Primordial Live In Greece!

ανεβασα και ενα βιντεο που τραβηξα στη Θεσσαλονικη

Πάρτε κ την ανταπόκριση… Συγκίνηση…
http://www.rocking.gr/article4516.php

Έχουμε κι εμείς εδώ πολλούς φυλετιστές-φασίστες

Kοιτα αν εκει μεσα λενε καψτε τους τουρκους επειδη καποτε μας καναν αυτα καποτε ή οτι οι ελληνες ειναι οι ανωτεροι φυλη κλπ εγω προσωπικα δεν θα τους ακουγα…Παντως οι primordial δεν λενε κατι τετοιο…Τεσπα τελος τα οφ τοπικ

αν εχετε τραβηξει κανα βιντεο, πειτε το ε (ολοκληρη η συναυλια αν γινεται…:frowning: )

γαμω την τρελα μου και την κενωνια μου ολακερη… μετα τους μεταλικα εχασα και πριμορντιαλ

Α-ΠΑ-ΡΑ-ΔΕ-ΚΤΟΣ

joking…

Πολύ καλογραμμένο Review και από τους 2 συντάκτες8)

Κρίμα που τους έχασα και αυτούς λόγω διαβασμάτων…:? από τα όσα διάβασα κατάλαβα ότι ήταν ένα αδιαμφισβήτητα εξαιρετικό Live…Next time…:roll:

Ωραιο το review του live αλλα ποια συγχρονη πνοη και deathcore στους Dead Congregation ?
Old School Death Metal στα χναρια των Immolation,Incantation ακουσαμε.
Η περιγραφη των συναισθηματων ηταν :thumbup:

Τι βιντεο ρε αδερφε, στα βιντεα ειχαμε κεινη την ωρα το μυαλο μας?

Εντωμεταξυ εχεις χασει τις δυο συναυλιες που προσωπικα θεωρω κορυφαιες.

Πολυ καλο το ριπορτ :wink:

Οντως συμφωνω με τον αποπανω, μαλλον η περσυνη Metallica και η φετεινη Primordial ειναι οι καλυτερες που εχω παρακολουθησει!

Τωρα που ξαναβγηκα εξω προσπαθω να γραψω και γω τις εντυπωσεις μου απ’οτι υπερτατο ζησαμε το βραδυ της Κυριακης αλλα δεν μπορω… Προσπαθησα να θυμηθω, τολμησα να τα επαναφερω ξανα στο μυαλο μου (γιατι στην καρδια μου εμειναν πολυ βαθια χαραγμενα για αιωνες) και το συναισθημα ανατριχιλας που με διακατεχει με εχει γονατισει. Ενα ποτηρακι σκωτσεζικο ουισκι που εβαλα και το Gathering Wilderness να παιζει ισως βοηθησουν…

Παιδια τα ειπατε ολα, δεν εχω να προσθεσω κατι παρα μοναχα τις δικες μου σκεψεις. Η συναυλια ηταν Τεραστια μουσικα και ασυλληπτη συναισθηματικα. Οι Primordial φανταζουν πλεον παρα πολυ καλοι για να ειναι αληθινοι και ομως ειναι 100% καλοι και 10000% αληθινοι! Ακομα και κουφος να ηταν καποιος, το βλεμμα και μονο του Alan αρκουσε και περισσευε για να στο αποδειξει αυτο.

Μαλλον ειναι περιττο να ψαξω για τις δυνατοτερες στιγμες του live αφου δεν πιστευω πως υπηρξε εστω και μια αδυναμη στιγμη στην εμφανιση των Ιρλανδων (αντικειμενικοτατο!!). Τι να πρωτοθυμηθει κανεις, Gallows Hymn, Gods To The Godless, Song of the Tomb… Για προσωπικους λογους ξεχωριζω το Coffin Ships οπου ραγισε ολοκληρο το Underworld απο τη συγκινηση και το Heathen Tribes που αποτελει το αγαπημενο μου απο τον τελευταιο τους δισκο και η ανατριχιλα θα εκανε ακομα και το κομμενα μακρια μαλλια μου (ποζερια:p ) να εφταναν μεχρι τους Κελτικους Ουρανους. Ολες οι μεγαλες, αλλα ακομα και οι πιο μικρες στιγμες φανταζουν απιθανες οτι τις ζησαμε. “…what Nation on this Earth is not born of Tragedy…?” και σε κανει να σκεφτεις πολλα…

