Punk / Ska Punk κυκλοφοριες

[B]Bomb the Music Industry! - Vacation[/B]

Οποιος γουστερνει τσεκαρει τον προσφατο περσινο των BTMI! o οποιος σε οτι κριτικη διαβασα εχει σκισει .Ακουγεται καλυτερα καλοκαιρι ,αλλα κλαιν 40αρια χτυπαει ακομα ο Κελσιος.Κεφατο,δυναμικο Ska - Punk με τις indie πινελιες του,πιασαρικα ριφακια και φλωροαλητικα φωνητικα (:p) .

Εχει το χαβαλε του λεω εγω και ακουγεται ευχαριστα αναλογα και μετα γουστα . Δειγμα το κεφατο [B][I][U]Why, Oh Why, Oh Why (Oh Oh Oh Oh)[/U][/I][/B] και το πιο πανκ [B][I][U]Everybody that you love[/U][/I][/B]

Να τσεκάρετε επίσης και όπωσδηποτε τους [B]Kohosh[/B] από το Seattle και τον δίσκο [B]Survival Guides[/B]. Μέλη των θρυλικών [B]remains of the day[/B] και διάφοροι άλλοι σε anarcho punk/ελαφροcrust σχήμα με τσέλο… Τσελο, δε χρειαζεται να προσθεσω κατι

[B]http://kohosh.bandcamp.com/[/B]

το δεύτερο οφισιαλ videoclip των white lung απο το sorry:

[B]https://www.youtube.com/watch?v=VTbiAuqewBA&feature=player_embedded[/B]

Aναμενομενο.

Ευκολα το καλυτερο κομματι του δισκου, οσο κι αν προσπαθησε το “Glue”. :smiley:

ειναι οξω…

Γαμω την πουτανα μου τι να πω γι αυτή την μπαντάρα. κάθε δίσκος και καλύτερος μα τη μπαναγία.

Αν έγραφα ποτέ κριτική για νέο δίσκο των nofx θα γραφα απλά μερικές λέξεις. “Νέος δίσκος NOFX. Απλά τον ακούμε. Απλά γουστάρουμε”. Αλλά ακριβώς δε θα το έκανα ποτέ. Όποιος δεν έχει ψιλιαστεί την αλήθεια για την μπάντα, έχει απλά αργήσει.

Συμφωνώ με τον προλαλήσαντα! Ότι κ να πω γι’αυτή τη μπάντα είναι λίγο… Συνεχίζουν να σπέρνουν κρατώντας αναλλοίωτο τον ήχο τους παρότι κοντεύουν να φτάσουν τα πρώτα -ήντα (αυτά να τα βλέπουν κάποιοι Offspring).
Όσο για το νέο δισκάκι, πάρα πολύ καλό - ίσως και το καλύτερο μετά το επικό So Long…
Το μόνο μείον τα λίγα κομμάτια…άλλα 2 και θα ήμασταν κομπλέ!

η διαρκεια για μενα είναι ιδανική. Να πω την αλήθεια τέτοιους δίσκους θέλω πλεον, όταν πρόκειται για punk rock. Το πολύ 30 λεπτά, και είμαι ψιλοκάθετος.

Εγω πιστεύω ότι κι εμείς θα φτάσουμε τα πρώτα -άντα και θ ακούμε ακόμη nofx.

Kαινουριο Nervosas …δεν εχω ακουσει ακομα, μακαρι να 'ναι σαν το περσινο.

Στο μεταξυ, λενε οτι ειναι ντεμο …οπως και να 'χει ειναι 9 κομματια.

Τσεκαρετε.

συμπαθέστατο δισκάκι με μια πιο “καλιφορνέζικη” τάση από assassinators και λοιπές επιρροές!

τα είπα και στις νέες κυκλοφορίες, τα λέω και εδώ

Απλά εδώ ποστάρω ένα πιο πάνκικο τραγούδι. Τσεκάρετε ρε.

Δεν ξέρω αν το χει πάρει κανείς είδηση αλλά 17 Οκτώβρη έχει [B]Obits [/B]στο six D.O.G.S. ε !

12 ευρωπουλάκια .

http://sixdogs.gr/?p=13998

Stin sigkekrimeni sinaulia, osoi pate, tha exete tin epi pleon tuxi na parakolouthisete epi skinis mia apo tis pio simantikes ginaikies parousies ston elliniko aneksartito xwro twn 80’s/90’s. H Anta Labara twn VILLA 21 (kai metepeita twn Nonmandol) tha tzamarei me tous False alarm!

Makari na eixa tin tuxi na imoun ellada.

Για όσους ενδιαφέρονται, οι [B]Anti-Pasti[/B] επανενώθηκαν πρόσφατα και ήδη έχουν επαναδραστηριοποιηθεί συναυλιακά. Το Νοέμβρη έρχονται και από το Μαντσεστερ οπότε δεν το χάνω!

btw, οποιος υπαρχει εκει εξω το φετινο 7αρι των Red Dons για οποιον ενδιαφερεται.

Οποιος ακουσε το ομωνυμο (λεγε με Ausländer) και δεν ενδιαφερεται, περαστικα του. :smiley:

το auslander 7" μου θύμισε το α forced turning point 7" και στο εξώφυλλο και στους τίτλους απ τα δεύτερα κομμάτια ,τα οποία είναι απλά καλά για μένα.όμως τα ομόνυμα είναι τόσο ωραία!το auslander εξελίσσεται στο αγαπημένο μου ρεντ ντονς!!

έμενα και τα δύο κομμάτια μ’ αρέσουν τρομερά! Απ’ τις καλύτερες κυκλοφορίες των red dons.

Eπίσης συμπαθέστατο δισκάκι για πιο old school hardcore φίλους είναι το φετινό self titled των Sickoids. Κλασσική μπάντα “maximum rock n roll” αλλά παίζουν γαμώ συνδιάζοντας πολλά πράγματα. Το king of the mount dirt είναι κομμάταρα.

είναι και το πιο πανκ ρόκικο του δίσκου.τα άλλα είναι πιο hardcore.απ ότι έιδα κάποιος ήταν direct contol και goverment warning οπότε ψιλοεγγύηση.
αυτή είναι μια άλλη μπάντα στην οποία παίζει ο ίδιος.
http://gravemistakerecords.bandcamp.com/track/chemical-imbalance

Για μενα το “Se Foi” ειναι στα ιδια επιπεδα με το “Α Forced Turning Point”.

Αντιθετα, στο φετινο, το ομωνυμο ξεχωριζει και ειναι για μενα ο,τι καλυτερο εχουν βγαλει.

Παντως, ειναι και τα 2 εξαιρετικες κυκλοφοριες και ολα τα κομματια αυτα ξεπερναν τα περισσοτερα απο το τελευταιο LP τους, παροτι το τελευταιο ειναι δισκαρα.

Νέο [B]meteors [/B]ρε παιδί μου λέμε