Protest The Hero - Scurrilous

κυκλοφορει 22 μαρτιου!!

ευελπιστουμε σε ιδια (και ανωτερα) επιπεδα με fortress!!

υγράνθηκα.

ΕΤΣΙ ΜΠΡΕ!

Περιμενουμε. Παω να ξεθαψω Fortress. Αουα!

περιμένουμε με αγωνία

ειναι απο τις μπαντες
που περιμενω να προσφερει πολλα!!
για να δουμε!
το εξωφυλλο ομορφο για ακομη μια φορα!

[insert ακόμα ένα ανούσιο ποστ ανυπομονησίας για το δίσκο]

Άντε και με το καλό να ξανάρθουν από’δω πάνω γιατί τους έχασα στην τελευταία τους περιοδεία :smiley:

κλεισεπουστηγιαμπιφφημησουγαμευσω.

και τσεκαρε και Moving mountains πουναι σαππορτ.

Θα πάω την Παρασκευή ρε εμετέ, δεν έχω προλάβει να πάρω ανάσα από τότε που ήρθα, κάθε μέρα βγάζω 10ωρα στη σχολή :frowning:
Και το’χουν βάλει και Τρίτη γαμώτο, Τετάρτες γράφω κυκλώματα αλλά δε γαμιέται.

Οκ ας κόψουμε το off topic =p

μπα-ντα-ρα

Ωραίο κομμάτι το single, ειδικά προς τη μέση ξεφεύγει ωραία. Ο δίσκος προβλέπεται εξίσου περιπετειώδης με το Fortress.

Leakαρε σε 320 αλλά είναι transcode

δηλαδη?

δηλαδη, ξεδηλαδη, υπαρχει κει εξω =Δ

στιχοι hair-trigger <3

κατα ταλλα πανεμορφο σιντι για αλλη μια φορα, τωρα θελει ακροασεις να βρω εκεινο το ριφφακι που θα με στειλει, σαν το Palms Reads δηλαδη.

διπλο ποστ.

αγαπαμε και σεξτεηπ παραφορα,

ΧΑ, Το ξερα πως κατι μου φαινοταν φαμιλιαρ

με συμμετοχη φωναρας προπαγκαντι

με μια ακρόαση είμαι στο 8O
είναι νωρίς ακόμα αλλα πάει για αγαπημένος δίσκος :p:p

εντιτ:
c’est la vie
hair-trigger
tapestry
sex tapes

*ψοφάω με τις mathcore πινελιές από δω και από κεί
**τι [B][U]φωνάρα[/U][/B] έχει ο τύπος?
***δεν σταματάει να ρίχνει σολίδια ο άλλος
****ΦΕΡΤΕ ΤΟΥΣ!!!

Επιτέλους κυκλοφόρησε το cd-rip!

Λεπόν, ο δίσκος κατακάθισε στο μυαλό, τους είδα και λάιβ χθες οπότε επανέρχομαι:

  • Το Scurillous είναι εξαιρετικό άλμπουμ, δεν ξέρω στο βάθος του χρόνου πού θα κάτσει σε σχέση με το Fortress (το οποίο είναι τόσο δισκάρα που η σύγκριση είναι αναπόφευκτη) αλλά έχει κομματάρες με τα C’est La Vie, Sex Tapes να είναι μάλλον τα “hits” του άλμπουμ και τα Dunsel, Reign of Unending Terror και Τongue Splitter να είναι αυτά που ξεχωρίζουν ελάχιστα απ’τα υπόλοιπα για μένα. Όχι πως τα υπόλοιπα είναι fillers, αλλά καταλαβαίνετε πού το πάω. Το αξιοσημείωτο είναι ότι καταφέρνουν να μην με κουράσουν μέχρι να τελειώσει και αυτός ο δίσκος, δεδομένου ότι έχω λιώσει τα Kezia και Fortress. Με τον χαρακτηριστικό ήχο που έχουν θα ήταν πολύ εύκολο δηλαδή

  • Το κιθαριστικό δίδυμο κάνει ΜΕΓΑΛΑ πράματα τόσο στουντιακά όσο και live. Κατά καιρούς έχω ακούσει κάποιους να λένε ότι δεν παίζουν τα μέρη τους ίδια όταν τα αποδίδουν live κτλ. κτλ. οπότε περίμενα να τους δω και μόνος μου για να έχω άποψη, πέρα απ’τα όποια videos που κυκλοφορούν. Λοιπον, χωρίς πολλά πολλά, οι τύποι ΔΕΡΝΟΥΝ. Το κατέχουν, είναι παικταράδες, παίζουν ό,τι θέλουν, πώς το λένε. Η δε δουλειά τους στο καινούργιο είναι για άλλη μια φορά απίστευτη. Αναμφίβολα ο κινητήριος μοχλός της μπάντας.

  • Ο Ρόντης λάιβ δυστυχώς ήταν μέτριος. Το είπε απ’την αρχή βέβαια ότι δεν είναι σε καλή κατάσταση από τότε που ολοκλήρωσαν την περιοδεία τους στην Αυστραλία προ λίγων εβδομάδων και ζήτησε τη βοήθειά μας αστειευόμενος στο γνωστό του ύφος αλλά οκ ήταν μία μικρή απογοήτευση γιατί στους δίσκους σε προϊδεάζει για τρομερά πράγματα. Πάντως σαν showman έχει πλάκα. Απλά πρέπει να κόψει τις πολλές μπύρες :stuck_out_tongue:

  • Ο Αρίφ είναι μορφή. Τεράστιος παίκτης, γουστάρω πολύ το παίξιμό του (όχι τόσο τον ήχο του).

  • Τέλος πάντων, παικτικά ήταν αρτιότατοι, η εμφάνιση τους εν τέλει ήταν απολαυστική. Άμα ήταν και η απόδοση του Rody καλύτερη θα παραμίλαγα τώρα.

Στη Βόρεια Αμερική απ’ό,τι έχω καταλάβει έχουν μια Χ δημοτικότητα πλέον, οπότε ελπίζω ν’αρχίσουν ν’ανεβαίνουν γενικότερα σαν όνομα, το αξίζουν

όπως φαινόταν από τους στίχους και από το βιδεο τώρα,το τραγούδι είναι μια χλεβαστική ματιά προς την αυτοκτονία…