Prophets Of Rage 27/08/19

Μα καλά, δεν είχαμε ανοίξει νημα? :stuck_out_tongue:
Μια εβδομάδα έμεινε και απο οτι καταλαβαίνω θα ειναι αρκετά κοντά σε sold out.

Χαμουλης θα γινει

Πιστεύω θα υπάρχει οργή κάτω.

Θα να δυνατό live αλλά προσωπικά δεν ξέρω αν θα με έπιαναν ratm vibes χωρίς ζακ

RATM vibes 20 χρονια μετα, και με Ζακ θα ηταν δυσκολο να σε πιασουν.

1 Like

Μην το λες

1 Like

Νομίζω ευκολακι θα ήταν :stuck_out_tongue:

Πάντως πέρα από την μαγεία, την ανατριχίλα, την λάβρα και την οργή των ύμνων των RATM που θα ακούσουμε ζωντανά, εγώ ανυπομονώ και για άλλο ένα πράγμα που προφανώς δεν θα έχει την ίδια έκταση και επιρροή στην εμφάνιση της μπάντας.

Δεν έχω εικόνα και γνώση της τελευταίας, αν ήρθανε ποτέ, εμφάνισης των Public Enemy στην Ελλάδα. Το γεγονός πως frontman θα είναι ο Chuck D εμένα με συγκινεί. Τον θεωρώ από τις πιο επιβλητικές φωνές/παρουσίες στην μουσική και συγκεκριμένα το hip hop. Ήταν τέτοια η φύση και των PE.

Ξέρω πως κάνουν περάσματα από τα hip hop classics των PE και CH και προφανέστατα επικεντρώνονται στους RATM γιατί αυτό είναι το point. Δεν μπορώ όμως να μην περιμένω να ακούσω αυτήν την φωνή να χώνει έστω και με αυτές τις συνθήκες τους στίχους του Fight The Power π.χ.

Λέμε όλοι για τον Zακ και λογικό, χάνει δυναμική η εμφάνιση. Θα τραγουδάμε όμως και θα το καλύψουμε. Ο Ζακ πάντως, ήταν φουλ επηρεασμένος από PE και από την πένα του Chuck D. Έχει μια βαρύτητα αυτό από μόνο του. Φυσικά ο Β-Real με τον αέρα και την χροιά του θα συνεισφέρει πολλά στην χαμένη μαγεία του Ζακ. Τους έχουν διασκευάσει τους CH και οι RATM έτσι και αλλιώς.

My heroes don’t appear on no stamps

2 Likes

Τελευταία φορά των public enemy στην Ελλάδα ήταν το 2008

1 Like

Εχουν περασει 20 χρονια και για εμας ε, οχι μονο γι’ αυτους :stuck_out_tongue:.

1 Like

Ερχονται και με εξαιρετικο σετλιστ

https://www.setlist.fm/setlist/prophets-of-rage/2019/tivolivredenburg-ronda-utrecht-netherlands-6b9f363e.html

1 Like

προς θλίψη μου βλέπω ότι από τικεμαστερ δεν βγάζει επιλογή για αγορά εισιτηρίων , παίζει να εξαντλήθηκαν

φτου φτου. Χθες πηρα και προλαβα. Κατι ελεγε για μολις 60 ακομα…
Sold out στο κλειστο του tae kwon do δεν μπορει απαραιτητα να ειναι καλο για την βολεψη μας.
Μακαρι να αλλαξουν σε ανοιχτό χώρο.

Χτες πήρα από το Reload, χάρτινο.

1 Like

Καθείστε αλήθεια τώρα? Ρε παιδιά και 100 τα είχαν μείνει θα είχαν βγάλει ανακοίνωση. Δεν παίζει.

Σκατά! Δε μου δίνει επιλογή ούτε ticket master ούτε στο site της high Priority. Πείτε μια φυσικά σημεία, μπας και σωθούμε.

Reload

Δε θα επένδυα σε αυτό. Και δε βρίσκω κάποιον λόγο να το κάνουν, εδώ που τα λέμε.

few tickets left γραφει… 39€

Σόρυ δεν το εμπιστεύομαι

Reload, σου ξαναλέω. 32 ευρώ. Απλώς θέλει υποχρεωτικά μετρητά.

3 Likes