Pulp

Εγώ θα σου έλεγα να σκεφτείς περισσότερο μπας και πας στο Primavera, απ’οτι έχω ακούσει είναι ανώτερο φεστιβάλ απ’τα περισσότερα άλλα του στυλ αυτού που παίζονται στην υπόλοιπη Ευρώπη. Εκτός και αν σκέφτεσαι και το Λονδίνο στο πακέτο, και το βάζεις ως τουριστικό προορισμό πολύ πάνω από την Βαρκελώνη, οπότε τότε δεν ξέρω, είναι δικό σου θέμα.

Όσων αφορά τους Pulp, λες και είναι παραγγελιά, κάθε χρόνο ένα αλτερνατιβάδικο συγκρότημα ανακοινώνει τέτοια εποχή reunion και κάνει headline σε μερικά πολύ συγκεκριμένα φεστιβάλ μουσικής. Πέρυσι ήταν οι Pavement, πρόπερσι οι My bloody valentine κλπ κλπ. Προσωπικά βαρέθηκα, δεν τους δίνω τόσο σημασία πλέον. Και ωραίοι οι Pulp, αλλά δεν πάω σε καμία περίπτωση μόνο γι’αυτούς ταξίδι στο εξωτερικό. Επίσης είχα ακούσει άσχημα λόγια για το live του Jarvis πριν λίγα χρόνια (πρόπερσι;:wink: στο Ejekt.

δεν μου άρεσαν καθόλου εκτός απο το Different Class που ήταν ένας καλός συμπαθητικός δίσκος
Γενικά πρωτοπόρους στην new wave και indie φάση θεωρώ τους The Smiths όλα τα άλλα είναι ΑΠΛΑ αντιγραφές…

Μια χαρά έχωσε ο Τζάρβις στο EJekt.

Ε αφού θα είναι Headliners σε μεγάλα Ευρωπαικά φεστιβάλ, τι καλύτερο από το γίνει το ιδιο και με το αντίστοιχου μεγέθους Rockwave?

νομίζω πως ο λόγος που είχαν ακουστεί αυτά τα άσχημα λόγια ήταν επειδή δεν είχε παίξει τραγούδια των pulp.γιατί κατά τα άλλα νομίζω πως στους περισσότερους άρεσε.
και εννοείται πως το primavera είναι η μέκκα των indie/alternative φεστιβάλ στην ευρώπη.

με την ίδια λογική θα μέναμε μόνο στα βασικά κάθε είδους, και δε θα ψαχνόμασταν καθόλου μουικά, αφού μόνο οι πρωτοπόροι αξίζουν και οι υπόλοιποι είναι αντιγραφές.πάντως μια χαρά πρωτοπόροι ήταν και οι pulp για το brit pop.

PULP παλι μαζι μωρε! Ομορφα :smiley:
Kαι ναι, οντως, καθε χρονο μας ερχεται ενα reunion απο την Αγγλια και καλα κανουν! [SIZE=“1”](διοτι περυσι ειχαμε Libertines)[/SIZE] :stuck_out_tongue:
Kαι μου φενεται απιθανο να μην ειναι headliners σε μια μερα στο glastonbury η στο reading.
Razzmatazz live και τα μυαλα στα μπλεντερ :stuck_out_tongue:

edit

ρε οταν μιλαμε για τετοιες μπαντες δεν γινεται να βαζουμε την λεξη αντιγραφη μεσα, ολοι τους ειναι μοναδικοι, smiths, stone roses, pulp κτλ ειναι ολοι ξεχωριστα κεφαλαια στον new wave/indie ηχο που διαμορφωθηκε στην Αγγλια.

Δεν το συζητώ πως θα είναι καλύτερα Primavera και σαν festival αλλά και σαν πρώτος σταθμός στην περιοδεία τους… Αλλά,η ημερομηνία είναι απαγορευτική!
Όπως είπε κ ένας φίλος παραπάνω το καλύτερο(οικονομικά φυσικά…) θα ήταν να μας έρθουν σαν headl εδώ!Άρα περιμένουμε για νεότερα…

PS.Το να βλέπεις reunion τέτοιου μεγέθους συγκροτημάτων μόνο αρνητικό δεν είναι…Άσχετα αν θα το στηρίξεις η όχι, είναι σίγουρα κάτι που το περίμεναν πολλοί…Τουλάχιστον αυτή είναι η δική μου άποψη!Τώρα, τα αρνητικά σχόλια στο Ejekt (Αν υπήρχαν δλδ…) ήταν για το setlist κ όχι για την απόδοση του Jarvis που τα σπάσε…!Αλλά άλλο να ακούς τραγούδια από το Further Complications και άλλο απο Different Class πχ…