Protector

Ελπιζω να μην χρειαζονται πολλα εισαγωγικα για τους Protector ε… απο τα πιο δυνατα χαρτια στο γερμανικο Thrash / Death, τα πρωτα αλμπουμ τους (Misanthropy EP, Golem, Urm the Mad, a Shedding of Skin, Heritage) θεωρουνται κλασικα απο τους γερμανο(μουσικο)φιλους, υλικο ιδιας κλασης (αν οχι ανωτερο) με Assassin, Violent Force, Darkness, Tankard κλπ κλπ, απλα αν σου αρεσουν τα παραπανω και δεν εχεις ακουσει Protector, κατι κανεις λαθος. προτεινομενα αλμπουμ :

Thrash περιοδος : Golem http://www.youtube.com/watch?v=2nFogfP-Bx4&feature=related
Death περιοδος : A Shedding of Skin http://www.youtube.com/watch?v=NoWLz6jgnCw&feature=related

επισης με χαροποιησε πολυ οτι επιστρεφουν με νεο…demo tape (!!)

μετανιωνω την ωρα κ την στιγμη που πουλησα το αυθεντικο μπλουζακι που ειχα απο το Leviathan’s Desire… τουλαχιστον μου μειναν τα σιντι…

Δεν τους εχω ακουσει οσο θα ηθελα.
Ισως γιατι παλια εβρισκες κανα δυο δικα τους
και μετα το χαος.Εχω καιρο να ασχοληθω παντως.

Σιγουρα παντως προκειται για πολυ καλη μπαντα κρινωντας
απ’οτι εχω ακουσει.

Protector thread. Εισαι Θεος. Σ αγαπαω.

To A Shedding of Skin ειναι απ’ τους καλυτερους deathrash δισκους που εχουν γραφτει ΠΟΤΕ.

ti neo demo re?? auta einai!

to arxetipiko vothrothrash tou misanthropy itan megali latreia.

oi tipoi eixan gia euaggelio art rock diskous opws ta bestial devastation/endless pain kai obsessed by cruelty kai tous dwsane mia pio ekleptismeni romantiki celtic frostila. Stin sinexeia vgazoun enan apo tous kaliterous kai viaioterous diskous melwdikou kai radiofwnikou rock (golem), enw gia to a shedding of skin mono klama!

:stuck_out_tongue:

ante na doume ti leei to demo! alpizw na min thimizei ta apogoiteutika comeback allwn tis palias frouras (gkouxou gkouxou assassin gkouxou)

οχι, 2 κομματια που εχω ακουσει μεχρι τωρα ΓΑΜΑΝΕ απλα, εν τω μεταξυ ειδα το εξωφυλλο κ νομιζα οτι ειναι απο το παλιο ντεμο, εχει κιαυτο κατι πενταλφες και νυχτεριδες, και μετα βλεπω καινουρια κομματια και εμεινα :smiley:

ρε, εχουμε 2011 και οι τυποι εβγαλαν ΚΑΣΕΤΑ ! και δε μιλαμε για καμια καινουρια μπαντα που θελει να Old-schoolιασει, μιλαμε για μπαντα με υπαρξη και δισκογραφια απο το 86… απιστευτα πραγματα… θεοι…

+100 !! τρομερος δισκος, κομματια, ηχος/ παραγωγη , εξωφυλλο, ολα δενουν… ειναι εκει ψηλα με Sadus, Demolition Hammer, Invocator κλπ κλπ κλπ…

μονο το 1ο εχω ακουσει καλα κ γαμαει!εχουν καπως πιο προσωπικο ηχο κ αυτο τους κανει ακομα πιο γαματους!τους εχω δει στο Way of darkness κ τσακισαν κοκκαλα!ναι το demo κ τη κασεττα την εχουν κυκλοφορησει εκει οταν ανακοινωσαν το reunion!επαιζαν ως Protectors αλλα στο φεστιβαλ επισημοποιησαν το comeback τους ως Protector!βεβαια μονο o Missy ειναι οι αλλοι ολοι καινουριοι!το τσιμπησα το demo κ ειναι πολυ υποσχομενο!

είχα το Golem σε κασσέτα…πω πω τι θυμηθήκατε ρε μαλάκες.

WTF Protector!! Γουσταρω!!!

Misanthropy/Golem τελεια, ενω οσο προχωρουνε και death-ιζουν λιγο παραπανω, μου αρεσουν λιγοτερο - οχι οτι δε μ αρεσει το shedding of skin :wink:

μιας και επαναδραστηριοποιηθηκαν για τα καλα, ΠΡΕΠΕΙ να τους δουμε και απο τα μερη μας…

[SPOILER][B][SIZE=“6”]ΦΕΡΤΕ MARTIN MISSY,
Ν’ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΟ ΓΑ…[/SIZE][/B][/SPOILER]

:smiley: :smiley:

παντως με κανα δυο ακροασεις παραπανω, το ντεμο τα παει ΠΟΛΥ καλα, αξιοπρεπεστατο, ξεχωριζει απο το σωρο των νεων κυκλοφοριων απο παλια συγκροτηματα του ειδους…

παντως που ειχαμε πει του Μartin για να ερθει ειχε πει οτι ενω γουσταρει και θελει φοβαται τα αεροπλανα!μονο οδικως ή με πλοιο!:lol: