ο Εθνικισμός και ΠΡΟΠΑΝΤΩΝ ο Φυλετισμός ο οποίος υπερβαίνει πολλές φορές τον Πατριωτισμό και τον Εθνικισμό διότι στέκει πάνω από κράτη και έθνη, δίνοντας θέση στην Ιδέα της Φυλής (ιδιαίτερα στον Ε.Σ.), η οποία συγκαταλέγει Ιρλανδούς, Αγγλους, Έλληνες και λοιπούς Ευρωπαίους στην ίδια Φυλετική ομοεθνία. Και φυσικά και οι δυο Ιδεολογίες αντιπροσωπεύουν Αξίες και Αρετές όπως η Τιμή, η Περηφάνεια, το Καθήκον, οι οποίες στην σύγχρονη εποχή του υλισμού τείνουν να εκλείψουν.
Ο Alan είναι φυσικά Πατριώτης ΚΑΙ Φυλετιστής (το ένα δεν πάει χωρίς το άλλο).

Καλα κανει.
Ον-τοπικ τωρα…

Α μπρααααβο.

NocturnalSlayer δεν βλεπω απο που συμπαιρενεις οτι ο Αλαν ειναι Φυλετιστης btw, που και να ηταν ποσως με ενδιαφερει, εδω ακουω (και γουσταρω) δισκο που γραφει Norsk Arisk Black Metal απο πισω, τα δεξια πιστευω του Αλαν θα με πειραξουν?

Οποιος θελει παντως μπορει να ρωτησει τον ιδιο τον Alan για τα πιστευω του.
Εχει προσωπικη σελιδα στο MySpace.

Εδω λεμε για τα της συναυλιας που ισοπεδωσε τα παντα.