Primordial

Μιας και κυκλοφορει και ο νεος δισκος (τον οποιο ως συνηθης αργοπορημενος ακομα δεν εχω ακουσει), στο παρον τοπικ λεμε ποσο θεοι ειναι οι Primordial κτλ.

Και ριχνουμε και μια ψηφο στο αγαπημενο μας αλμπουμ…

Αν και η μπαντα εχει δωσει αμετρητες κομματαρες (ενδεικτικα, Fuil Arsa, Darkest Flame, Autumn’s Ablaze, Gods To The Godless, The Burning Season, Coffin Ships κ.α.), personal favourite ειναι το Storm Before Calm και ειδικα το επος που λεγεται Sons Of The Morrigan. Αναπολω τη συναυλια του 2005 και ελπιζω να μας ερθουν τον χειμωνα…

Α μπα! Δε γίνεται ρε… Τι να διαλέξεις απο δαύτους?? Είμαι μεταξύ Journey’s End και The Gathering Wilderness αλλά δε γίνεται…έχει βγει και το καινουργιο που μου γ@#$! τα αυτιά και την ψυχή.
Πολύ ισορροπημένο συγκρότημα, σε όλα τα επίπεδα…

Ουφ…ξέρω γω !!! Ας πω για σήμερα το Journey’s End :slight_smile: Aυριο θα έχω αλλάξει γνώμη :stuck_out_tongue:

journey’s end . παρολου που δεν εχω ακουσει το nameless ακομα … δεν νομιζω να ειναι καλυτερο . ειναι το απολυτο folk Black metal album για μενα. απλα απιστευτο 8)

Gathering Wilderness για μενα.
Ολα τα κομματια ειναι επη,ειδικα Coffin Ships,Martyr’s Fire,Song Of The Tomb,Gathering Wilderness.

+1, αν και δεν εχω ακουσει τα υπολοιπα, περα απο το καινουργιο το οποιο ειναι αρκετα καλο!

Και ενα ευχαριστω στον Angmar που με μυησε8)

Spirit The Earth Aflame αγαπημενο αν και τα 2 τελευταια το κοντραρουν ανετα.

Το “Storm Before Calm” αντικειμενικά θεωρείται το κορυφαίο τους άλμπουμ, αλλά με δύο συνεχόμενες κυκλοφορίες σαν το “Gathering Wilderness” και το Α-Π-Ι-Σ-Τ-Ε-Υ-Τ-Ο “To The Nameless Dead”, αφενός μεν κατατάσσουν τους Primordial στις επικότερες μπάντες έβερ και αφετέρου κάνουν δύσκολη την επιλογή ενός μόνο άλμπουμ.

Με κομμάτια σαν το “As Rome Burns” και το “Traitor’s Gate” πάντως, το καινούριο θέτει σοβαρή υποψηφιότητα.
Στα συν το καταπληκτικό εξώφυλλο.

Μεγάλη μπάντα.

The Gathering Wilderness…ο λογος ειναι απλος!..το Coffin Ships ειναι ισως το καλυτερο κομματι της ιστοριας τους αλλα περα απο αυτο υπαρχουν και τα Gathering…, Song Of The Tomb, The Golden Spiral…Αν και δεν εχω ακουσει το καινουριο ακομα,καθως θελω να το αγορασω και να το ακουσω, δεν θα το ελεγα ετσι κι αλλιως γιατι θελω να ειμαι αντικειμενικος και οχι να μιλω υπο την επηρρεια του κολληματος που θα περνω με τον δισκο:wink:

Παντως ειναι χωρις αμφιβολια ενα απο τα καλυτερα ακραια γκρουπ της εποχης μας και χαιρομαι που τους ακουω και τους ακολουθω…In Primordial I Trust!!!

Aκουγα χτες το Journey’s End.Απιστευτο αλμπουμ και αυτο.Ειναι τεραστια μπαντα ρε φουστη μου.
Θελουμε Live αμεσα!

Απο τις (λιγες) μπαντες που εχουν πιασει το επικο feeling των Bathory, οι Primordial ειναι αυτοι που μου φερνουν περισσοτερο στο μυαλο τον Quorthon. Μεχρι και τα φαλτσακια του Nemty μοιαζουν (αλλα ΔΕΝ αντιγραφουν)…

The Gathering Wilderness

Το Storm Before Calm ειναι το αγαπημενο μου Primordial album!!
Ειναι το πρωτο που ακουσα και κολλησα απο την πρωτη στιγμη!!Τεραστιος δισκος,τεραστια μπαντα!!
Αλλα καλυτερο αλμπουμ τους θεωρω το Gathering Wilderness…πολυ δυσκολα θα το ξεπερασουν!
Απο τις λιγες ακροασεις που εχω κανει στο καινουριο νομιζω οτι ειναι λιγο πιο κατω απο πλευρας ιδεων!Αλλα και παλι ειναι ενας πολυ καλος δισκος!

μαλλον Gathering Wilderness. το καινουργιο μαλλον ειναι ενα κλικ πιο κατω.

BERLIN :smiley:
NEW>THE VISION BLEAK, PRIMORDIAL, FARSOT+SPECIAL GUESTS
Mi. 30.1.2008>20h>ColumbiaClub>ab ? 13,20

ASDJASFJKASFJFJskjJF;djfkdjlkJDJDJSFJDS;fhjaDGOSVGOdooauihfgionaohuog
!!!

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAARKGKAGKGFDAJFKADSFA!!

ΝΑΙ ΡΕ ΜΟΝΙΑ!ΝΑΙ!!

Διαολε!!! Δεν μπορουσαν να το κανουν 2 βδομαδες νωριτερα στο Βερολινο? Θα ημουν εκει! :frowning:

Xρμφ.Ακυρο τελικα.Οι Primordial δεν θα παρουν μερος στο συγκεκριμενο τουρ.

Ας τους φερουν τουλαχιστον μονους.

:φατσούλα που κοροιδεύει δείχνοντας με το δάχτυλο:

Καλά να πάθεις ρε βρωμογερμαναρά!

Ε, μας τα χε πρηξει πια. “Ειδα τον εναν, ειδα τον αλλον, ειδα τους Γκογκολ…”
Παρτα τωρα! :stuck_out_tongue:

Πωπω μλκ, το μονο poll που πραγματικα δεν μπορω να διαλεξω ενα με τιποτα!
ΦΕΡΤΕ ΤΟΥΣ ΓΡΗΓΟΡΑ ΡΕΕΕΕΕΕΕ!

Μπα. Πηγε εκειθε σε μετρια σεζον. Απ οσα περασαν δεν ειδε κατι το τρελο, πλην των Γκογκολ που νταξ δε κοβω και φλεβες να τους δω.

Αν σκεφτεις οτι την ιδια εποχη ηρθαν ελλαδα οι Dodheimsgard, μαλλον χαμενος βγηκε.