Pyramaze - Immortal

Εν αναμονη λοιπον του νεου αλμπουμ των Δανων που θα κυκλοφορησει στο πρωτο μισο του ετους…Με Matt Barlow στα φωνητικα τελικα!Για να δουμε…προσωπικα ειναι μια απο τις μεγαλες αγαπες μου στα 00ς η συγκεκριμενη μπαντα την οποια παρακολουθω απο το πολυ καλο Melancholy Beast!Το Legend Of The Bone Carver ειναι εξαιρετικο!Παραπανω το εξωφυλλο του νεου δισκου…

Για να δούμε, περιμένω πολλά από αυτή τη μπάντα, ελπίζω να μην με απογοητεύσουν.

Αναμένουμε με αγωνία 8)

Δεν περιμενω κατι κακο…απλα θελω να δω πως θα ταιριαξει η φωνη του Barlow με το υφος τους…

Vocalist Matt Barlow (ICED EARTH) has begun recording vocals for the new PYRAMAZE album, Immortal.

The following are a couple of comments regarding the sessions, from members of Pyramaze:

Jonah Weingarten (keyboards): " Vocals are coming along awesome guys and gals. Just heard a tune… brought tears to my eyes. Amazing! Matt is singing with so much emotion, it’s just awesome."

Michael Kammeyer (guitars): "Hey Pyrawarriors!

I promise you there will be a sound clip up before the end of March (which is long before the album hits the stores). Your waiting will be rewarded. Matt’s got 5 songs down so far - and I tell you, it sounds awesome! When I said that Matt was the perfect fit for us, that was the understatement of the year!"

As previously reported, the sessions are being produced by Jim Morris. The new album will be mixed in March, under the guidance of producer Jacob Hansen (RAUNCHY, MERCENARY).

Stay tuned for further updates on Immortal (artwork pictured) as information surfaces.

Αντε να ακουσουμε κανα δειγμα…

Πάντως ειλικρινά είμαι πολύ περίεργος να δω πως θα ακούγονται, γιατί το στυλ του Barlow απέχει πολύ από αυό των Pyramaze.

O Lance King που είναι τώρα?

Η μουσική δεν είναι και τόσο μακριά από το στύλ του Barlow. Aκου το Tears οf hate k το ομώνυμο από το Melancholy Beast.

Στους Ηeir Αpparent.

Μου αρέσουν πάρα πολύ οι Pyramaze και ανυπομονώ να τους ακούσω με τον θεό Matt στα φωνητικά! :smiley:

Επιτελους δειγματα απο το νεο αλμπουμ!!Αντε να κυκλοφορησει ο δισκος…

http://www.pyramaze.com/index1.php

Η φωνη του Ματ παντως ειναι σε αψογα επιπεδα στουντιακα τουλαχιστον!

Απίστευτα όντως τα φωνητικά. ¶ντε να βγει να γουστάρουμε. Κρίμα που θα ναι μόνο αυτός ο δίσκος με τον Matt.

Παντως γενικα πιστευω στους Iced Earth δεν θα κανει και πολυ καλο ο δισκος των Pyramaze…Θα γινουν πολλες συγκρισεις καιεχω την αισθηση οτι οι Pyramaze θα βγαλουν πολυ καλυτερο δισκο αν κρινω και απο τα πρωτα 2 δειγματα…αλλα και απο την κατρακυλα που εχει παρει συνθετικα ο Σαφερ!

Μου ήρθε λίγο ξαφνικό χθες το βράδυ που διάβασα στο Myspace ότι βγήκαν τα 2 samples! Όταν άκουσα την εισαγωγή του “Year of the phoenix” με την τσιρίδα του Matt…τρελάθηκα! :smiley:
Δεν έχει βγει ημερομηνία για το album ακόμα…ε;

πω ρε μαγκες…τα 2 κομματια τα σπανε ετσι???
αντε δεν μπορω να περιμενω αλλο…
μεγαλη αγαπη ο Matt…

Καλά γιατί πρέπει να είναι τόσο θεός αυτός ο άνθρωπος?:bow2: Τι φωνάρα είναι αυτή?? Έχει απίστευτα χαμηλά και κάνει και *αμώ τα τσιρίδια. Εγώ πιστεύω τώρα που γύρισε στους iced earth θα γίνει πανικός. Αν ο schaffer δεν είχε τον άλλο τον μούφα που δεν κολλάει καθόλου με earth θα έβγαζε απίστευτους δίσκους. Δεν είναι δυνατόν με το που έφυγε ο barlow να άρχισε να βγάζει πατάτες. Δεν μπορεί να στέρεψε συνθετικά έτσι απότομα. Πάντως το δισκάκι των pyramaze περιμένω να είναι πολύ καλό.

Ο “άλλος ο μούφας” ήταν τραγουδιστής των Judas Priest, τώρα στον Malmsteen και γενικότερα είναι περιζήτητος.:wink:
Και οι Iced Earth στέρεψαν συνθετικά πολύ πριν φύγει ο Matt

Εγώ πάλι πιστεύω πως είναι υπερεκτιμημένος και κόπια του halford. ¶σε που πάντα είναι η δεύτερη λύση. Τώρα που λες ότι είχαν στερέψει πολύ πριν, εμένα μου άρεσε πολύ και το horror show και το something wicked. Το παλικάρι δεν κόλλαγε με τίποτα στους earth. Μέτρια χρειά και ψεύτικες τσιρίδες. Δεν λέω έχει σπουδάσει πολύ την τεχνική του halford αλλά αυτό δεν μου κάνει.:thumbdown:

Σε τεχνική υπερέχει κατα πολύ του Matt. Όσο για το δεύτερη λύση: Κέρδισε τη θέση του τραγουδιστή των Priest ενώ ανταγωνίστηκε εκατοντάδες υποψηφίους. Στους Earth ο Schaffer τον κάλεσε μπας και κάνει μεγαλύτερες πωλήσεις(όχι ότι πριν δεν πούλαγαν οι Earth, απλά ήθελε να πάει τη μπάντα του σε μεγαλύτερο επίπεδο.) Όσο για το “κλώνος του Halford”: Αυτό το λένε διάφοροι αλλά δεν έχει καμμία σχέση την πραγματικότητα. Ο Ripper μπορεί να είναι επηρρεασμένος κάργα από τον Rob αλλά έχει το προσωπικό του στυλ. Όποιος τραγουδιστής φτάνει στα άκρα τη φωνή του δεν είναι απαραίτητα και κλώνος του Rob.
Anyway το thread ανήκει στους Pyramaze.

Ελα τωρα, το χορο σοου ηταν αυτο το πραγμα. Χορορ. To Something wicked, αλλο πραγμα. :wink:

O δισκος κυκλοφορει 30 Μαιου απο την Locomotive :slight_smile:

εσκασε μυτη το Pyramaze μαγκες!!!
ΤΡΕΞΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕ…