Πωλούνται ελληνικά punk lp

μιας και γω είμαι “εκείνης” της γενιάς, ομολογώ ότι δεν ήξερα ότι κοστίζουν τόσο πολύ αυτά, τα είχα πάρει πριν πολλά χρόνια (όταν βγήκαν τα περισσότερα) και μάλιστα πολλά είχαν πάνω “[I]να μην πουληθεί πανω απο 490δρχ[/I]” πχ

Δηλαδή, έχω μια μικρή περιουσία από τις πανκ μπάντες που έτυχε απλά να κυκλοφορίσουν σε κάποιες ανεξάρτητες και απλά επειδή δεν κόπηκαν πολλά αντίτυπα εγιναν συλεκτικά.

Μου’ρχεται να πουλήσω και γω 2-3 και να μοιραστώ τα λεφτά με το φιλαράκι τον worstenemy μόνο και μόνο επειδή ξέρει γιατί ακούει πανκ και το χαίρεται πραγματικά.

ναι, αύριο στις 12 περίμενε Σύνταγμα να στο φέρω

Είμαι 35 και δουλεύω εδώ και 7 χρόνια σε mailorder/vinyl distribution, κάθε μέρα κάνω παραγγελίες από ΟΛΟ το internet, από ιδιώτες από ΟΛΑ τα marketplaces και από όσα online shops υπάρχουν στον κόσμο όλο, στον τομέα αυτόν είμαι ο ΞΕΡΟΛΑΣ γιατί αυτή είναι η δουλειά μου και την κάνουν πολύ λίγα άτομα σε όλη την ελλάδα και εκτός των άλλων είμαι και τρελαμένος PCας πράγμα το οποίο με βοηθάει απίστευτα στην δουλειά μου και μπορώ να σου πώ με σιγουριά ότι ΤΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΟΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΞΕΡΩ ΟΛΑ. Σε κάλυψα? Μήπως θές να σου αναλύσω κι άλλο γιατί αυτό που κάνεις λέγεται “ψάχνω τον μαλάκα” ? Γιατί το κάνουν ΟΛΟΙ οι ελληνάραδες λαμόγια κουτοπόνηροι συμφεροντολόγοι δισκάδες ή ακόμη και ιδιώτες που παραδειγματίζονται από τους δισκάδες αλλά στο τέλος οι “πανάκριβοι” και “μοναδικοί” δίσκοι από ελληνικές συγκροτηματάρες που άλλες δεν ξανάδε οι πλάση στολίζουν τον τάφο τους (και λίγο macabre γιατί έτσι).

Όπως κατάλαβες δεν στην λέω γιατί θές να πουλήσεις ένα σπάνιο δίσκο ακριβά αλλά γιατί θές να πουλήσεις ένα normal προς δύσκολο δίσκο πολύ ακριβά και πού κιόλας? Σε ένα φόρουμ για συναλλαγή χέρι με χέρι, άρα ψάχνεις για μαλάκες. Και επειδή κάθε φορά που σπάζομαι με υπερτιμημένους δίσκους είναι γιατί είδα ένα μαλάκα έλληνα να διαμορφώνει μόνος του τιμές δεν αντέχω να βλέπω να γίνεται το ίδιο και εδώ μέσα που υποτίθεται γίνεται σε πιο φιλικούς τόνους και δεν πέφτει το χασαπομάχαιρο που πέφτει στα δισκάδικα. Για μένα συμβουλή προς ΟΛΟΥΣ όσους δεν το έχουν πάρει χαμπάρι, ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΕΛΛΗΝΕΣ ΛΑΜΟΓΙΑ ΔΙΣΚΑΔΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ, ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΟΥΝ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΤΑ “ΣΠΑΝΙΑ” ΔΙΣΚΑΚΙΑ ΝΑ ΤΑ ΑΚΟΥΝΕ ΣΤΟΥΣ ΑΙΩΝΕΣ ΤΩΝ ΑΙΩΝΩΝ, αμήν.

P.S: Θέλω καλό πακετάρισμα και συστημένο το δέμα.

Επειδή είναι και πρωί και έχω όρεξη πάρε εδώ τιμές που πουλήθηκαν στο ebay αλλά και αλλού για μερικά από αυτά (τιμές χωρίς μεταφορικά τα οποία περίπου θα ήταν από 5 μέχρι 7 ευρώ)

ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ? ΕΝΑΝΤΙΑ [B]35[/B] ΤΟ ΠΟΛΥ αντί για 80
ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ? ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΙΝΔΥΝΟΥ [B]25 με 35[/B] το πολύ αντί για 80
ΓΕΝΙΑ ΤΟΥ ΧΑΟΥΣ ? ΡΕΚΒΙΕΚ 150 Το μόνο που κάπως δικαιολογείται αν είναι και σε άριστη κατάσταση δηλαδή Μ-/Μ- το λιγότερο.
ΧΑΟΤΙΚΟ ΤΕΛΟΣ ? ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΝΟΙΑ [B]35[/B] EX αντι για 80
ΡΗΓΜΑ ? Ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΑΙΩΝΑΣ 40 το πουλάνε οι γύφτοι στο discogs, ξύπνιε, [B]20[/B] για να μη πώ [B]15[/B].
PANXROMANA ? ΑΝΤΑΡΤΕΣΠΟΛΕΩΝ [B]35 me 40[/B] αντί για 60
PANXROMANA ? ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΑ ΟΠΛΑ [B]30[/B] Αυτό καλά είναι αν όντως είναι σε άριστη κατάσταση, μπράβο!!!
PANXROMANA ? ΣΠΑΣΕ ΤΗ ΓΡΑΜΜΗ (ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΔΙΣΚΟΣ) [B]30[/B] το πολύ αντί για 70
MAGIC DE SPELL ? ΔΙΑΚΟΠΕΣΣΤΟSARAJEVO [B]15 με 20[/B] αντί για 40
ΤΡΥΠΕΣ ? ΤΡΥΠΕΣ ΣΤΟΝ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ κανένα [B]30ρι[/B] καλό είναι, όχι και 50
ΤΡΥΠΕΣ ? 9 ΠΛΗΡΩΜΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ κανένα [B]35ρι[/B] αλλά επειδή είσαι ωραίος καλά και τα 50
ΤΡΥΠΕΣ ? ΠΑΡΤΥ ΣΤΟΝ 13ο ΟΡΟΦΟ καλά είναι αφου δεν πουλιέται συχνά 50
ΞΥΛΙΝΑ ΣΠΑΘΙΑ ? ΞΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ καλά είναι για άριστη κατάσταση και πορωμένους αγοραστές 50
ΞΥΛΙΝΑ ΣΠΑΘΙΑ ? ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΟΛΕΙΣ ΤΗΣ ΑΣΦΑΛΤΟΥ 50 Κι αυτό καλή τιμή αν είναι M-/M-, εύγε.
ΜΩΡΑ ΣΤΗ ΦΩΤΙΑ - ΜΩΡΑ ΣΤΗ ΦΩΤΙΑ άραξε λίγο και [B]45-50[/B] δεν σε χαλάνε αντί για 60

Όπως βλέπεις δεν είναι και άσχημα, τα μισά μπορεί να φεύγανε με αυτές τις τιμές που και πάλι είναι ψηλές αλλά ανθρώπινες. Και το γενιά του χάους μπορεί κάποτε να πήγε 150 σε δημοπρασία αλλά δε λέει και κάτι, δώστο 100 so what? Και αν φύγει κιόλας…όπως και νά χει ελπίζω να έμαθες και κάτι, next time θα χρεώνεσαι…και καλή τύχη εκεί που τα έβαλες…υπήρχαν 10 λαμόγια έλληνες και πήγες κοντά τους να γίνεται 11, μπράβο βρε…καλοφάγωτα

Και εγω το κοιταξα πριν λιγες μερες αλλα δεν ηθελα να γραψω αφου πιστευω (αν και για μια ακομα φορα γενικοτερα ειμαι συμφωνος στα νοηματα πισω απο τους σαρκασμους σου ) οτι το θεμα δεν θα επρεπε να ειναι γιατι τα πουλαει οσο τα πουλαει τελοσπαντων, αλλα αν αξιζουν τοσα χρηματα. Μια παλαιοτερη κυκλοφορια αξιζει οσο καποιος μπορει και θελει να δωσει τη συγκεκριμενη χρονικη στιγμη. Πιστεψε με για ενα ΤΡΥΠΕΣ θα τα εδινα. :slight_smile:

Μακαρι να υπηρχε ενα thread για τετοια θεματα… :-k

Αν πρόσεξες για κάποια οι τιμές με βρίσκουν σύμφωνο εφόσον είναι και Μ-/Μ- τουλάχιστον, δεν είναι όμως δίσκοι που δεν υπάρχουν ή δεν βρίσκονται και σίγουρα όσοι ενδιαφέρονται ξέρουν πάνω κάτω τι να περιμένουν, ο καθένας πουλάει όσο θέλει απλά όπως είχε παρατηρήσει και ένας φίλος σε μια παρόμοια αγγελία “η ΕΣΚΕΜΜΕΝΗ πώληση σε υψηλές τιμές υλικού που κοστολογείται πολύ λιγότερο κανονικά, στην καθομιλουμένη ονομάζεται αισχροκέρδεια.” και επειδή τυχαίνει να μου την βαράει το συγκεκριμένο πράγμα γιατί το συναντάω συνέχεια και πιο πολύ από έλληνες, επεμβαίνω, δεν αντέχω!

MAGIC DE SPELL ? ΔΙΑΚΟΠΕΣΣΤΟSARAJEVO

5 euro πρίν αρκετό καιρό απο χρήστη του forum…

ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ? ΕΝΑΝΤΙΑ 60
ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ? ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΙΝΔΥΝΟΥ 60
ΓΕΝΙΑ ΤΟΥ ΧΑΟΥΣ ? ΡΕΚΒΙΕΚ 120
ΧΑΟΤΙΚΟ ΤΕΛΟΣ ? ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΝΟΙΑ 60
ΡΗΓΜΑ ? Ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΑΙΩΝΑΣ [COLOR=“Red”]ΠΟΥΛΗΘΗΚΕ[/COLOR]
PANXROMANA ? ΑΝΤΑΡΤΕΣ ΠΟΛΕΩΝ 50
PANXROMANA ? ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΑ ΟΠΛΑ 30
PANXROMANA ? ΣΠΑΣΕ ΤΗ ΓΡΑΜΜΗ (ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΔΙΣΚΟΣ) 50
MAGIC DE SPELL ? ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΣΤΟ SARAJEVO 30
ΤΡΥΠΕΣ ? ΤΡΥΠΕΣ ΣΤΟΝ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ 40
ΤΡΥΠΕΣ ? 9 ΠΛΗΡΩΜΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ 40
ΤΡΥΠΕΣ ? ΠΑΡΤΥ ΣΤΟΝ 13ο ΟΡΟΦΟ 40
ΞΥΛΙΝΑ ΣΠΑΘΙΑ ? ΞΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ 40
ΞΥΛΙΝΑ ΣΠΑΘΙΑ ? ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΟΛΕΙΣ ΤΗΣ ΑΣΦΑΛΤΟΥ 40
ΜΩΡΑ ΣΤΗ ΦΩΤΙΑ - ΜΩΡΑ ΣΤΗ ΦΩΤΙΑ 50

ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ? ΕΝΑΝΤΙΑ 60
ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ? ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΙΝΔΥΝΟΥ 60
ΓΕΝΙΑ ΤΟΥ ΧΑΟΥΣ ? ΡΕΚΒΙΕΚ 120
ΧΑΟΤΙΚΟ ΤΕΛΟΣ ? ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΝΟΙΑ [COLOR=“Red”]ΠΟΥΛΗΘΗΚΕ[/COLOR]
ΡΗΓΜΑ ? Ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΑΙΩΝΑΣ [COLOR=“Red”]ΠΟΥΛΗΘΗΚΕ[/COLOR]
PANXROMANA ? ΑΝΤΑΡΤΕΣ ΠΟΛΕΩΝ 50
PANXROMANA ? ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΑ ΟΠΛΑ 30
PANXROMANA ? ΣΠΑΣΕ ΤΗ ΓΡΑΜΜΗ (ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΔΙΣΚΟΣ) 50
MAGIC DE SPELL ? ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΣΤΟ SARAJEVO 30
ΤΡΥΠΕΣ ? ΤΡΥΠΕΣ ΣΤΟΝ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ 40
ΤΡΥΠΕΣ ? 9 ΠΛΗΡΩΜΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ 40
ΤΡΥΠΕΣ ? ΠΑΡΤΥ ΣΤΟΝ 13ο ΟΡΟΦΟ 40
ΞΥΛΙΝΑ ΣΠΑΘΙΑ ? ΞΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ 40
ΞΥΛΙΝΑ ΣΠΑΘΙΑ ? ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΟΛΕΙΣ ΤΗΣ ΑΣΦΑΛΤΟΥ 40
ΜΩΡΑ ΣΤΗ ΦΩΤΙΑ - ΜΩΡΑ ΣΤΗ ΦΩΤΙΑ 50

ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ? ΕΝΑΝΤΙΑ 60
ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ? ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΙΝΔΥΝΟΥ 60
ΓΕΝΙΑ ΤΟΥ ΧΑΟΥΣ ? ΡΕΚΒΙΕΚ 120
PANXROMANA ? ΑΝΤΑΡΤΕΣ ΠΟΛΕΩΝ 50
PANXROMANA ? ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΑ ΟΠΛΑ 30
PANXROMANA ? ΣΠΑΣΕ ΤΗ ΓΡΑΜΜΗ (ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΔΙΣΚΟΣ) 50
MAGIC DE SPELL ? ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΣΤΟ SARAJEVO 30
ΤΡΥΠΕΣ ? ΤΡΥΠΕΣ ΣΤΟΝ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ 40
ΤΡΥΠΕΣ ? 9 ΠΛΗΡΩΜΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ 40
ΤΡΥΠΕΣ ? ΠΑΡΤΥ ΣΤΟΝ 13ο ΟΡΟΦΟ 40
ΞΥΛΙΝΑ ΣΠΑΘΙΑ ? ΞΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ 40
ΞΥΛΙΝΑ ΣΠΑΘΙΑ ? ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΟΛΕΙΣ ΤΗΣ ΑΣΦΑΛΤΟΥ 40
ΜΩΡΑ ΣΤΗ ΦΩΤΙΑ - ΜΩΡΑ ΣΤΗ ΦΩΤΙΑ 50

ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ? ΕΝΑΝΤΙΑ 50
ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ? ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΙΝΔΥΝΟΥ 50
ΓΕΝΙΑ ΤΟΥ ΧΑΟΥΣ ? ΡΕΚΒΙΕΚ 100
PANX ROMANA ? ΑΝΤΑΡΤΕΣ ΠΟΛΕΩΝ 50
PANX ROMANA ? ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΑ ΟΠΛΑ 30
PANX ROMANA ? ΣΠΑΣΕ ΤΗ ΓΡΑΜΜΗ (ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΔΙΣΚΟΣ) 50
MAGIC DE SPELL ? ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΣΤΟ SARAJEVO 20
ΞΥΛΙΝΑ ΣΠΑΘΙΑ ? ΞΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ 40
ΞΥΛΙΝΑ ΣΠΑΘΙΑ ? ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΟΛΕΙΣ ΤΗΣ ΑΣΦΑΛΤΟΥ 40
ΜΩΡΑ ΣΤΗ ΦΩΤΙΑ - ΜΩΡΑ ΣΤΗ ΦΩΤΙΑ 50

exeis pm

Σωστός!!! ΕΞΩ ΟΙ ΚΛΕΦΤΕΣ!!! Το ΝΑΥΤΙΑ π.χ. το είχα bidάρει στο ebay 7,00 ευρώ + ταχ.!!! Και σε site το είχα βρει 10,00 ευρώ… τα λαμόγια το πουλάνε και 200 + ευρώ. ΟΥΣΤ!!!

Greg se poio site to eixes dei?
Sto split anaferesai?
Kai gw to psaxnw xronia auto.
Το χε βαλει και καποιος αλλος εδω αλλα το εδινε 45…
Pantws an einai mint οι δισκοι na αξιζουν τα λεφτα που ζηταει. Αν και οι τιμες πρεπει να πεσουν κ αλλο.
Χαιρετισμους απο Ηρακλειο Κρητη/αρης

ΕΞΩΩΩΩΩΩ!!!
:tomato::tomato::tomato:

παρακαλώ η αγγελία να κλείσει