Pull&bear και ενοχές!

προχθές κέρδισα κάτι λεφτά στο σκρατσ (50 ευρώ) και είχα και λίγα στην άκρη και πήγα για ψώνια.
πήγα στο pull&bear γιατί είχα δει κάποια κομμάτια που μ άρεσαν.
τα πήρα τέλος πάντων, είδα και κάτι άλλα που μ άρεσαν αλλά δε μ έφτασαν τα λεφτά.

αλλά αλλού είναι το θέμα.

παρότι μ αρέσουν πολύ τα πουλ εντ μπερ, τα ζάρα, το h&m και γενικά όλες αυτές οι αλυσίδες νιώθω λίγο ας το πούμε ενοχές που πάω σε αυτά και δεν πάω στα άλλα.
αυτά δηλαδή που δεν είναι αλυσίδες, με τους πωλητές, τα μικρομεσαία.

έχω ψωνίσει απο μικρομεσαία και βρήκα ρουχα που μ άρεσαν, σε καλές τιμές, χωρίς τους πωλητές να γίνονται ενοχλητικοί και ένιωσα πιο καλά γιατί μου αρέσει να στηρίζω τις μικρομεσαίες επιχειρήσεις και όλοι καλό θα ήταν να τις στηρίζουμε.

σίγουρα σε αυτα τα μαγαζιά θα βρεις ρούχα να σ αρέσουν και παρότι πολλά από αυτά έχουν υψηλές τιμές, θα βρεις και σε χαμηλές.

ξέρω ότι στα ζάρα κτλ έχεις αυτη την ελευθερία να δοκιμάσεις ότι θες χρίς να έχεις τους πωλητές από πάνω σου…αλλά εγώ πολλές φορές θέλω και τη γνώμη τους. οι πωλητές είναι εκεί για να σε βοηθάνε. σπάνια μου έχει τύχει να είναι τσιμπουρια…

η αλήθεια είναι ότι όταν έχω λιγα χρήματα η πρώτη μου σκέψη είναι να πάω στις αλυσίδες αλλά νιώθω καλύτερα όταν πάω στα άλλα μαγαζιά.

θα ήθελα να ρίξουν τις τιμές μερικά από αυτά τα μαγαζιά.

εσείς από που ψωνίζετε; προτιμάτε αλυσίδες ή τα μικρομεσαία και γιατί;

15 Likes

Hm pullandbear berskha μπλουζαρες μεταλικα γκανς πινκφλοιντ ραμονες μπομπ μαρλευ γαμανε με 15ευρω .

λαϊκη ότι μου πάρει η γιαγια μ

7 Likes

εγω ντύνομαι απο κάδους. και ότι μου δώσουν.

1 Like

Νέο δυνατό χαρτί για το φόρουμ έχουμε εδώ.
Σολωμού, παντρεμένος, zara.
Για να δούμε ποια θα είναι η συνέχεια.
.

5 Likes

Και εγω που νομιζα οτι η καταθλιψη με αφορμή τα σοσιαλ ειναι αληθεια. Παιζει δυνατα και αγρια τον χαριλαο του.

5 Likes

Εν τω μεταξύ η Σολωμού τα έχει με τον τράπερ Mente Fuerte που είχε βγάλει την τεράστια εμπορική επιτυχία “Caliente”. 73 εκατομμύρια views στο youtube και να παίζει σε όλα τα clubs και στα καγκουράμαξα που περνάνε από δίπλα σου και σου σπάνε τα αυτιά.

Το έκανε ροκ διασκευή ο Χρήστος Δάντης και έχει βάλει και ένα φανταστικό σόλο στην ηλεκτρική, τύφλα να έχει ο Richie Blackmore.

2 Likes

Κλαίω ρε, κλαίω…χρόνια είχα να το δω

3 Likes

clanei mentes.

1 Like

Πες τα όλα στην κύρια Ανίτα ανησυχε… Βγαλτα από μέσα σου…

1 Like

αντωνη αγαπη μου ελα παρε με απο δω

1 Like

Εγώ πάλι είχα την εντύπωση ότι περνώντας τα χρόνια, μεγάλωσαν κι ωρίμασαν και οι χρήστες του forum, γι’ αυτό και είχαν αραιώσει τέτοια φαινόμενα, ενώ στην πραγματικότητα είχαν αραιώσει οι χρήστες!

Διότι, ως γνωστόν, είναι ανίκητη!

4 Likes