PS4 vs. XBox One

Αυτες ειναι οι νεες κονσολες και σκεφτομαι να παρω μια σε λιγο καιρο αν βγουν εκπτωσεις! Προσωπικα μεγαλωσα με XBox και λεω να το τιμησω!! Οι γνωμες σας? Ποια κονσολα σας αρεσει καλυτερα?? Τι παιγνιδια παιζετε;

Only PC Master Race, you filthy console peasants. Hail GabeN. \:D/

Υποθέτω πως αφού μεγάλωσες με Xbox θα έπαιζες κυρίως Halo και Gears of War κτλ, οπότε συνέχισε με το One αν σε ενδιαφέρουν οι εν λόγω αποκλειστικότητες. Γενικώς κοίτα τα αποκλειστικά παιχνίδια που θα έχει στο μέλλον η κάθε κονσόλα και πράξε ανάλογα με τα γούστα σου.

Προσωπικά μιλώντας, θα πάρω Ps4 (Uncharted 4, κάποιο νέο God Of War) μιας και ακολουθώ πολλές σειρές από τις Ps2 μέρες.

Και Wii U για το νέο Zelda, αλλά είμαι off topic. :stuck_out_tongue:

3 εικόνες για να λύσουν κάθε απορία !!!

(ααα και Wii U because mother Nintendo !!!)

Εγω αντιθετα με σενα μεγαλωσα με playstation και pro.Πηρα το 4 που ειναι αρκετα καλο και εχω λιωσει στο call of duty online

ετσι ακριβως
ps4 για κανα god of war uncharted 4
και εννοειται mortal kombat x και Metal gear solid 5 8)

Μια και έπεσε σκέφτομαι να αντικαταστήσω το Xbox360 αυτή τη φορά μάλλον θα πάω σε PS4 αφού έπεσε και η τιμή αρκετά. Έχω την εντύπωση ότι η Microsoft την έχει παραμελήσει αρκετά από θέμα παιχνιδιών την προηγύμενη κονσόλα ενώ η Sony μαλλον είναι πιο κοντά στο κοινό της…ακομα βέβαια σε σκέψη είμαι!!!

αυτή η τιμή είναι εδώ και μήνες.

Περίμενε λίγο ακόμα αν αντέχεις. Έρχεται το μοντέλο με 1TB σκληρό.

και εμένα για PS4 με βλέπω