Primus

Mου ειπαν να ακουσω Primus…και δλδ πολυ καλα με κανανε.

Εχω ακουσει μονο το Sailing the Seas of Cheese και εχω δει μερικα απο τα θεικα τους videoclips. Ξερω επισης οτι αυτος ο Les Claypool, δε ξερει καθολου μπασο :stuck_out_tongue:

Για πειτε hints and tips για εμας τους φλωρους που λεμε να το αρχισουμε το αθλημα με Primus πιο εντατικα :stuck_out_tongue:

Φοβεροί οι Primus αλλά όταν ακούω Les σκέφτομαι αυτό

Δεν τους έχω ψάξει πολύ αλλά ξέρω ότι αξίζει για τον μπασίστα τους και μόνο :Ρ
Τι καλό αυτό το Antipop

Στα electric uncle sam, mama didn’t raise no fool, the final voyage of the liquid sky παίζει κιθάρα ο Morello (:wink: 8O

:bow2::respect:Επος οχι απλα καλο.Ο Les Claypool ειναι ενας απο τους καλυτερους μπασιστες ever(συμφωνα με φημες δοκιμαστηκε και απο τους Metallica μετα το θανατο του Cliff αλλα οι ιδιοι θεωρουσαν πως τεχνικα ηταν πολυ μπροστα απ αυτους).Περα απο τη συμμετοχη του Morello higlights του δισκου αποτελουν και τα Ecletic Electric(με guests τους James Hetfield και Jim Martin στις κιθαρες)και Coattails of a Dead Man(με guest τον μεγα Tom Waits).

Μπαντάρα, χωρίς πολλά πολλά

Και ο Les ΘΕΟΣ! Μεγάλος παίχτης

Οι Primus είναι υπερθεοί :smiley: Ειδικά ο Claypoolάκος.

Ρε βλαμμένε Βάκιλλε, πόσο καιρό στο λέω να ακούσεις και με ΚΛΑΝΕΙΣ γαμώτη μου. Στο διάλο, ελιτιστή

Ρε βλαμμενο, τωρα το ανοιξα επειδη τωρα μου ηρθε. Κατα τα αλλα μπορεις να χαιρεσαι οτι εσυ ησουν αυτη που με επρηξε να ακουσω (: (: (: (: (: (: (: (: (: (: (: (: (: (: (: (: (: (: (: (: (: (: (: (:

Δεν ξέρω αν ταιριάζει στο θρεντ αλλά ακούστε οπωσδήποτε και Oysterhead.

Les Claypool από Primus
Trey Anastesio από Phish
Stewart Copeland από Police/Curved Air
Αν αυτό δεν είναι supergroup δεν ξέρω τι είναι…

Ο flea είναι καλύτερος.

Kαι ο Pastorius ακόμα καλύτερος. Που κολλάει όμως?

Eυτυχως που πεφτουν κατι τετοιες προτασεις και ομορφαινουν τα ακουσματα μας! Ενω εχω μια ιδεα απο Primus, αυτους τους αγνοουσα. Το ακουσα και σπερνει! Πληροφοριακα το δισκιο βγηκε το 2001. Thanx mandrake!

Ευχαρίστησή μου… 8)

Eεεεεεεε από άποψη τεχνικής όχι, αλλά πού κολλάει; :slight_smile:

Βασικά το Sailin the seas of cheese είναι τοσο φρικαρισμένα θεικό που πρέπει να το ακους κάθε ώρα της ημέρας για να νιώσεις τι σημαίνει Claypool/Primus. Τα υπόλοιπα -Antipop, Brown Album- δε με πέθαναν κιόλας :frowning:

αν γουσταρετε primus ψαχτε βρειτε το dvd τους hallucino-genetics απο την περιοδεια που εκαναν το 2004

μεγαλο.οι τυποι πραγματικα παιζουν τον κωλο τους

επισης στα χναρια των pj κυκλοφορησαν επισημα soundboard live bootlegs τους απο τις συναυλιες που εδωσαν το 2003/4 και ηχητικα σπερνουνε…

επισης οποιος συγκρινε τον flea με τον claypool ειναι απλα ασχετος.

αλλα παμε πασο και σε αυτη την ασχετη συγκριση.

παρεμπιπτοντως οι primus ειναι πολυ ‘καμμενη’ μπαντα για να τους συγκρινεις με κατι τοσο ευπεπτα mainstream οπως ειναι οι rhcp.

just my 2 cents που λενε και στο usa

αν κανεις εδω μεσα εχει τσιμπησει bootlegs απο το www.primuslive.com ας μου στειλει ενα pm

υπαρχει καλος λογος…

[B]http://www.youtube.com/watch?v=hCtDSdQHGPo

http://www.youtube.com/watch?v=SqbBv...eature=related

Ωρε Les;;; :stuck_out_tongue: :smiley:

__Mόνο τον Τάσο δεν ξέρω απ’ αυτούς… (:p), για πείτε κάτι παραπάνω! Κιθαρίστας ε; Και οι Phish? Kάτι μου λέει το όνομα, αλλά… :-k

__Πάντως και μόνο για το φοβερό rhythm section σίγουρα θα αξίζει, [8)] τι στιλ παίζουν;

Phish είναι jam band με αρκετά progressive rock στοιχεία.

Τώρα Oysterhead έχω ακούσει μόνο μεμονωμένα κομμάτια στο last.fm που ήταν πάρα πολύ καλά και φαινόταν εύκολα ότι συμμετέχει ο Les

__Θενκς! :wink:

__Θα τους ψάξω αμφότερους. :slight_smile: