Puppet In Heaven ή Master In Hell?

η ερωτηση βασιζεται σε στιχους των Warlolrd …

εσεις τι θα προτιμουσατε λοιπον?Να ησασταν υποδουλοι σε κατι γαληνιο,παραδεισενιο και “τελειο” απο ολες τις αποψεις η να ειχατε το πανω χερι σε κατι πιο σκοτεινο που δεν θα του λειπουν οι κραυγες πονου και θανατου?και γιατι?

your call!..

θενξ για την διορθωση.

Is it better to rule in hell,
than it is to serve in heaven?

Απο τυς Τιτανομεγιστους Warlord λοιπον.
Στη σημερινη κοινωνια επιβιωνουν οι ισχυροι και οχι τα “καλα παιδια”.Αυτο βεβαια ισχυε απο αρχαιοτατων χρονων με το “δικαιο του ισχυρου”.Αν αποφασισεις να εισαι καλος δεν εχεις μελον…

Ε ναι επιβιώνουν τα κακά παιδιά σε μία κακή κοινωνία.Άμα ήσουν καλό παιδί σε μία καλή κοινωνία?δεν θα επιβίωνες τότε?

Δεν υπαρχει τπτ απο τα δυο !

All this pain is an illusion

Αφού δεν υπάρχει οκ θα διαλέξω ένα που θα ήθελα να υπήρχε.Διαλέγω το πρώτο μιας και στην κόλαση μπορεί να είσαι ο απόλυτος κακός αλλά όλοι θα είναι κακοί και θα θέλουν να σου κάνουν κακό:-k άρα επειδή δεν είμαι και πολύ τύρανος θα προτιμούσα να είχα την δουλίτσα μου,την οικογενειούλα μου παρά να προσπαθώ να αντιμετωπίζω εχθρούς συνεχώς:p

Δεν υπάρχουν δούλοι στο τέλειο.

Αυτο.

King in hell ,που λενε και oi kreator.
Νομιζω θα βαριομουν τοση γαληνη αλλιως…

οπουδηποτε αρκει να εχει το τριπτυχο!

Καλη μουσικη, ωραιες γυναικες και Αλκοολ!:stuck_out_tongue:

και επειδη ολα αυτα ειναι απλα για τους “λειψους”…οπως ειχε πει και η Ριτα εδω ειναι ο παραδεισος…και η κολαση,εδω!

Ι wanna be a Master of Puppets in Heaven and Hell.

:thumbup:

θα προτιμουσα αρχοντισσα του παραδεισου αλλα αφου δεν εχω την επιλογη, διαλεγω master in hell!!! :twisted:

ω ειν’ ωραια στον παραδεισο \:D/

ουτε master ουτε puppet.ισος μεαταξυ ισων,ελευθερος μεταξυ ελευθερων.

τωρα το μερος δεν με νοιαζει

χαχαχαχαχα.+1111111

Αυτό βασικά είναι στίχος από το Paradise Lost του Milton:p
Γενικώς θα προτιμούσα Master in Hell. Στην Θεία Κωμωδία ο Παράδεισος είναι η βαρεμάρα η ίδια, οπότε τον αποφεύγω:p

Έτσι. Αυτό είναι το ιδανικό. Αυτός θα έπρεπε να είναι και ο στόχος της ανθρωπότητας, αν εμείς οι ανθρωποι είχαμε φτάσει σε ένα επίπεδο ολοκλήρωσης ως προσωπικότητες. Αλλά πως να γίνει αυτό με τέτοια βαρίδια που μας έχουν και κουβαλάμε (θρησκείες, πολιτικές, ψευτοδημοκρατίες, ψευτοελευθερίες, ιδιοκτησίες κτλ), όλοι αυτοί που δεν τους συμφέρει να συμβεί αυτό.

Master in real life γιατί ο παραδεισος και η κολαση ειναι σε αυτην την ζωή…

Ορθότατος. +1 από μένα.