Ζητουνται Μπασσιστας και πληκτρας για Prog Metal μπαντα (Θεσσαλονικη)

Γεια χαρα.
Ειμαστε οι Intensity, μια σχετικα καινουρια Prog Metal μπαντα απο Θεσσαλονικη.
Επειδη προεκειψαν καποια προβληματα με τον μπασσιστα και τον πληκτρα μας ειμαστε αναγκασμενοι να ψαξουμε για τους επομενους.

κατα κυριο λογο τα δυο ατομα δεν ασχολουνταν σχεδον καθολου (δλδ δεν υπηρχε καποιο προσωπικο θεμα)
γι αυτο και φτασαμε σε αυτο το σημειο.

Αυτο που ζηταμε και απο τον πιθανο πληκτρα και πιθανο μπασσιστα ειναι η καλη γνωση του οργανου τους, καλη γνωση ρυθμικης θεωριας και να εχουν οσο να ναι δημιουργικο μυαλο.

Υπαρχει πιθανοτητα εμφανισης live οποτε καλο θα ηταν να υπαρχει και γι αυτο ορεξη (μην ξαναψαχνουμε δλδ τελευταια στιγμη).

απο κομματια εχουμε περιπου 10 δικα μας ολοκληρωμενα (και αρκετα ακομα σε αρχικη κατασταση) και τωρα επικεντρονομαστε σε 4-5 για να ετοιμασουμε ενα demo της δουλειας μας.

πιο παλια παιζαμε και καποιες διασκευες (με τις περισσοτερες δεν ασχολουμαστε πλεον. μονο δυο εχουμε στην ακρη για πιθανο live):
Porcupine tree - Shallow
Deadsoul tribe - Spiders and flies
Wastefall - Stunned to the world
Dillinger escape plan - Unretrofied
και οι δυο που εμειναν σε περιπτωση ζωντανης εμφανισης ειναι:
Evergrey - More Than Ever
Pain of Salvation - Idioglossia

Οι επιρροες μας ειναι: Pain of salvation, Dream theater, Evergrey, Tool, Opeth, Symphony X
αλλα και παρα πολλες αλλες οχι αναγκαστικα σε progressive μοτιβα.

Για επικοινωνια: evarian.jedi@gmail.com ή intensityband@hotmail.com , p.m. σε αυτο το forum ή τηλεφωνο 6947046978 (Ηλίας)

Συγνωμη για το κουραστικο post.

Οτι ερωτησεις υπαρχουν ευχαριστως να απαντησω.

up

αντε παιδια εναν μπασσιστα και εναν πληκτρα ψαχνουμε απεγνωσμενα…

κριμα που δεν ειμαι για τα σντανταρντ σας… αλλα στην τελικη αν δε βρειτε τπτ εγω εδω ειμαι.δοκιμαστε με κ δειτε. δε παρεξηγω αν δε σας κανω. το ειπα εξαλου κ πανω.εχω και αταστο αν σας ενδιαφερει κατι τετοιο.

απο ποια αποψη δεν εισαι για τα στανταρντ μας?

κοιτα. γενικα δεν εχω μεγαλη αποψη για εμενα.αφηνω τους αλλους να πουνε. ο bluezlick λεει ολο καλα λογια κ με κανει να νιωθω αμηχανα ας πουμε.

παιζω εδω και καποια χρονια.δεν μελετουσα ομως πολυ.(ειμαι βλακας το ξερω.) αλλα εχω πολυ καλη αισθηση του χρονου κ του ρυθμου.επισης τα πιανω ολα με τη μια, με το αυτι.δε χρειαζεται να μου δειξει καποιος κατι.το
ακουω κ το παιζω αμεσως.αντε με 2-3 προσπαθειες το πιανω ακριβως.

αλλα για τη ρυθμικη θεωρια σε χαλαω εδω.ηξερα να διαβαζω παλαιοτερα αλλα δεν το συνεχισα κ τωρα ειμαι παλι στην αρχη.#-o

οσο για το μυαλο βλεπουμε.δε μπορω να σου πω.

αντε παιδια εναν πληκτρα στην θεσσαλονικη που να ψηνεται να παιξει progressive metal να δεσει η μπαντα (εχουμε ντραμς και μπασσο πλεον :smiley: :smiley: :smiley: :D)

Ενας πληκτράς/ού ρε παιδιά!!! Άντε για να ξεκινήσουμε να ηχογραφούμε!!!