Protest the Hero - Volition

Tracklist:
01 ? Clarity
02 ? Drumhead Trial
03 ? Tilting Against Windmills
04 ? Without Prejudice
05 ? Yellow Teeth
06 ? Plato?s Tripartite
07 ? A Life Embossed
08 ? Mist
09 ? Underbite
10 ? Animal Bones
11 ? Skies

εχω ακούσει μονο τα 4 πρωτα αλλα μου αρκουν για να ανοίξω ενα thread…

ειναι παίχτες πως να το κανουμεν!!!

To χρηματοδότησαν οι οπάδοι το συγκεκριμένο άλμπουμ αν δε κάνω λάθος; Τρέχω να το ακούσω…

Το ακούω τώρα, τι απίστευτες φωνητικές γραμμές.

Τα παλικάρια είναι σε άλλο επίπεδο. Τετοιος συνδυασμός μελωδικότητας και τεχνικής δύσκολα επιτυγχάνεται.
Δισκάρα once again.

Απιστευτος δισκος για αλλη μια φορα… και ο Adler μια χαρα ταιριαξε στο παιξιμο τους. Οι τυποι γενικα εινια εγγυηση βγαζουν την μια δισκαρα μετα την αλλην, τον ακουω ηδη 3 μερες συνεχομενα τον δισκο και συνεχιζουμε δυναμικα :p:thumbup:

Ανέβηκε και το [B]review[/B] για όποιον ενδιαφέρεται…

Εγω παιδες οσο το ακουω μ’αρεσει και καλυτερα, πολυ καλο και το review και το σοκ οσο περναει ο δισκος ειναι οπως γραφτηκε και στο review οτι οι τυποι γραφουν σε ενα κομματι τοσα ριφφ οσο γραφουν αλλοι σε ενα δισκο. Παντως ειναι δισκος π θελει τον χρονο του με καθε ακουσμα σαρεσει και περισσοτερο. Οπως και να εχεις απιστευτο σερι οι Καναδοι την μια δισκαρα μετα την αλλην.

το αλμπουμ οσο περνάει ο καιρος το λιώνω και περισσότερο…
εξαιρετική δουλειά σε ολους τους τομής με highlights για μενα οι παρανοϊκές μελωδίες στις κιθάρες!!!

λατρεμένη μπαντα.

Το Skies πρεπει να ειναι μεσα στα 3 καλυτερα κομματια που εχουν γραψει ετσι ?
Πολυ μεγαλη μπαντα, κριμα που τους ακουνε ελαχιστοι…

8 replies λεει.

ΡΕ.

Τι μελωδιαρες αυτο το Mist.

γεια σας

Bump just because το άκουγα πάλι σήμερα, μεγάλη δισκάρα.


τι τυπος…

Άκουσα σήμερα το πρωί τυχαία κάτι στο youtube και από εκείνη την στιγμή έχω φάει απίστευτο κόλλημα. Όλη μέρα αυτό ακούω, κατέβασα και τα προηγούμενα να δω τι παίζει. Τεράστιες μουσικές, συνεχείς αλλαγές ρυθμών σε 5λεπτά κομμάτια χωρίς να κουράζουν ούτε για μισό δευτερόλεπτο, τα δε φωνητικά είναι από άλλο πλανήτη (κρίμα μόνο που δεν χρησιμοποιούν λίίιγο παραπάνω τα γυναικεία που είναι επίσης τέλεια και κολλάνε άψογα). Τέτοιο ευχάριστο σοκ είχα να πάθω από το ντεμπούτο των Kvelertak. Δεν νομίζω πως θα ακούσω τίποτα άλλο όλο το καλοκαίρι. Να πάτε όλοι να ακούσετε Protest the Hero ρεεεεεεεεε

:lol: θεος

δισκαρος και μπανταρα. και σε ενα σημείο που πάει να κάνει λίγο κοιλιά ο δίσκος, επανέρχεται στα κανονικά του.

*δες κανένα λαιβ βιντεο απο φεστιβάλ.κλάμα

Το κατέβασα κι εγώ, ακούω τώρα.

Πολύ Coheed κιθαριές, γουστάρω.

Έμαθες μπαλίτσα επιτέλους :smiley:

Εννοείται οτι πρέπει να ακούσετε και Fortress, Kezia…

Χαίρομαι που κουτσα κούτσα αναγνωριζονται και εδω!

Κι εγώ χαίρομαι που ξεθάφτηκε το θρέντι. Το άλμπουμ είναι άξιος διάδοχος της δισκάρας και καλύτερου δίσκου τους, Scurrilous.

Βέβαια, μετά το μπαμ του Fortress, λιγότεροι άνθρωποι ασχολήθηκαν με τα επόμενα δύο άλμπουμ τους. Αυτό οφείλεται ενδεχομένως στην αλλαγή της μουσικής κατεύθυνσης που έκαναν και στην αλλαγή της μουσικής μόδας.

Όπως και να 'χει, αξία οι Καναδοί.

Μπα, μετά το Fortress ειδικά ακόμα περισσότεροι ασχολήθηκαν. Ειδικά εδώ που είμαι, τους ακούνε ακόμα και άτομα που δεν πολυακούνε μέταλ.

Τώρα για το ποιο είναι το καλύτερο άλμπουμ δεν ξέρω κι ούτε έχει σημασία…

SO HERE’S TO NEWWWWWFOUUUUUNDLAAAANDDD