Νέο project από τους αδελφούς Cavalera

Νέο project από τους αδελφούς Cavalera
Ημερομηνία καταχώρησης: 19/07/2007 @ 15:57

Ένα νέο δίσκο ηχογραφούν μαζί τα αδέλφια Max και Igor Cavalera, 10 χρόνια μετά την τελευταία τους συνεργασία στους Sepultura.

Το νέο αυτό project, το οποίο σύμφωνα με τους ίδιους είναι ό,τι πιο κοντά έχει γίνει σε ένα reunion των αυθεντικών μελών των Sepulutra, θα φέρει τον τίτλο Inflikted.

Ο δίσκος θα κυκλοφορήσει μέσα στη χρονιά από τη Roadrunner.

E, δεν είναι δυνατόν οι ίδιοι οι Seputlura να βγάλουν project κάτω από άλλο όνομα…

πεινασαν φαινεται…

Όταν πεινάσουν…θα το ονομάσουν Sepultura…:wink:
Προς το παρόν κάνουν αυτό που γουστάρουν.

Συμφωνω με τον απο πανω!ΠΙστευω οτι κατι ωραιο θα βγει απο αυτην την υποθεση!:smiley: :smiley:

μακαρι…αντε και οταν τελειωσουν μ’αυτο να κανουν κι’ενα reunion:papas: :bow2:

την ξέρετε τη φράση…“τι κάνει νιάου νιάου…”

Γατόσκυλο; :roll:

To πολυπόθητο reunion μάλλον δεν θα αργήσει να έρθει…:smiley:

Και πως συμφώνησε και η Gloria με αυτήν την απόφαση?:stuck_out_tongue:

Πέρα απο την πλάκα κάτι τέτοιες κινήσεις συνήθως εχουν καλό αποτέλεσμα.

Ρε δεν αφήνετε τα projects λέω εγώ…vα γυρίσετε στους Seps μια ώρα αρχίτερα!

Ο Max Cavalera (Soulfly, ex-Sepultura) με δηλώσεις του σε εκπομπή του γερμανικού ραδιοφωνικού σταθμού Radio T ανέφερε ότι το reunion με το κλασσικό line-up των Sepultura είναι πιθανό να πραγματοποιηθεί στο όχι και τόσο μακρινό μέλλον. Όταν ρωτήθηκε για το αν είναι πρόθυμος για επανένωση και αν προσπάθησαν οι Andreas Kisser και Paul Xisto Pinto Jr. να επικοινωνήσουν μαζί του όλα αυτά τα χρόνια, δήλωσε: «Το σκεφτόμουν πολύ αυτό και πιστεύω ότι ίσως θα έπρεπε να κάνω αυτό που έκανε ο Igor με μένα, δηλαδή να τους πάρω στο ξαφνικό ένα τηλέφωνο και να τους εκπλήξω».

«Ίσως αυτός είναι ο σωστός τρόπος για να φτιάξουν τα πράγματα με τους Sepultura και ίσως ακολουθήσει κάποιο ανάλογο reunion και να βάλουμε στην άκρη όλα τα περασμένα. Για να δούμε… επειδή βλέπεις, θεωρώ τον Andreas, τον Paulo και τον Igor κάτι παραπάνω από απλούς φίλους. Ο Igor είναι μεν ο αδερφός μου, αλλά ο Andreas και ο Paulo είναι επίσης πολύ κοντά μου και έχουμε μοιραστεί πολύ δυνατές στιγμές μαζί, κάτι που δεν έχει γίνει με πολλούς ανθρώπους».

Εν συνεχεία, αναφερόμενος στην πιθανότητα του reunion με το κλασσικό line-up της μπάντας αλλά και το πότε είναι πιθανό να συμβεί αναφέρει: « Ναι, είναι πιθανό. Τίποτα δεν είναι αδύνατο, αλλά βέβαια δεν πρόκειται να γίνει τόσο σύντομα. Θα είμαι απασχολημένος για το υπόλοιπο της φετινής χρονιάς με τις περιοδείες των Soulfly και με το να τελειώσω το project με τον Igor, ώστε οι οπαδοί να ακούσουν αυτό το φοβερό δίσκο. Του χρόνου θα κάνω έναν νέο δίσκο για τους Soulfly και μετά από αυτόν ίσως το reunion, γιατί όχι; Εξ’ άλλου όλοι γνωρίζουν ότι μου αρέσει ως ιδέα».

Αντε και πολύ το καθυστερούν…(Σκέφτομαι τι έχει να γίνει μόλις ξανακουστούν οι νότες του Intro στα live τους…ΟΛΕΘΡΟΣ!!!)

re-union Sepultura ειναι υγρο ονειρο…αμην και ποτε…

παντως το project-ακι εχω την εντυπωση οτι θα ειναι πολυ καφρικο…κατι σε πανκ…κατι σε χαρντκορ…κατι σε industrial…κατι σε ολα μαζι…κ γαμω…

Και η ειρωνία…Οι sepultura συνεχίζουν να είναι active απλά μόνο με 1-2 αρχικούς…Απο οτι φένεται,χάθηκαν στην αφάνεια…Πάντως,οι μάγκες(cavalera και σία),το παίζουν σαν να έπαψε να υπάρχει συγκρότημα με το ονομα “Sepultura”…

Κρίμα θα είναι να αποδείξουν ότι και αυτοί είναι για τη μάσα.:frowning:

Δεν νομίζω ότι πρόκειται να ακούσουμε κάτι καλό.Καλύτερα να μενε ο ένας στους Sepultura και ο άλλος να 'χε τους Soulfly.Τουλάχιστον θα φαινόταν πιο τήμιο.

δικιο εχουν. στο τελευταιο λαιβ των sepultura στο γκαγκαριν ηταν 3 κι ο κουκος. αν ερθουν με max και igor ομως… θα μιλαμε για το thrash γεγονος της δεκαετιας στην ελλαδα.

εντιτ: και καλα στη θεση του pantera / slayer που δεν εγινε. και ακομα θρηνουμε βασικα.

το ειχε γραψει και στο metal hammer για τους cavalera