Progressive Rock

Έχουν βγάλει καινούργιο άλμπουμ, από το οποίο δεν έχω ακούσει νότα ακόμα.

Το έχει ακούσει κανείς?

Το προηγούμενο δεν το ευχαριστήθηκα τόσο όσο τα δυο προηγούμενα του προηγούμενου :yum:

Pink Floyd-Syd Barrett,Deep Purple-Rod Evans,King Crimson
Hollow Earth – Out of Atlantis
psych-prog ομορφιά

1 Like

Sisare - Leaving the Land (2018)

2 Likes

Gleb Kolyadin - Gleb Kolyadin (2018)

Δίσκος που έχει ανέβει αρκετά μέσα μου τον τελευταίο καιρό από τον πιανίστα των iamthemorning μαζί με Gavin Harrison (King Crimson, Porcupine Tree) και συμμετοχές Steve Hogarth (Marillion), Mick Moss (Antimatter).

1 Like

Gevende - Sen Balık Değilsin ki
Prog/Psych/Jazz/Folk
(Πανεμορφη μουσική από την Τουρκία)

1 Like

The Reign of Kindo - Happy However After (2018)

μου θύμισαν Thank You Scientist/The Dear Hunter αλλά λιγότερο rock και jazz fusion


1 Like

Σορρυ αν,ειναι οφτοπικ αλλα επειδη στο αλλο θρεντ θα θαφτει σιγουρα και μπορει καποιος που ενδιαφερεται για τους γιγαντες του progressive να μην το παρει χαμπαρι (εγω κατα τυχη το πηρα) αφηνω κ εδω το ποστ μου απο τις συναυλιεε στο εξωτερικο
Progsters ξυπνατε!!! Βαρσοβια 02/06 camel και καπακια 03/06 yes feat anderson,rabin,wakeman (δλδ πιο yes απτους yes που περιοδευουν με το ονομα) επετειακη περιοδεια 50 χρονων, καπου ειδα οτι μπορει να παιχτει κ ολο το close to the edge :open_mouth:.
Εκλεισα ηδη εισιτηρια συναυλιων μη γινει κανα σολντ αουτ και απο βδομαδα αεροπορικα.
Βασικα αυτο το διημερο για μενα ειναι παραπανω απο ενα ονειρο που γινεται πραγματικοτητα. :pray:

3 Likes

Το Καμελ το ειχα μπανισει! Ειναι και Σαββατο νομιζω!

1 Like

Ωπα πολύ καλό yes παίζουν για τα 50 χρόνια το ίδιο και οι Jethro tull οι οποίοι έπαιξαν στο Royal Albert Hall και από ότι είδα ήταν φανταστικοί. Επίσης να πω ότι 4 Μαΐου παίζει ο Roger Waters Βουλγαρία και μάλλον θα κλείσω εισητηριο

1 Like

Πολύ καλές συναυλίες αλλά δεν με βολεύουν οι ημερομηνίες :thinking:

Καλό lineup οι Yes feat Jon Anderson αν και δεν με ενθουσιάζει το setlist που βλέπω στο ιντερνετ. Ούτε ο Rabin με ενθουσιάζει ιδιαίτερα, αν και θα πήγαινα να τους δω αν βόλευε.

1 Like

Δεν,θα ειναι αυτο. Αυτο που βρισκεις ειναι το σετλιστ της προηγουμενης περιοδειας το οποιο κ μενα δε με.τρελανε. βαρσοβια ειναι η πρωτη σταση της,νεας περιοδειας οποτε κανεις δεν ξερει.

Ναι κ εγω απο καιρο και ευτυχως δεν,εκλεισα νωριτερα γιατι θα εβαζα επιστροφη στις 3.

Βασικα τωρα μενει να βαλουν 1 ιουνιου τπτ king crimson ή van der graaf generator και να ψαχνομαστε.:joy:

Θα τους πετυχω…

Πρώτο live album από τους Haken

Νέο κομμάτι

Έχει γίνει κριτική εδώ για το δίσκο, αλλά χθες τον άκουσα και…

ARENA κύριοι, ARENA…δισκάρα για άλλη μια φορά…

Τι στυλ είναι; Φέρνει σε Subsignal;

Είναι πιο ροκ σε σχέση με Subsignal, αν και δεν έχω ακούσει το τελευταίο. Έρχεται πάντως και αυτουνού η ώρα.

Καινουργιο αλμπουμ απτους gryphon μετα απο πολλα πολλα χρονια στις 14 σεπτεβρη, ελπιζω και σε ευρωπαικη περιοδεια.
Το red queen to gryphon three ειναι απτα αγαπημενα μου αλμπουμ, ας ελπισουμε να ειναι κατι εξισου ποιοτικο