Pro-Pain

Δε χρειαζονται και πολλες συστασεις υποθετω,μιας και ειναι αρκετα γνωστοι τοσο στους metal οσο και στους hardcore(αν και δεν μπορουν να θεωρηθουν ακριβως hardcore μιας και δεν ακολουθουν το attitude που χαρακτηριζει τη σκηνη).Ποια η γνωμη σας λοιπον?

τους αγαπω σχεδον για τους λογους που λες.
δεν εχω ακουσει ακομα το λαστ αλλα ειμαι σιγουρος οτι 3-4 γκρουβοκομματα θα τα εχει.

Και ειναι γαματοι στα live.Οσοι βρεθηκαν(βρεθηκαμε μαλλον)σε μια απο τος συναυλιες που εδωσαν στη χωρα μας ξερουν.
Τσεκαρετε και τους Crumbsuckers απο τους οποιους ξεκινησε ο Gary Meskil(και που μαζι με τους Agnostic Front,Cro-Mags υπηρξαν οι πρωτοι που συνδιασαν το metal με το hardcore).

Αν και εχω ψιλοχασει επαφη, η γνωμη μου:

[SIZE=4]TOΥΜΠΑΝΑ![/SIZE]

Eιδικά το Contents under pressure (με τον ΥΜΝΟ Gunya down…)

Τους έμαθα την χρονιά που είχε βγει το ομώνυμο άλμπουμ, που είχε προκαλέσει αρκετή αίσθηση τότε. Κομματάρες μία και μία, προσφέρονταν για πολύ κοπάνημα, θυμάμαι συγκεκριμένα να ακούμε στο φροντιστήριο (Λυκείο φάση) το κομμάτι Love - H8 και να κοπανιόμαστε μέσα στην αίθουσα με τον διπλανό που μοιραζόμασταν τα ακουστικά του walkman. To περσινό επίσης μου φάνηκε μια χαρά, λίγο διαφορετικό αλλά καλό.

ΥΜΝΟΣ:

άντε και καλό κοπάνημα.

Τους αγαπάω πολύ αν και δεν τους έχω δεί live. Παίρνοντας λίγα τραγούδια από τον κάθε δίσκο,με μια έμφαση στα πρώτα τους, μπορείτε να φτιάξετε ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ πορωτικά δισκάκι :slight_smile:
Πολλά τα αγαπημένα μου αλλά το Time είναι ΕΠΟΣ!

εγω εχω ακουσει μονο το age of tyranny…πολυ καλος δισκος…ειδικα το beyond the pale ειναι τραγουδαρα!

Alex και που να ακουσεις τα παλιοτερα.
Λατρευουμε Pro-Pain!
Τα 2 αγαπημενα μου ειναι τα The Truth Hurts & Round 6.
To πρωτο γιατι ειναι δισκαροδισκαρα και το δευτερο γιατι το ειχα αγορασει οταν βγηκε και κατεληξα να το
λιωνω αρκετο καιρο.

Γαμω τα σκηνικα,ευγε ρε μαγκιτες.

@Alexsymbolic:Τσεκαρε τα Full Taste of Freedom,Act of God και το The Truth Hurts πολυ λεει πιο κατω ο Κοσμας και θα δεις τι εχανες τοσο καιρο.

Οσο για μενα,personal favourite το κομματι Put the lights out με τον Ice-T(οπως καταλαβατε απο το βιντεο).

ΚΑΛΗ η πρόσφατη δισκάρα τους ([I]με το προβοκατορικό εξώφυλλο[/I])
που ασχέτων στιγουρχικών θεμάτων, η μουσική τους σκέτη [B]Π-Ο-Ρ-Ω-Σ-Η!!![/B]


Pro-Pain -[COLOR=“DarkSlateBlue”] Absolute Power[/COLOR]

[U]Αλλά σ’ όσους δεν τους έχουν μάθει (ειδικά οι νεότεροι) προτείνω:[/U]

Pro-Pain - [B][COLOR=“DarkSlateBlue”]20 Years Of Hardcore[/COLOR][/B]