Δεν θελω να πω αλλα γιατι μια τοσο αληθινη μπαντα δεν αξιζει φλυαριες. Αξιζει μοναχα ενα τεραστιο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ και μια ευγνωμοσυνη που υπαρχουνε. Οσο για την " παραξενη κοσμοθεωρία" του Alan το μονο που θα πω ειναι οτι οταν ακουω τα κομματια των Primordial ανατριχιαζω και οταν διαβαζω οσα εχει γραψει στα booklets δακρυζω… Προσωπικα τον θεωρω Τεραστιο και Τρομακτικα αληθινο και ολα τ’αλλα μου φανταζουν ασημαντα. Ας ηταν ολος ο κοσμος ετσι, τοσο αληθινος, και ας πιστευε σε οποιον θεο και οποια φυλη ηθελε. Ολα θα ηταν πολυ καλυτερα… Ποτε δεν διαλεξα τους φιλους μου με βαση τις πολιτικες τους αποψεις, θα ηταν ιεροσυλια να το κανω για ενα τετοιο συγκροτημα…

Για τους Mael Mordha, περα απ’οτι ειχα ακουσει απο το myspace τους και ειχα διαβασει απο το site τους, δεν ηξερα κατι αλλο. Δεν ειχα αποκτησει μεχρι τωρα καποιο δισκο τους αλλα αυτο ειναι σιγουρο πλεον πως θα αλλαξει πολυ-πολυ συντομα!!! Ισως απο τα ιδανικοτερα support για ενα τετοιο live και θα πρεπει επιτελους να καταλαβουν καποιοι οτι δεν μπορουν οι headliners να παιζουν Doom και τα support Progressive!!! Οι εταιροι Ιρλανδοι με κερδισαν οχι μονο μουσικα και εμφανισιακα αλλα και σαν ατομα!! Εμεινα μαλακας με τη φιλικοτητα και την απλοτητα του O’ Bogail οταν με τη ληξη της εμφανισης τους του ζητησαμε να βγουμε καποιες φωτογραφιες. Ητανε σαν να μας λεει, ρε παιδια εγω σας ευχαριστω που ειστε εδω και βγαινεται φωτο μαζι μου! Απιστευτος! Ενω αργοτερα αφου αλλαξε και ξεβαφτηκε ηρθε σαν απλος οπαδος να παρακολουθησει διπλα μου τους συμπατριωτες του!!!8O Αυτοι ειναι οι Ιρλανδοι ρε, ενα Τεραστιο Hail Αδερφια!!!:drunk:

Οχι οτι εγω ειμαι πιο σχετικος, αλλα αυτο το καταλαβα απο ενα πανο που ειχαν κρεμασμενο οταν μπηκα μεσα και ειχαν ηδη αρχισει να παιζουνε. Παντως, μαλλον επειδη δεν ειμαι της συγκεκριμενης σχολης, δεν τρελαθηκα κιολας με ο,τι ακουγα.

Τον παιρνεις!!:stuck_out_tongue:

Ωραιος ρε…:drunk:

Μωρε ξερω εγω κατι μαλακες Σκωτσεζους (οπαδους της γαμωRangers-προτεσταντες:x ) που οχι μονο δεν νιωθουν ετσι για την πατριδα τους αλλα δηλωνουν και περηφανοι που αποτελουν ενα κρατος με τους Αγγλους!#-o Μαλιστα κανουν συχνα-πυκνα παρελασεις-πορειες στις κελτικες περιοχες της Γλασκωβης φεροντας συμβολα της γαμωΒασιλισσας και βρετανικες σημαιες!! Η ντροπη της Σκωτιας, τι να λεμε…

Ενταξει, πολυ καλο το review, τι να λεμε!! Μας ξαναπηγατε πισω στην πατριδα!:slight_smile:
Nα΄στε καλα Κελτες και Κελτισσες μου!!

No Compromise. Not Then. Not Now. Not Ever…
Slainte!:drunk:

αν και λιγο καθυστερημενα
καταφερα να την ανεβασω

ετσι μπουκαρε στην σκηνη ο θεος

[FONT=“Arial Narrow”][SIZE=“2”]Για κοίτα με στα μάτια λοιπόν κι εξηγήσου :stuck_out_tongue: [/SIZE][/FONT]

Βλεμμα και εκφραση που ξεχυλιζει απο ερωτα απο το αγορι μπροστα.

Πάντως έχει από τα καλύτερα μεικ-απ ο Άλαν!

Eιναι οντως ψαρωτικο, χαρη στα ‘‘αιματα’’. Δεν ειναι ομως κατι το απιστευτο…

Απ τις συναυλιες εν ελλαδι, το αντιστοιχο βραβειο θαρρω παει στους Watain.

[SPOILER]

Perfection :bow:[/SPOILER]

Copyright © ρε αλητες!

Γαμάτα παιξανε…αλλα στο Underworld? Αδικια για μια τοσο καλη μπαντα…Τουλαχιστον στο An αν θελανε φτηνο χωρο…Οχι στην “τρύπα” να’ουμ…Θα’ταν καπως καλύτερα…Αντε…[-X

Τι το τόσο άσχημο είχε το Underworld?

Ελα ντε!Σε οσους ειπα οτι το λαιβ ειναι στο Underworld ηταν καπως ετσι :? .
Εμενα δεν με χαλασε καθολου.