Φροντιστηριο αγγλικων για Proficiency

θελω να ερωτησω τα εξης :

εχω παρει το Lower ( Cambridge ) με C πριν απο 12 χρονια.Θελω οπωσδηποτε να βελτιωσω τα αγγλικα για πολλους λογους και να δωσω οπωσδηποτε για πιστοποιηση.
Για φροντηστηριο κοιταω.
Επειδη ακομα δεν εχω ρωτησει, ποσο περιπου κυμαινονται τα μηνιαια διδακτρα; Χτυπανε πανω απο 100αρι το μηνα;
Μιλαμε για μαθηματα 2-3 φορες τη βδομαδα κανα δυωρο ( καπου τοσο νομιζω οτι ειναι ισως και λιγοτερο).
Αν ξεκινησω το Σεπτεμβρη /Οκτωνβρη προλαβαινω ΣΟΒΑΡΑ να δωσω το Μαιο για το Κεμπριτζ/Μισιγκαν;
Μπορω να δωσω κατευθειαν για το διπλωμα η υπαρχουν τιποτα ενδιαμεσα τεστ;
Εκτος απο αυτα τα δυο υπαρχει καποιο αλλο που οδηγει σε επαρκεια και αδεια διδασκαλιας Edexcel ή Lancashire;
Eυχαριστω!
:anyone:

εγω απο οτι ξερω νομιζω οτι αμα αρχισεις σεπτεμβρη κανονικα τον ιουνιο η μαιο δινεις!!!τωρα πανω κατω κανα 100ρι αναλογα το φροντηστιριο!

Ok τσακαλε!:rockon:

Πριν 8 χρόνια που έδινα για proficiency Michigan ήθελε και ενδιάμεσο test (preliminary ή κάπως έτσι) επειδή είχα το lower (Cambridge) με C, τώρα δεν ξέρω πως είναι.

Νομίζω έχει καταργηθεί το Preliminary Test.

Το Preliminary Test εχει καταργηθει.

Τωρα για το ποσο καιρο χρειαζεσαι μαθηματα για να δωσεις ΣΟΒΑΡΑ εξαρταται απο σενα και μονο.

Και μπορεις να το διαπιστωσεις μεσα απο τα απειρα τεστ που υπαρχουν ποτε θα 'σαι ετοιμος.

Στο φροντιστηριο που ημουν (ισως και για να βγαλουν παραπανω) ετοιμαζαν τα παιδια για Proficiency σε 2 χρονια.

Εγω τους εγραψα στα αρχιδια μου κι εδωσα μονος μου στον εναμιση και πηρα Cambridge και Michigan.

Αρα καποιος που εχει τοσο καιρο να κανει μαθημα ισως χρειαστει και 2 χρονια μαθηματων.

Μπορει και παραπανω. Ή μπορει και λιγοτερο.

Μονος σου θα το κρινεις αυτο, καθως εξαρταται απο το ποσο ευκολα τα “παιρνεις” και θα τα θυμηθεις.

εγω να σου κανω μαθημα! 52 ευρω την ωρα για σενα! Θα σε εχω ετοιμο μεχρι μαιο που θες. :smiley:

Εγω σου κάνω με 8 ευρω την ώρα. :stuck_out_tongue:

επ, εσυ. τι θες. πας να μου φας τη δουλεια! :!:

Οι τιμές έχουν πέσει καλό μου φένιατο.
Οικονομική κρίση…

ο,τι δίνεις παίρνεις αγαπητέ.[-X

Δεν μας είπες όμως τι δίνεις…

Θα ειναι his first sex teacher!:stuck_out_tongue:

πςςςςςςςς… γνωστης :lol:

πφ. εγω μιλαω για μπιζνες κι εσεις παιζετε μαζι μου. :frowning:

του cambridge ειναι αλλου παπα ευαγγελιο. κ αποτα κρυφα μαλιστα :stuck_out_tongue: τουτεστιν οτι ειναι πιο δυσκολο απο το Μισιγκαν. και εγω εχω παρει το Lower-Cambridge με Σι νομιζω:-k. Μετα ομως συνεχισα με τα 2 του Μισιγκαν, advanced & Prof. Το advanced αυτο ομως απεχει απο το Προφ οποτε δν χρειαζεται να το δωσεις.
Τωρα αν εχεις κρατησει επαφη με τη γλωσσα και εχεις κ μια κλιση προσ τις ξενες γλωσσες (εχουν περασει κ 12 χρονια) ισως τα καταφερεις στον χρονο τι να σου πω σαυτο… αν νιωθεις ετοιμος δινεις οποτε θες!

ohhh Mrs Sanders…:lol::lol::lol: