Primordial

Kαι οι Primordial στο Wacken.Η ιδεα του ταξιδιου προς Deutschland ειναι ολο και πιο κοντινη.

βασικα με την κυκλοφορια του εξαιρετικου To The Nameless Dead τους εμαθα…ομως καλλιο αργα παρα ποτε (προλαβα να παω στην συναυλια , που για μενα ειναι ηδη στις καλυτερες της χρονιας και των τελευταιων χρονων)
εχουν απιστευτες κομματαρες!μερικες απο αυτες ειναι τα
Autumn’s Ablaze , Song Of The Tomb , Sons Of Morrigan(το οποιο παρακαλας να μην τελεωσει) , Heathen Tribes (το οποιο με ωθησε να τους ακουσω περισσοτερο), Empire Falls , Dark Song ,Children Of The Harvest…αλλα το καλυτερο αντικειμενικα ειναι το Coffin Ships.
η ερμηνεια του Alan εκει ειναι θαυμασια , νιωθει το κομματι οσο κανενα αλλο , και φανηκε στην συναυλια οπου δακρυσε λεγοντας στο τελος ποσα πολλα σημαινουν για την μπαντα αυτο το επος.
αλλα το αγαπημενο μου (οπως και αλλων) ειναι το Gods To The Godless
δεν υπαρχει ρε αυτο το κομματι!!
πολυ λιωσιμο εχει φαει…
θαυμασιο και το instrumental Cruel Sea…νομιζεις πραγματικα οτι σαλπαρεις στην μεση του Ωκεανου , μεσα στην ομιχλη…

δεν εχω ακουσει το Imrama μονο.
Ψηφισα το To The Nameless Dead , γιατι λογω αυτου εμαθα την σπουδαια μπαντα , και δεν του αξιζει μονο 1 ψηφος.
φυσικα και οι προκατοχοι του ειναι δισκαρες…


edit

και ενα ευχαριστω στον Therion για τις πολυτιμες συμβουλες του:p

Welcome to the clan!!

Η αληθεια ειναι οτι τα τελευταια μου αρεσουν περισσοτερο…Αλλα δεν ξερω ποιο απο τα 2…Ας πω το gathering μιας και με ωθησε να τους ακουσω…Οταν ομως διαβασα τη συνεντευξη για το τελευταιο:p …Παντως και τα 2 προηγουμενα εχουν κομματαρες…Το journeys end ακομα δεν το εχω ακουσει…

Storm before calm με τη μία (αν και συνεχίζω να γουστάρω Imrama)

Από το Gathering Wilderness και μετά με ξένισαν λίγο…στην αρχή μόνο 8)
(ακόμα κολλημένος στον παλιό τους pagan/folk χαρακτήρα, αν και απ’ ότι δείχνουν τα πράγματα, ό,τι κάνουν συνεχίζουν να το κάνουν καλά)

Oι Primordial ειναι πραγματικα ενα απο τα λιγα γκρουπς! Ειναι απο τα γκρουπς που εχουν ηδη γραψει μια πολυ ιδιαιτερη και προσωπικη ιστορια και που συντομα θα θεωρουνται απο τα μεγαλυτερα ονοματα (του πιο cult) Rock - Metal χωρου! Σαν δισκο λεω The Gathering και σαν κομματι Coffin Ships και 2ο το Sons Of The Morrigan!!! Αυτα…

Οποιος εχει το μεταλ χαμερ δεκεμβριου ας διαβασει τη συνεντευξη του Αλαν στις τελευταιες σελιδες…Αν ηταν ετσι οι φασιστες ή οι εθνικιστες τι να πω…ραγματικα θεος…

Όσοι χάσατε την εκπληκτική συναυλία τους εδώ, μπορείτε να δείτε ολόκληρη τη συναυλία τους στη Νορβηγία μέσω streaming στο ακόλουθο λινκ

Ανατριχίλες

Που είναι εκείνο το φτυάρι;…

Για να ξεθάψω ρε, όχι να θάψω! :stuck_out_tongue:

Παρ’ όλο που έμαθα τους Primordial από το “Storm Before The Calm”, το δε αγαπημένο μου κομμάτι απ’ αυτούς είναι το “The Coffin Ships” από το “The Gathering Wilderness” και λατρεύω παθολογικά τα δυο τελευταία (“Gathering” + “Το the Nameless Dead”), η επιλογή μου είναι το απίστευτο “A Journey’s End” που κάθε φορα που το ακούω, μου 'ρχεται να βάλω τα κλάματα… :cry: :bow2:

HAIL EIREANN, ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ ΜΟΥ! :lightsabre:

Ομαγαδα, δεν εχω απαντησει δωθε. Spirit The Earth Aflame απο μενα λογω προσωπικης αδυναμιας.
Γαμησαν στο live, προσκυναμε alan, ωραιες αναμνησεις.

Nαι, ναι, μπράβο, χτυπήστε με όλη με την κωλοσυναυλία…

:cry::cry::cry::cry:

Δηλαδη εμεις που τους εχουμε δει 2 φορες την πρωτη επι εποχης Storm Before Calm
τι να πουμε ? :smiley: :smiley: :smiley:

8O8O8O

ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ!!! :x :frowning:

Το '03 ειιχαν ξεκινησει με The Heretics Age και παιξανε πολλα απο το Storm και
το Spirit και ενα παλιο μονο,το To Enter Pagan 8O
Αντε γεια!

Ρε μη γίνεσαι τόσο βάρβαρος, θα το χάσουμε το παληκάρι.

Καλυτερα να μη μιλησω… :-s

Σας μισώ όλους… :frowning: :frowning: :frowning:

edit: Κατάλαβε κανείς τί (μπορεί να) εννοεί ο Angmar; :-k

Μη μας μισεις. Στον επομενο δισκο θα ξαναρθουν. Ευελπιστουμε να (ξανα)κουβαλησουν μαζι τους τιποτα θεουληδες Ιρλανδους.

Στο live που εδωσαν επί Storm Before Calm τους εσβησαν τους Flesh ε. Δεν υπηρχαν στον χαρτη.

the gathering wilderness ρεεε

το πρωτο τους που ακουσα…εφτανα στο track 2(καλα αυτο το gathering wilderness δεν παλευεται με τποτα ομως) και μετα παλι πισω για καμια ωρα μετα πηγαινα ετσι με καθε επομενο

ισως η μοναδικη μπαντα που μου προκαλει τετοια συναισθηματικη φορτιση…

our gods shall become your gods…

Ω ναι… =D> Βασικά εγώ θέλω επανάληψη του περσινού billing, αφού δηλαδή ξεμπερδέψουμε με τις τυπικότητες της κυκλοφορίας του καινούριου album που (κλασσικά) θα σκίζει κώλους :roll:, να περάσουν ξανά μια βόλτα και να κουβαλήσουν τους υπέρτατους Mael Mordha… =P~ Δεύτερη μαλακία δεν κάνω, αν ξαναγίνει θα είμαι εκεί! :slight_smile: