Πωλούνται ελληνικά punk lp

ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ? ΕΝΑΝΤΙΑ
ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ? ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΙΝΔΥΝΟΥ
ΓΕΝΙΑ ΤΟΥ ΧΑΟΥΣ ? ΡΕΚΒΙΕΚ
ΧΑΟΤΙΚΟ ΤΕΛΟΣ ? ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΝΟΙΑ
ΡΗΓΜΑ ? Ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΑΙΩΝΑΣ

Είναι όλα πρώτο χέρι σε άριστη κατάσταση
τιμές συζιτίσιμες
τηλ.6947433400

Έχεις πμ.

Μετά από ερευνα που έκανα στο internet βλέπω ότι είναι όλα ακριβά (γύρω στα 100 ευρώ). Ωστόσο αν δεν βρεθεί κάποιος να δίνει αυτά τα χρήματα θα τα δώσω φθηνότερα.

Τιμουλες φιλε μου για να δουμε που παταμε…

Εχω μεγαλη περιεργεια να μαθω που εχουν 100 ευρω :-k :slight_smile:

,φιλε ουτε στο μοναστηρακι…100!!!

τα θελω ολα 50 ευρω τι λες

Βάζω τιμές γιατί όντως ήταν λάθος που δεν έβαλα από την αρχή απλά δεν είχα προλάβει να το ψάξω

ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ? ΕΝΑΝΤΙΑ 80
ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ? ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΙΝΔΥΝΟΥ 80
ΓΕΝΙΑ ΤΟΥ ΧΑΟΥΣ ? ΡΕΚΒΙΕΚ 150
ΧΑΟΤΙΚΟ ΤΕΛΟΣ ? ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΝΟΙΑ 80
ΡΗΓΜΑ ? Ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΑΙΩΝΑΣ 40

Καλύτερες τιμές σε αυτή τη φάση δεν κάνω. Φυσικά αν δω ότι δεν φεύγουνε θα κατέβω…

σιγα ρε μεγαλε …τι 150ε για ΓΕΝΙΑ ΤΟΥ ΧΑΟΥς.κατα τα αλλα punks not dead.δλδ αν ειχες μαγαζι ποσο θα τα εδινες…?δε λεω δυσκολοι καιροι αλλα η μουσικη ρε γαμωτο δεν ειναι εμποριο

Κατέβα γιατί δεν νομίζω να φύγουνε για κανένα λόγο.

+πολλά!

καλά όλα αυτά, και σύμφωνοι, αλλά μπορεί να είναι ξερώ γω καμιά πρώτη κυκλοφορία του δίσκου (σε βινύλιο κιόλας) το 1980κάτι, οπότε εκ των πραγμάτων είναι κάτι συλλεκτικό. Όποιος δε θέλει δε το παίρνει και μένει με το cd-άκι (όπως κι εγώ).

Βέβαια δε τα πάω καλά από τιμές απλά υποθέτω ότι θα’ ναι κάτι πολύ σπάνιο. [B]Σίγουρα όμως είναι πολλά και με καμία παναγία δε θα τα δινα. [/B]

Επίσης μπορεί ο χρήστης να μην είναι πάνκης απαραίτητα:p

Ρε παιδιά πραγματικά δεν καταλαβαίνω προς τι το κράξιμο από μερικούς… Να βάλω μια αγγελία ήθελα, όχι να παρεξηγηθούμε… Από την αρχή είπα ότι από τιμές είμαι άσχετος και έκανα μία έρευνα (συγκεκριμένα στο discogs) για να δω που παίζουνε και όλα τα έβαλα πιο φθηνά από όσο τα βρήκα. Και γιατί πραγματικά μερικοί το παρακάνατε θέλω να σας ρωτήσω τα εξής

  1. Αν έχεις κάτι στα χέρια σου που κοιστίζει π.χ. 200 είσαι ή δεν είσαι μ@κας αν το δώσεις 50? Αν κακώς το έβαλες 200 θα φανεί από την ζήτηση (που δεν θα υπάρχει) και το κατεβάζεις…
  2. Οι καιροί είναι δύσκολοι αλλά δεν μιλάμε για είδος πρώτης ανάγκης εφόσον η οποιαδήποτε “συλογή” εκτον πραγμάτων είναι πολυτέλεια. Δεν είναι ότι πεινατε και έβαλα αγγελία “πωλείται ψωμί 100 ευρώ το καρβέλι”! Συμφωνούμε?
    Εδώ μέσα δεν μπήκα ούτε να ψάξω για μ@κες αλλά ούτε να πιαστώ και εγώ μ@κας. Πριν ένα μήνα είχα πουλήσει καμιά 20αριά metal cd 4 ευρώ το ένα (και όποιος τα πήρε μου είπε και ευχαριστώ γιατί ήταν σαν καινούρια) γιατί το είχα ψάξει και τότε και τόσο κοστίζανε. Πραγματικά δεν καταλαβαίνω πιο είναι το πρόβλημα???

Τι τον κράζετε τον άνθρωπο ρε…

Κι εγώ θα ήθελα να τα πάρω με 10 ευρώ αλλά δε γίνεται αυτό.

Όλοι έχουμε πράγματα που μπορεί το πραγματικό τους κόστος να είναι πχ 10 ευρώ, αλλά είτε λόγω σπανιότητας, είτε για συναισθηματικούς λόγους δε τα δίνουμε ούτε με 100…έτσι πάει…

γενικά οκ η λογική του παλικαριού , απλά να επισημάνω οτι το discogs σε θεματα τιμών είναι λίγο κακή επιλογή.

Συμφωνώ σε αυτό και του το είπα μόλις αναφέρθηκε στο discogs…

Προσθέτω στην αγγελία και τα παρακάτω

PANXROMANA ? ΑΝΤΑΡΤΕΣΠΟΛΕΩΝ 60
PANXROMANA ? ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΑ ΟΠΛΑ 30
PANXROMANA ? ΣΠΑΣΕ ΤΗ ΓΡΑΜΜΗ (ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΔΙΣΚΟΣ) 70
MAGIC DE SPELL ? ΔΙΑΚΟΠΕΣΣΤΟSARAJEVO 40
ΤΡΥΠΕΣ ? ΤΡΥΠΕΣ ΣΤΟΝ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ 50
ΤΡΥΠΕΣ ? 9 ΠΛΗΡΩΜΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ 50
ΤΡΥΠΕΣ ? ΠΑΡΤΥ ΣΤΟΝ 13ο ΟΡΟΦΟ 50
ΞΥΛΙΝΑ ΣΠΑΘΙΑ ? ΞΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ 50
ΞΥΛΙΝΑ ΣΠΑΘΙΑ ? ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΟΛΕΙΣ ΤΗΣ ΑΣΦΑΛΤΟΥ 50
ΜΩΡΑ ΣΤΗ ΦΩΤΙΑ - ΜΩΡΑ ΣΤΗ ΦΩΤΙΑ 60

Γενικά οι τιμές δεν είναι πάρα πολύ τραγικές αν τις συγκρίνεις με τα γυφτοδισκάδικα στο μοναστηράκι, ειδικά τα καινούργια που έβαλες (τρυπες κλπ) , αλλά υπάρχει ένα πολύ μεγάλο πρόβλημα…οι ενδιαφερόμενοι αγοραστές θα είναι κατά 99% Έλληνες ή έστω κάτοικοι Ελλάδας…μεγάλο πρόβλημα…εκτός και αν ξέχασες που ζεις…

Για μένα αν ήθελες να πουλήσεις τους δίσκους, και εφόσον είναι σε τουλάχιστον Excellent κατάσταση θα έπρεπε να τους δώσεις από 20-30 μέχρι 50-60 τους πιο ακριβούς, οι τιμές που βλέπεις σε διάφορα site όπως Discogs κλπ είναι από ΛΑΜΟΓΙΑ ελληναράδες που ψάχνουν έναν μ@λάκ@ να τους τα σκάσει, ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ δεν είναι ενδεικτικές τιμές πώλησης και πόσο μάλλον από ιδιώτη όπως “φαντάζομαι” είσαι.

Θές να τα πουλήσεις ή ψάχνεις μ@λ@κες? Το δεύτερο συνήθως το κάνουν τα μαγαζιά (μοναστηράκι και άλλοι γύφτοι έλληνες μανάβηδες που πουλάνε δίσκους)

Φίλε μου κατά πάσα πιθανότητα είσαι πιτσιρικάς οπότε δεν ξέρω και πόσο στα σοβαρά πρέπει να σε πάρω. Απλά έτσι για να σου δώσω λίγο τροφή για σκέψη θα σου πω ότι όποιος πιστεύει κάτι διαφορετικό από εσένα ή όποιος κάνει κάτι που εσύ δεν θα έκανες δεν είναι μαλάκας… Κάποιος π.χ. σκάει σε μια δημοπρασία 2.000.000 ευρώ για να πάρει το κυλοτάκι της shakira. Kαι φυσικά εσύ -λόγω ηλικίας- λες “ρε το μαλάκα, εγώ και να μου το χάριζες δεν το έπερνα!”. Προσπάθησε να κατανοήσεις την διαφορετικότητα του καθενώς μας και μη το γαμάς. Εγώ λοιπόν δεν θα έδινα 150 ευρώ για να αγοράσω ένα δισκο και αυτός είναι ο λόγος που τον πουλάω (ελπίζω να το καταλαβαίνεις αυτό, αν όχι προσπάθησε, είναι απλό…), οπότε με τη λογική σου ναι, ψάχνω για μαλάκες! Και βασικά γιατί σπάστηκα εδώ μέσα να ακούω τις μαλακίες και τις συστάσεις του κάθε πιτσιρικά (αν είσαι πάνω από 18 χρονών στα δίνω τσάμπα!), παρακαλώ τους moderators να κλειδώσει το θέμα… Δεν πωλείται τίποτα. Να ήσαστε καλά και καλές γιορτές!

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ 40 ΧΡΟΝΩΝ,ΠΕΡΝΩ ΤΟ ΓΕΝΙΑ ΤΟΥ ΧΑΟΥΣ ΔΩΡΕΑΝ?

:lol: :lol: